Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Peavey 6505+ η 5150ιι εκτός συνόρων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικα το να σου πουλησει...ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή ΑΓΓΛΟΣ χωρις εξασφαλιση (δηλ. να του στειλεις τα λεφτα ) απο ΑΠΟΣΤΑΣΗ ενισχυτη ειναι ολιγον......αδυνατο...οποτε ΑΝ βρεις ενισχυτη εκτος ebay θα πρεπει να του στειλεις τα λεφτα μπροστα.

Για αυτο αλλωστε υπαρχει το ebay & τo paypal για να αξασφαλιζονται και οι ΔΥΟ πλευρες (αγοραστης-πωλητης)   

Τωρα απο την αλλη μας ρωτας εδω και 3 σελιδες να σου απαντησουμε συγκεκριμενα σε ενα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ σεναριο με δεκαδες ΕΙΚΑΣΙΕΣ...και μου σου ξου του...

 

Δεν αγαπάτε ρε, γι' αυτό και δεν εμπιστεύεστε. Με αγάπη μέχρι και ενισχυτή αποκτάς.

;D

 

Offtopic

Επιτρεψτε μου να πω με βαση τα προσωπικα μου παντα βιωματα οτι ενω ειμαι αρκετα καχυποπτος σαν ανθρωπος , παντα κανω αγορες μεγαλων ποσων ζητωντας εξυπηρετηση του στυλ : 'δινω ενα ποσο μπροστα , στα δινω λιγα λιγα και ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ' (οποτε ειναι ο αλλος για αρχη καλυμενος). Ειναι προσωπικο ρισκο μου ... γιατι καποιος μπορει να εξαφανιστει με οτι εχω δωσει μπροστα , και να το πουλησει αλλου. Εχω παρει πολλα hardware pc - κιθαρες - ενισχυτες ετσι. Καλος φιλος (τωρα πια) μου πουλησε schecter με αυτον τον τροπο ... και ειναι ο μοναδικος που στα μεσα 'των δοσεων' απο μονος του μου την εδωσε(κιθαρα 1200 ευρω) και θα μπορουσα να εξαφανιστω. Αλλα το ενα χερι νιβει το αλλο... :) Και μεσα απο κατι τετοια 'ΑΠΛΑ' πραγματα σαν καχυποπτος ανθρωπος βλεπω οτι ακομα και στις μερες μας υπαρχει ανθρωπια . :)

 

Κλεινει το offtopic.

 

Ενταξει καλη τιμη ειναι στο 1000ρικο ο συγκεκριμενος ενισχυτης... Προσωπικα απο το να εμπλεκα σε ολη αυτην την ιστορια , θα τον επαιρνα απο ελλαδα , η απο τομαν... Ενω υπαρχει στις αγγελειες σε νορμαλ τιμη νομιζω εισαι καλλυμενος...

 

Απλα ξερεις... στο πισω μερος του μυαλου (what??) υπαρχει αυτη η μικρη σκεψη οτι :

 

- Φιλος τον εχει , και τον ειχε παρει απο φαρδοκ0λια 750.

- Οτι φιλος εδινε τον 5150ii 730 και 800 που για καποιους ειναι λιιιιιιιιιιιιγο καλυτερος απο τον 6505+ .

- Οτι περισυ τον εδινε ενας 900 και μεσα σε 2 μερες ειχε φυγει.

- Οτι εκτως συνορων ενω ο ιδιος ενισχυτης καινουριος εχει 1400 τους πουλανε 'με το κιλο' 600 και 800. Εδω στην Αγγλια ο αλλος εδινε 1100 τον 6505+ μαζι με mesa boogie 4x12 που η καμπινα μονο κανει κοντα χιλιαρικο?!

 

Οποτε δεν την λες και καλη καλη τιμη ... αλλα σιγουρα μια τιμη που αναγκαστικα θα θυσιασεις καποια πραγματα και που γλυτωνεις μια 'Α' μανουρα.

 

 

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και μεσα απο κατι τετοια 'ΑΠΛΑ' πραγματα σαν καχυποπτος ανθρωπος βλεπω οτι ακομα και στις μερες μας υπαρχει ανθρωπια .

 

Καλα πεισε εσυ τον μεσο Γερμανο πωλητη που σε θεωρει (μια και εισαι Ελληνας) κατι μεταξυ τρωγλοδυτη,λοπωδυτη,μπαταξη και απατεωνα που ζεις με τα δικα του λεφτα οτι εισαι....και ανθρωπΑς και θα του πληρωνεις τον ενισχυτη με δοσεις και τα λεμε... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πεισε εσυ τον μεσο Γερμανο πωλητη που σε θεωρει (μια και εισαι Ελληνας) κατι μεταξυ τρωγλοδυτη,λοπωδυτη,μπαταξη και απατεωνα που ζεις με τα δικα του λεφτα οτι εισαι....και ανθρωπΑς και θα του πληρωνεις τον ενισχυτη με δοσεις και τα λεμε... ;D

 

χα χα...

χα χα χα...

χα χα χα χα...

 

... την συνεχεια την ξερουμε. παει καπως ετσι... χα χα χα. :P :)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πεισε εσυ τον μεσο Γερμανο πωλητη που σε θεωρει (μια και εισαι Ελληνας) κατι μεταξυ τρωγλοδυτη,λοπωδυτη,μπαταξη και απατεωνα που ζεις με τα δικα του λεφτα οτι εισαι....και ανθρωπΑς και θα του πληρωνεις τον ενισχυτη με δοσεις και τα λεμε... ;D

 

+ 1000000

τα ειπες ολα μαστορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις κακη προθεση δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο ανοιξες το θρεντ.  :)

Για να πεισεις καποιον Ελληνα να στον πουλησει στην τιμη που θελεις η για να ψαξουμε εμεις να στον βρουμε στας Ευρωπας? αν παντως ηθελες ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ τον ενισχυτη τωρα θα τον ειχες στην κατοχη σου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις κακη προθεση δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο ανοιξες το θρεντ.  :)

Για να πεισεις καποιον Ελληνα να στον πουλησει στην τιμη που θελεις η για να ψαξουμε εμεις να στον βρουμε στας Ευρωπας? αν παντως ηθελες ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ τον ενισχυτη τωρα θα τον ειχες στην κατοχη σου  ;)

 

1. Ξερω οτι στην Ελλαδα οσοι τον εχουν στην κατοχη τους ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΝΟΥΝ!!! :)

 

2. Ξερω οτι αυτοι που τον δινουν ειναι 'στις δικες τους τιμες' ... και μαγκια τους. :)

 

3. Δεν ζητησα απο κανεναν να κανει το προσωπικο μου ψαχτηρι.... ρωτησα απλα αν καποιος ηξερε καποιο site τυπου gumtree.

 

Το τι εχω περασει και το τι εχω κανει για να τον βρω... η να καταφερω να τον παρω οσοι χρειαζεται και θελουν .... το γνωριζουν. :)

 

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

2. Ξερω οτι αυτοι που τον δινουν ειναι 'στις δικες τους τιμες' ... και μαγκια τους. :)

 

 

 

 

οταν καποιος στην Ελλαδα αγοραζει κατι 2000 ε και το πουλαει 1000 και ο ξενος το παιρνει 1500 και το δινει 750 δε σημαινει οτι οι Ελληνες το δινουν στη "δικη τους τιμη".  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν καποιος στην Ελλαδα αγοραζει κατι 2000 ε και το πουλαει 1000 και ο ξενος το παιρνει 1500 και το δινει 750 δε σημαινει οτι οι Ελληνες το δινουν στη "δικη τους τιμη".  ;)

 

Υπαρχει καινουριος ... ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ και κανει και 2000 ευρω?

Που???

 

Εγω οσους ξερω να τον πηραν καινουριο (εκτος Ελλαδας) τον πηρα στα 1400?!?!

 

Και επισης πιο πανω ειπα το εξης :

'- Φιλος τον εχει , και τον ειχε παρει απο φαρδοκ0λια 750.

- Οτι φιλος εδινε τον 5150ii 730 και 800 που για καποιους ειναι λιιιιιιιιιιιιγο καλυτερος απο τον 6505+ .

- Οτι περισυ τον εδινε ενας 900 και μεσα σε 2 μερες ειχε φυγει.

- Οτι εκτως συνορων ενω ο ιδιος ενισχυτης καινουριος εχει 1400 τους πουλανε 'με το κιλο' 600 και 800. Εδω στην Αγγλια ο αλλος εδινε 1100 τον 6505+ μαζι με mesa boogie 4x12 που η καμπινα μονο κανει κοντα χιλιαρικο?! '

 

Αυτοι που τον εδιναν 750 και 900 δεν τον ειχαν παρει 1400?!?!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να κανω μια μικρη παρεμβαση στο θρεντ για να πω οτι αν τον παρεις τελικα απο εξωτερικο να ψαχτείς με την ασφαλιση στη μεταφορα του..Μια φορά μόνο εχω παρει ενισχυτη απο εξωτερικο (Αγγλια) και μου ηρθε χτυπημένος (παρα το μπανταρισμα που του εκανε ο πωλητης με προστατευτικο υλικο) κ ηθελε επιδιορθωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να κανω μια μικρη παρεμβαση στο θρεντ για να πω οτι αν τον παρεις τελικα απο εξωτερικο να ψαχτείς με την ασφαλιση στη μεταφορα του..Μια φορά μόνο εχω παρει ενισχυτη απο εξωτερικο (Αγγλια) και μου ηρθε χτυπημένος (παρα το μπανταρισμα που του εκανε ο πωλητης με προστατευτικο υλικο) κ ηθελε επιδιορθωση.

 

Σε ευχαριστω για την συμβουλη και ουσιαστικα αυτος ειναι ο μονος λογος που δεν εχω παρει ακομα απεξω... αλλα το σκεφτομαι και το ψαχνω.

 

Αληθεια... αυτο αραγε θα μπορουσε να συμβει και απο αγορα - μεταφορα του ebay?

Τουλαχηστον το ebay σου λεει 'σου επιστρεφουμε τα λεφτα' αν δεν ερθει το προιον οπως πρεπει η δεν ερθει καθολου...

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου