Προς το περιεχόμενο

Ακουστικη κιθαρα??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι, έχω μια OVATION (ULTRA SERIES), αγορασμένη το 85 από Ζοζέφ. Δεν πήρα ποτέ άλλη. 8)

Εξ άλλου αυτή η κιθάρα είναι πραγματικά σκυλί. Με συντρόφευσε από τις πρώτες μου δουλειές μέχρι σήμερα. Αν και στα άμεσα σχεδιά μου είναι να πάρω μια καινούργια ακουστική, φυσικά άλλης μάρκας, κυρίως για ηχογράφηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

ειναι λιγο αρχαιο το thread αλλα δε βλεπω αλλο για ακουστικες.

 

taylor810.jpg

 

ιδου λοιπον η taylor 810L που εχω, η οποια χρησιμοποιειται κυριως για jazz, και κανα blues. το κακο ειναι οτι σαν dreadnought ζηταει πενα και στις ακουστικες προτιμω το fingerstyle παιξιμο. ο ηχος ειναι πολυ ζεστος, με καταπληκτικα μπασα (ειναι περιπου εικοσι χρονων, spruce top, δε θυμαμαι ακριβως χρονια serial 9089). φοραει πιεζοηλεκτρικο και ψηνομαι για ενα συνδυασμο με μικροφωνο γιατι καποιος προηγουμενος ιδιοκτητης εχει βγαλει τα ποντεσιομετρα και η κιθαρα δεν εχει volume control κ.τ.λ. καμμια προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοραει πιεζοηλεκτρικο και ψηνομαι για ενα συνδυασμο με μικροφωνο γιατι καποιος προηγουμενος ιδιοκτητης εχει βγαλει τα ποντεσιομετρα και η κιθαρα δεν εχει volume control κ.τ.λ. καμμια προταση?

 

Στην δικια μου εχω βαλει το fishman rare earth blend.To μικροφωνο του ειναι πολυ καλο,αλλα δεν περιεχει το πακετο ποτενσιομετρα κλπ.Σε συνδυασμο με εναν εξωτερικο καλο προενισχυτη φανταζομαι οτι θα συμβαινουν θαυματα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσφατα ηθελα να αγορασω μια ηλεκρτακουστικη και τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο αγορασα το σαββατο το πρωι απο τον στολλα μια stagg.. μου εκατσε στο χερι καλητερα απο οποιαδηποτε αλλη που δοκιμασα.. εχω μερικες αποριες ομως.. η ζωνη πως μπαινει? και οι χορδες μου φαινεται πως ειναι λιγο ψιλα..(δεν εχω καποταστο για να ακολουθησω τον οδηγο) :(

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειχα δει ενα ωραιο συστημα με μικροφωνο και ποντεσιομετρο που κρυβεται μεσα στο soundhole της κιθαρας, και θα μιξαρε και τον piezo που εχει ηδη μεσα. αναθεμα κι αν θυμαμαι πιο ηταν ομως πρεπει να γινει ερευνα στο net. ασε που να κολλησεις κατι στο top της κιθαρας δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα οσο ελαφρυ και να ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου