Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πιστεύω στην αναγκαιότητα εκμάθησης κλασσικής πρώτα, αν τελικός στόχος είναι η ηλεκτρική. Sorry αλλά ό,τι επιχειρήματα και να φέρουμε πρόκειται για δυο τελείως διαφορετικά όργανα...

 

Η ακουστική είναι άλλη υπόθεση και προσχωρώ στην άποψη ότι θα ήταν καλή πρώτη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω στην αναγκαιότητα εκμάθησης κλασσικής πρώτα' date=' αν τελικός στόχος είναι η ηλεκτρική. Sorry αλλά ό,τι επιχειρήματα και να φέρουμε πρόκειται για δυο τελείως διαφορετικά όργανα...

 

Η ακουστική είναι άλλη υπόθεση και προσχωρώ στην άποψη ότι θα ήταν καλή πρώτη επιλογή.[/quote']

 

+1000 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες θα μάθεις κιθάρα' date=' με δάσκαλο ή μόνος;

 

Στην πρώτη περίπτωση ότι σου πει ο δάσκαλός σου, ακόμα και ηλεκτρική, αφού θα σε καθοδηγεί τεχνικά. Στη δεύτερη περίπτωση θα πρότεινα και εγώ κλασσική, να μάθεις πρώτα να βάζεις τα δάκτυλα σου σταθερά σε εύκολες ανοικτές ταστιέρες με χορδές με μια σχετική απόσταση μεταξύ τους, όπως έχουν οι κλασσικές.[/quote']

 

Το καλοκαίρι θα κάνω λίγο μόνος μου με κάποιο βιβλίο και μετά θα γραφτώ σε ωδείο

P>And Justice For All...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω στην αναγκαιότητα εκμάθησης κλασσικής πρώτα' date=' αν τελικός στόχος είναι η ηλεκτρική. Sorry αλλά ό,τι επιχειρήματα και να φέρουμε πρόκειται για δυο τελείως διαφορετικά όργανα...

 

Η ακουστική είναι άλλη υπόθεση και προσχωρώ στην άποψη ότι θα ήταν καλή πρώτη επιλογή.[/quote']

 

 

yeap.είναι σαν να θέλεις να μάθεις βιολί και να ξεκινάς με ...πιάνο :lol:

 

καμία βάση.

 

 

έτσι και αλλιώς δεν είμαστε στο 80 που μία ηλεκτρική κόστιζε ΠΑΡΑ πολλά.

 

μπορείς να ξεκινήσεις με κάτι πολύ απλό και αργότερα να δεις τι σου ταιριάζει και να προχωρήσεις αλλού. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά!!! :D Σκέπτομαι να μάθω κιθάρα και ψάχνω μία για αρχή.

Έχω βρει μέχρι τώρα την Epiphone G-310' date=' για αριστερόχειρες όπως εγώ.

Επίσης ψάχνω και για κανένα βίβλιο για αρχάριους με τα βασικά για να διαβάσω μέσα στο καλοκαίρι.

Καμιά ιδέα;[/quote']

 

Σαν συμβουλη παρε οτι γουσταρεις και σου κανει εσενα πρωτα και παρε και ενα βιβλιαρακι απο τα πολλα μαγαζια που υπαρχουν στην αθηνα(αρμαος ας πουμε) για αρχαριους και το βασικοτερο ακου οσο πιο πολυ μουσικη μπορεις.

αν γουσταρεις να γινεις ηλεκτρικος μην κολλησεις σε κατι αποψεις του στυλ (μαθε κλασσικη πρωτα γιατι...)γιατι ειναι εντελως ασχετα πραγματα περα απο οτι ειναι εγχωρδα.αυτα απο μενα 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου