Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Peavey 6505+ η 5150ιι εκτός συνόρων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους...

 

Εχω ΜΕΓΑ πονεμενη ιστορια , μιας και πααααααααρα πολυ καιρο ψάχνω σε ΝΟΡΜΑΛ τιμη Peavey 6505+ η 5150ιι.

 

Στην Ελλαδα σχεδον απιαστο ονειρο αυτο οποτε σκεφτομουν να τον εφερνα απο Γερμανια η Αγγλια , η οπου τον εβρισκα εντος Ευρωπης.

 

Στις περισσοτερες περιπτωσεις ομως (δυστηχως) μεσολαβει το ebay , οποτε περιπλεκεται λιγο το θεμα.

 

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ : κατα τυχη βρηκα κανα δυο site - music forum Αγγλιας και τον ειχαν εκει.

Οποτε κατεληξα στο συμπερασμα οτι πολλοι δεν βαζουν καν τα μηχανηματα τους στο Ebay ,οποτε ετσι χανω ισως αρκετες ευκαιριες...

 

Το κακο ειναι οτι δεν ξερω μουσικα φορουμ η site με μουσικες αγγελιες η γενικα μεταχειρισμενα προιοντα που ισως θα μπορουσαν να ειχαν και τον ενισχυτη.

 

 

Θα μπορουσε κανεις να προτεινει , αν ξερεις ξενα site με αγγελιες μεταχειρισμενων (μουσικα κυριως)?!?!?

 

Σε οποια χωρα που θα μπορουσε να εξυπηρετει την Ελλαδα ισως...

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Σε οποια χωρα που θα μπορουσε να εξυπηρετει την Ελλαδα ισως...

 

 

Αυτό πιστεύω είναι το βασικότερο πρόβλημα σου αν ασχοληθείς να ψάξεις αγγελίες σε ένα αγγλικό ας πούμε μουσικό φόρουμ.

 

Σκέψου πόσο εύκολα θα ασχολιόσουν εσύ που πουλάς ένα ενισχυτή αξίας 800 ευρώ να τον στείλεις σε έναν τύπο που στον ζητάει να τον αγοράσει πχ. από τη Λιθουανία.

Θα τον εμπιστευτείς έτσι εύκολα?

Κατι παρόμοιο θα συμβεί πιθανόν και με την περίπτωση σου.

 

Ακόμα και με αντικαταβολή να τον στείλεις αν δεν τον παραλάβει κανείς τα μεταφορικά θα βαρύνουν εσένα και είναι πολλά αν υπολογίσεις κιλά και έξτρα ασφάλεια.

 

Καλύτερο είναι να ψάξεις για καμιά ευκαιρία στο ebay εντός ευρώπης και να ασχοληθείς και με πωλητές που δεν στέλνουν εκτός Αγγλίας. Αν έχεις καλό feedback και τους ρωτήσεις  για κόστος αποστολής έχεις πιθανότητες για θετικές απαντήσεις (ειδικά αν δεν έχει πολλά bids το συγκεκριμένο auction και η τιμή είναι ακόμα χαμηλά).

 

Επίσης σκέψου πως μια νορμαλ τιμή για 6505+ σε καλή κατάσταση λογικά είναι πάνω από 750 ευρώ όταν καινούργιος έχει τα διπλά.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πιστεύω είναι το βασικότερο πρόβλημα σου αν ασχοληθείς να ψάξεις αγγελίες σε ένα αγγλικό ας πούμε μουσικό φόρουμ.

 

Σκέψου πόσο εύκολα θα ασχολιόσουν εσύ που πουλάς ένα ενισχυτή αξίας 800 ευρώ να τον στείλεις σε έναν τύπο που στον ζητάει να τον αγοράσει πχ. από τη Λιθουανία.

Θα τον εμπιστευτείς έτσι εύκολα?

Κατι παρόμοιο θα συμβεί πιθανόν και με την περίπτωση σου.

 

Ακόμα και με αντικαταβολή να τον στείλεις αν δεν τον παραλάβει κανείς τα μεταφορικά θα βαρύνουν εσένα και είναι πολλά αν υπολογίσεις κιλά και έξτρα ασφάλεια.

 

Καλύτερο είναι να ψάξεις για καμιά ευκαιρία στο ebay εντός ευρώπης και να ασχοληθείς και με πωλητές που δεν στέλνουν εκτός Αγγλίας. Αν έχεις καλό feedback και τους ρωτήσεις  για κόστος αποστολής έχεις πιθανότητες για θετικές απαντήσεις (ειδικά αν δεν έχει πολλά bids το συγκεκριμένο auction και η τιμή είναι ακόμα χαμηλά).

 

Επίσης σκέψου πως μια νορμαλ τιμή για 6505+ σε καλή κατάσταση λογικά είναι πάνω από 750 ευρώ όταν καινούργιος έχει τα διπλά.

 

 

Σε ευχαριστω για τον κοπο σου και την απαντηση σου...

 

ΑΛΛΑ (και το λεω με ολη την καλη και φιλικη διαθεση) το εχω ψαξει ολο αυτο το καιρο ΤΟΣΟ εξωνυχιστικα που ολα αυτα που εγραψες ανερουντε στην πραγματικοτητα!!!

 

Γιατι ειτε απο Αγγλια , ειτε απο Γερμανια (τουλαχηστον απο Γερμανια) οδικως με γερμανικα Ελτα ο ενισχυτης που ειναι 22 κιλα μου ερχοταν με 43 ευρω στην Αθηνα.

 

Το θεμα ειναι οτι τον πουλουσε ενας γερμανος αλλα μονο εντος Γερμανιας. Ποια η διαφορα για τον Χ Ψ γερμανο - αγγλο το να τον συσκευασει και να τον αποστειλει εντος γερμανιας-αγγλιας και αντι αυτου να κανει αποστολη στην Ελλαδα?!

 

Και ακριβως επειδη το εχω ψαξει ΠΟΛΥ , ειχα βρει τον συγκεκριμενο ενισχυτη ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (με εγγυητη το EBAY) απο Μινεσωτα - καταστημα με μεταχειρισμενα μουσικα οργανα και κτλ κτλ. Μιλησα μαζι τους τηλεφωνικα... και ερχοταν Ελλαδα μονο και μονο επειδη μεσολαβουσε το EBAY.

Τιμη πωλησης στο καταστημα - ebay? 620 ευρω. ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!

Τιμη που εφτανε στα χερια μου με μεταφορικα - τελωνεια? 830 ευρω. Πιστευεις οτι απο αυτα δεν βαζει το ebay το κερδος του?

 

Καπου ειχα δει οτι το ebay εχει κερδος καπου στα 10-15% απο αυτες τις πωλησεις.

 

Γιατι να μην το γλιτωσω λοιπον?

 

Εδω στην Ελλαδα τον δινουν 950-1000-1150. Στο εξωτερικο εχω δει με 500-600-700.

Στην αγγλια βρηκα 2. Εναν στα 750. Και εναν με mesa boogie 4x12 καμπινα , 1100.

Οσο τον δινει εδω ο αλλος σκετο...

 

Αρα μπορω να κανω αγορες απο Αγγλια - Γερμανια - Ιταλια - Γαλλια - Πολωνια και οτι αλλο.

 

Αρκει να βρω τα εκει φορουμ...

 

Και στην περιπτωση του Γερμανου θα εβαζα τα λεφτα του στην τραπεζα και 44 παραπανω για τα εξοδα αποστολης... και απλα θα μιλουσα με την εκει τραπεζα να εχει το δικαιωμα να κανει αναλυψη μονο αν τους πηγαινε 'αποδειξη' απο τα ΕΛΤΑ τους. :)

 

Οποτε και αυτος θα ηταν καλυμμενος και γω... :)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτής 22 κιλών για να έρθει Αθήνα θέλει παραπάνω λεφτά συνήθως καθώς θα πρέπει να είναι ασφαλισμένος στο ποσό που του αντιστοιχεί. Κανένας δε στέλνει ενισχυτή 1000 ευρώ με ασφάλιση 200 ευρώ.

Πιστεψέ με ψάχνω και αγοράζω στο ebay πολλά χρόνια τώρα.

 

Δεν είναι τόσο απλά όλα όσο νομίζεις.

Το ebay έχει κέρδος μέσω της προμήθειας που παίρνει στις συναλλαγές και επιβαρύνει τον πωλητή που διαμορφώνει ανάλογα και την τιμή.

Αν θες να το γλυτώσεις τότε δεν θα έχεις εγγύηση επιστροφής χρημάτων αν σου τύχει η στραβή. (ποια στραβή? Του βάζεις τα λεφτά και σου στέλνει αυτός ένα παλιό κεφάλι peavey solid state πχ. τι κάνεις τότε?)

 

Ωραία τα εξηγείς στην διαδικασία.

Και σου ξαναλέω γιατί να σε εμπιστευτεί ο Γερμανός (ειδικά έναν Έλληνα με τη φήμη που έχουμε πλέον αποκτήσει σαν χώρα) και να μπει στον κόπο να κάνει τέτοια συναλλαγή μαζί σου όταν μπορεί να πουλήσει τον ενισχυτή του (εύκολα καθώς είναι καλό και γνωστό μοντέλο που ψάχνουν πολλοί) απλά και χωρίς σκοτούρες στον αντίστοιχο Γερμανό που τον αναζητά στα φόρουμ. Σε ξαναρωτάω εσύ θα έμπαινες σε τέτοια διαδικασία? Όταν κάλλιστα μπορούσες να περιμένεις 1-2 μερες και στο φινάλε να ρίξεις και ένα 50αρικο την τιμή και να τον δώσεις εδώ στις αγγελίες χέρι με χέρι. Εγώ πάντως θα έκανα το δεύτερο χωρίς δεύτερη σκέψη. Ειδικά σε μια τόσο ακριβή πώληση θα προτιμούσα να μην τον στείλω πουθενά και να γίνει η συναλλαγή χέρι με χέρι και με δοκιμή μάλιστα.

 

Αρα μπορω να κανω αγορες απο Αγγλια - Γερμανια - Ιταλια - Γαλλια - Πολωνια και οτι αλλο.

 

Αρκει να βρω τα εκει φορουμ...

 

Εγώ σου συστήνω πάλι να κάνεις υπομονή και με λίγο ψάξιμο θα την βρείς την άκρη είτε από εδώ είτε από το ebay. Αν θες πάλι δοκίμασε την τύχη σου στα φόρουμ.

Έχε υπόψιν σου πως αν δεν μιλάς σωστά τη γλώσσα δεν θα έχεις καμία τύχη (πχ μόνο με Αγγλικά σε Γερμανικό φόρουμ ή με google translate). Για να σε εμπιστευτεί κάποιος πρέπει να είσαι ενεργό μέλος σε ένα ξένο φόρουμ πολύ καιρό και πάλι δεν είναι εύκολο.

Σου λέω πολύ κακό για το τίποτα , στο φινάλε δώσε το 100αρι παραπάνω και πάρε τον ενισχυτή που θες , αν δηλαδή σου λείπουν τα 100 απο τα 800 η 900 κάνε λίγο υπομονή.

Αλλιώς καλή τύχη

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτής 22 κιλών για να έρθει Αθήνα θέλει παραπάνω λεφτά συνήθως καθώς θα πρέπει να είναι ασφαλισμένος στο ποσό που του αντιστοιχεί. Κανένας δε στέλνει ενισχυτή 1000 ευρώ με ασφάλιση 200 ευρώ.

Πιστεψέ με ψάχνω και αγοράζω στο ebay πολλά χρόνια τώρα.

 

Δεν είναι τόσο απλά όλα όσο νομίζεις.

Το ebay έχει κέρδος μέσω της προμήθειας που παίρνει στις συναλλαγές και επιβαρύνει τον πωλητή που διαμορφώνει ανάλογα και την τιμή.

Αν θες να το γλυτώσεις τότε δεν θα έχεις εγγύηση επιστροφής χρημάτων αν σου τύχει η στραβή. (ποια στραβή? Του βάζεις τα λεφτά και σου στέλνει αυτός ένα παλιό κεφάλι peavey solid state πχ. τι κάνεις τότε?)

 

Ωραία τα εξηγείς στην διαδικασία.

Και σου ξαναλέω γιατί να σε εμπιστευτεί ο Γερμανός (ειδικά έναν Έλληνα με τη φήμη που έχουμε πλέον αποκτήσει σαν χώρα) και να μπει στον κόπο να κάνει τέτοια συναλλαγή μαζί σου όταν μπορεί να πουλήσει τον ενισχυτή του (εύκολα καθώς είναι καλό και γνωστό μοντέλο που ψάχνουν πολλοί) απλά και χωρίς σκοτούρες στον αντίστοιχο Γερμανό που τον αναζητά στα φόρουμ. Σε ξαναρωτάω εσύ θα έμπαινες σε τέτοια διαδικασία? Όταν κάλλιστα μπορούσες να περιμένεις 1-2 μερες και στο φινάλε να ρίξεις και ένα 50αρικο την τιμή και να τον δώσεις εδώ στις αγγελίες χέρι με χέρι. Εγώ πάντως θα έκανα το δεύτερο χωρίς δεύτερη σκέψη. Ειδικά σε μια τόσο ακριβή πώληση θα προτιμούσα να μην τον στείλω πουθενά και να γίνει η συναλλαγή χέρι με χέρι και με δοκιμή μάλιστα.

 

Εγώ σου συστήνω πάλι να κάνεις υπομονή και με λίγο ψάξιμο θα την βρείς την άκρη είτε από εδώ είτε από το ebay. Αν θες πάλι δοκίμασε την τύχη σου στα φόρουμ.

Έχε υπόψιν σου πως αν δεν μιλάς σωστά τη γλώσσα δεν θα έχεις καμία τύχη (πχ μόνο με Αγγλικά σε Γερμανικό φόρουμ ή με google translate). Για να σε εμπιστευτεί κάποιος πρέπει να είσαι ενεργό μέλος σε ένα ξένο φόρουμ πολύ καιρό και πάλι δεν είναι εύκολο.

Σου λέω πολύ κακό για το τίποτα , στο φινάλε δώσε το 100αρι παραπάνω και πάρε τον ενισχυτή που θες , αν δηλαδή σου λείπουν τα 100 απο τα 800 η 900 κάνε λίγο υπομονή.

Αλλιώς καλή τύχη

 

 

Ολα αυτα που αναφερεις πιο πανω ειναι ακριβως οτι εχω βρει στο ebay... δλδ εχω βρει εναν Χ γερμανο που πουλαει τον ενισχυτη αυτον και επειδη δεν κανω εγω αγορες απο το ebay αλλα η σχεση μου (ξερει και απτεστα Αγγλικα μιας και γεννηθηκε Νεα Ζηλανδια) μιλαμε με μαιλ με τον πωλητη , μεχρι και βιντεο τον βαλαμε να τραβηξει για να τον δω και να τον ακουσω και μιλαμε μαζι του στα Αγγλικα μια χαρα! Και απο μονος του απο 950 ειπε να μας το ριξει στα 850. Τωρα στο τι θα στειλει αν και οταν ερθει η ωρα συναλλαγης αυτο μπορει να βρεθει μεταξυ σηνενοηση των δυο , ωστε να ειμαι και γω καλυμενος...

 

Να τονησω οτι ξεκινησαμε με το σκεπτικο (αυτο του ειχα πει δλδ) οτι εχω δικο μου ατομο (καλη φιλη) στην Γερμανια (εκει γεννηθηκε ,αλλα ειναι ελληνιδα) που θα τον αγοραζε για μενα.... αλλα αυτη για να παει να τον παραλλαβει ειναι 8 ωρες ταξιδι με τρενο και καπου στα 60-70 ευρω τα εισητηρια.Αλλα ναι θα μπορουσε να τον στειλει σε αυτην σαν αγορα απο το ebay που χρεωνει μονο 13 ευρω μεταφορικα (ωστε να ειναι εγγυητης το ebay) και μετα να το στειλει αυτη σε μενα με 42 ευρω με απλα ταχυδρομικα Ελτα. Και την τιμη αυτη την επιβεβαιωσα επανελημενα ... επειδη εχει συγγενικο προσωπο να δουλευει στα Γερμανικα Ελτα και της ειπε τις κοστολογησεις με βαση τα κιλα. Οτι ενα δεμα κοντα στις διαστασεις του ενισχυτη πανω απο 20 κιλα ειναι στο πακετο των 43 ευρω.

 

Γιατι να μην με εμπιστευτει ο Γερμανος οταν θα υπαρχουν ηδη τα λεφτα του στην τραπεζα?Δεν του ειπα στειλτον μου και σε πληρωνω μετα... Και επισης αμα ηταν τοσο ευκολο για τον γερμανο να τον πουλησει :

1. θα ειχε φυγει ηδη τοσο καιρο , και δεν θα τον εβαζε καν στο ebay αλλα σε τοπικα φορουμ.

 

2. δεν θα εριχνε την τιμη απο μονος του.

 

Ο ενισχυτής 22 κιλών για να έρθει Αθήνα θέλει παραπάνω λεφτά συνήθως καθώς θα πρέπει να είναι ασφαλισμένος στο ποσό που του αντιστοιχεί. Κανένας δε στέλνει ενισχυτή 1000 ευρώ με ασφάλιση 200 ευρώ.

Πιστεψέ με ψάχνω και αγοράζω στο ebay πολλά χρόνια τώρα.

 

Εγω σου λεω οτι μου ειπε το ιδιο το ebay. Μιλησαμε 3 διαφορετικες φορες με 'Online' πωλητη - εξυπηρετηση πελατων του ebay και τις 3 φορες τους στειλαμε το λινκ της αγγελιας του ενισχυτη απο Μινεσσοτα. Και τις 3 φορες μας ειπαν 'ΓΡΑΠΤΩΣ' τις ιδιες κοστολογησεις. Δλδ 600 κατι ο ενισχυτης. 70 ευρω τα μεταφορικα. και 150 τα τελωνεια και κτλ κτλ. Αρα 800+ και ειναι στα χερια μου. Τουλαχηστον ειχαμε γραπτως τα λεγομενα τους σαν αποδεικτικα... Και επειδη η κοπελα μου νομιζε οτι θα εκανε αποστολη το ιδιο το καταστημα οποτε θα ηταν σιγουρα αλλες χρεωσεις ... μας εξηγησαν οι πωλητες του ebay οτι εμεις καταθετουμε το συνολικο ποσο 800+ , παει το ebay κανει την αγορα για μας απο το καταστημα , περνει το προιον το παει στις εκει αποθηκες του και μετα αναλαμβανει το ιδιο το ebay την αποστολη και την εκτελωνηση στις εδω αποθηκες του η στα χερια μου?!?!Κατι τετοιο... αυτη ειναι μαλλον μια καινουρια τακτικη που ουτε η σχεση μου την ηξερε.

 

 

Εγώ σου συστήνω πάλι να κάνεις υπομονή και με λίγο ψάξιμο θα την βρείς την άκρη είτε από εδώ είτε από το ebay. Αν θες πάλι δοκίμασε την τύχη σου στα φόρουμ.

Έχε υπόψιν σου πως αν δεν μιλάς σωστά τη γλώσσα δεν θα έχεις καμία τύχη (πχ μόνο με Αγγλικά σε Γερμανικό φόρουμ ή με google translate). Για να σε εμπιστευτεί κάποιος πρέπει να είσαι ενεργό μέλος σε ένα ξένο φόρουμ πολύ καιρό και πάλι δεν είναι εύκολο.

Σου λέω πολύ κακό για το τίποτα , στο φινάλε δώσε το 100αρι παραπάνω και πάρε τον ενισχυτή που θες , αν δηλαδή σου λείπουν τα 100 απο τα 800 η 900 κάνε λίγο υπομονή.

Αλλιώς καλή τύχη

 

Μα απο το ebay βρισκω ειτε απο Αμερικη συνηθως , ειτε απο Γερμανια (μονο) :(

Οποτε τα ιδια παντελακη μου... τα ιδια Παντελη μου.

Μα εγω δεν ζητησα απαραιτητα να μου πει καποιος 'ξενα φορουμ' , ωστε να χρειαζεται οπως λες και συ πολυ σωστα να ειμαι ενεργο μελος. Ζητησα ξενα site.

 

Εγω τυχαια βρηκα ενα στο Ηνωμενο Βασιλειο που εχει μεσα αμαξια , επιπλα και οτι αλλο θες.

Μην με ρωτησεις πως γινεται και ειχε τοσο καλους ενισχυτες. Ηταν δλδ κατι σαν online Χρυση ευκαιρια. Οποτε εκει δεν χρειαζεται να εισαι καν μελος... :)

 

Εγω ευχαριστως κανω οση υπομονη θες και χρειαζεται... αλλα ακριβως επειδη ειμαι πανω απο τις αγγελιες ολη μερα 2 χρονια τωρα. Τον 6505+ τον εδινε περυσι ενας απο τα Κατω Πατησια 900 (τοτε δεν ειχα τα λεφτα) και εφυγε σε 2 μερες. Πριν καιρο εδινε ενα παληκαρι τον 5150ii στα 800, ηρθε και σπιτι μου να τον ακουσω στην καμπινα μου , του τον εκλεισα ... αλλα μεσα στην επομενη βδομαδα το μετανοιωσε και ηθελε να τον κρατησει. Και μετα ειναι ενας που δινει τον 6505+ 1.150 ακατεβατα και ενας απο Θεσσαλονικη που δινει τον ιδιο 1000 ευρω (δινει και κατι αλλα κεφαλια) αλλα και αυτος μαλλον ακατεβατα.

 

Δεν ξερω... πες το κολλημα αλλα δεν μου κανει να δωσω 1000 για κεφαλι (μεχρι 900 (εφορον το αξιζει) ναι... με χιλια ζορια) , οταν ξερω οτι φιλος μου πηρε τον ιδιο 750 , οτι περυσι καποιος τον εδινε 900 και οτι στο ebay βρισκεις 'με το κιλο' με 600-850.

 

Προφανως και ειμαι ΥΠΕΡ της δοκιμης και της συναλλαγης χερι με χερι... εδω λεγαμε με την σχεση μου οτι αμα 'καθοταν' με τον Σαλονικιο να πηγαιναμε βολτα με το αμαξι της για να τον περναμε και χερι με χερι.

 

Αλλα ειναι αυτο που λενε ολοι στο Ελλαντα (με τα 1000 δικια τους) .... 'ειναι ενισχυταρα , δεν σκοπευω να τον δωσω'.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι εννοείς ξένα site αφού υπάρχουν 3 κατηγορίες.

Τα μαγαζιά (καινούριων ή μεταχειρισμένων), τα μουσικά φόρουμ και τα site όπως είπες "Χρυσή Ευκαιρία".

 

Αφού ξέρετε (εσύ και η σχέση σου) Αγγλικά και σου αρέσει ο τζόγος και οι κατ΄ιδίαν "συνεννοήσεις", δες και το Gumtree UK το οποίο υποθέτω είναι αυτό που ήδη έχεις δει.

 

http://www.gumtree.com/search?q=Peavey+5150&category=all&search_location=United+Kingdom&current_distance=0.0&min_price=&max_price=

 

http://www.gumtree.com/search?q=Peavey+6505&category=all&search_location=United+Kingdom&current_distance=0.0&min_price=&max_price=

 

ΥΓ

20 κιλά από Αμερική με 70 Ευρώ μεταφορικά, δεν παίζει (τουλάχιστον με αεροπλάνο).

Τα τελωνεία να τα βάζεις στο 30% του κόστους αγοράς + κόστος μεταφορικων.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι εννοείς ξένα site αφού υπάρχουν 3 κατηγορίες.

Τα μαγαζιά (καινούριων ή μεταχειρισμένων), τα μουσικά φόρουμ και τα site όπως είπες "Χρυσή Ευκαιρία".

 

Αφού ξέρετε (εσύ και η σχέση σου) Αγγλικά και σου αρέσει ο τζόγος και οι κατ΄ιδίαν συνεννοήσεις, δες και το Gumtree UK το οποίο υποθέτω είναι αυτό που ήδη έχεις δει.

 

http://www.gumtree.com/search?q=Peavey+5150&category=all&search_location=United+Kingdom&current_distance=0.0&min_price=&max_price=

 

http://www.gumtree.com/search?q=Peavey+6505&category=all&search_location=United+Kingdom&current_distance=0.0&min_price=&max_price=

 

 

Ναι ,αυτο ειναι που αναφερεις... :) Οποτε ψαχνω τετοια αντιστοιχα.

Τζογος εννοεις οτι ειναι μεγαλο ρισκο?

 

Η ακομα καλυτερα και μαγαζια με μεταχειρισμενα , τυπου 'Vibrato' αλλα σε πιο 'Media markt' εκδοση. :P

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζογος εννοεις οτι ειναι μεγαλο ρισκο?

Μπααα. Αν υποθέσουμε ότι βρεις κάποιον Άγγλο / Γερμανό που θα πουλήσει τον ενισχυτή του σε κάποιον Έλληνα που δεν έχει δει/μιλήσει ποτέ και τον κουβαλήσει μέχρι το ταχυδρομείο και εσύ από την άλλη, βάλεις τα λεφτά σε κάποιον που δεν ξέρεις για κάτι που δεν έχεις δει, μετά απλώς ελπίζεις και περιμένεις να έλθει ακριβώς αυτό που έχεις πληρώσει.

Απλά είναι τα πράγματα.

Αγάπη και πίστη στον συνάνθρωπο να υπάρχει.

 

Vibrato + Media Markt.....

Ξέχασες με παράδοση στο σπίτι, δωρεάν επίδειξη και να περιμένει απ έξω καμιά βδομάδα να τον πάρει πίσω αν δεν σ' αρέσει.

 

Δεν συνιστώ κανένα και google is your friend....

http://www.preloved.co.uk/

http://www.musicalads.co.uk/

http://shop.musical-money.co.uk/

http://www.exchangeandmart.co.uk/

http://www.musicalinstrumentsales.co.uk/

http://www.cashgenerator.co.uk/buyers-guides/cheap-musical-instruments

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα. Αν υποθέσουμε ότι βρεις κάποιον Άγγλο / Γερμανό που θα πουλήσει τον ενισχυτή του σε κάποιον Έλληνα που δεν έχει δει/μιλήσει ποτέ και τον κουβαλήσει μέχρι το ταχυδρομείο και εσύ από την άλλη, βάλεις τα λεφτά σε κάποιον που δεν ξέρεις για κάτι που δεν έχεις δει, μετά απλώς ελπίζεις και περιμένεις να έλθει ακριβώς αυτό που έχεις πληρώσει.

Απλά είναι τα πράγματα.

Αγάπη και πίστη στον συνάνθρωπο να υπάρχει.

 

Με το σκεπτικο αυτο , ουτε με Θεσσαλονικιο η Λαρισαιο η Κρητικο εχω μιλησει και ουτε προκειται να τον δω και απο κοντα ποτε (ισως) ... οποτε το ιδιο πραγμα ισχυει και στα 'Εντος Ελλαδας'. Να τον κουβαλησει ο αλλος στο ταχυδρομειο η στο Κτελ η στο τρενο για να μου τον αποστειλει.Και που ουτε απο τα εντος Ελλαδας θα μπορουσε να μην ερθει αυτο που περιμενω....

 

Αλλα μιας και εγω εριξα την ιδεα σε γειτονικο thread οτι για τις εξαποστασεως αγορες μια καλη λυση λειτουργικοτητας του εκαστοτε μηχανηματος ειναι το πολυ απλο skype.... προφανως ειμαι αρκετα καχυποπτος ωστε να εχω 'σκεφτει' καποια πιθανα σεναρια που θα με καθιστουσαν καλυμμενο. :) Οπως εχω ξαναπει... εξαποστασεως δεν κανω αγοραπωλησειες. Αλλα ειναι η μονη περιπτωση που σκεφτομαι κατα 80% να το ρισκαρω.

 

οπως και αυτο : http://smart.noiz.gr/details.php?id=195415

 

εχω μιλησει ηδη με τα παιδια... στον εναν πηγα και σπιτι του παληκαριου και τον ακουσα κιολας. ΑΛΛΑ ΔΕΝ...

 

Δεν ειναι ο 6505+ ... οσοι γνωριζουν τα συγκεκριμενα μοντελα ξερουν και την διαφορα μεταξυ 5150 και 5150ii η 6505 και 6505+ .

 

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου