Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η ΕΤ1?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η προθεση μου δεν ηταν σε καμια περιπτωση αυτη. Ειναι πραγματι,πια, αφορητα βαρετη συζητηση.  Ο προβληματισμος  μου ειναι ο εξης: για ποιο λογο θα πρεπει να αντιμετωπιζεται με σεβασμο απο εμενα ενας "θεσμος" που εξοφθαλμα δε σεβεται ο ιδιος την υπαρξη του.

Αυτό ναι, το καταννοώ. Και μπορεί να συζητηθεί. Εκτενώς μάλιστα και δεν ξέρω αν έχω τον χρόνο. ;D

Εάν τα πράγματα συνεχίζουν έτσι όπως έχουν, μάλλον όντως δεν έχει νόημα.

Αλλά από την άλλη εάν υπάρχουν καπάτσοι μανατζαραίοι, τα πράγματα θα αλλάζαν.

Όχι άμεσα. Αλλά μια με δυο γενιές.

Και δεν ξέρω αν ο "θεσμός" που πληρώνω για να υφίσταται, έχει το δικαίωμα να αποφασίζει την διάλυσή του.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να κάνω λάθος και δεν θέλω να φανώ κακός και όχι δεν είμαι Δ.Υ. αλλά γιατί μέσα μου κάτι μου λέει πως πολλοί, ανάμεσά τους κ εγώ, θα ήθελαν να είναι Δ.Υ. ή δεν το έχουν σκεφτέι 1 φορά τουλάχιστον?

 

Όπως τόσες συζητήσεις, παντού, και στα forum ακούγονται υπέροχες ιδέες και πολύ σωστές απόψεις (και κάποιες ακραίες αλλά κατανοητές). Τόσα ωραία λόγια σαν αυτή η χώρα να είναι γεμάτη από ένα σοφό λαό όμως λίγους απατεώνες και ηλίθιους κυβερνώντες.

 

Προσωπικά, μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις αλλά κατα τη γνώμη μου είμαστε άδικοι γιατί κ εγώ αν ήμουν Δ.Υ θα κοιτούσα τη πάρτη μου πρώτα! Χωρίς να παραξηγηθώ και δεν θέλω να γίνω εριστικός. Απλά το Ελληνικό, είναι δύσκολο θέμα γενικα και ειδικά το κοινωνικο - οικονομικο.

 

Ελπίζω κάποιος να καταλάβει τι έγραψα γιατι εγώ...  :P  ;D

 

Φιλικά

Ξενοφών

Make a married woman laugh and youre halfway there

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί audiokostas μας ρωτήσανε αν θέλουμε να το πληρώνουμε; Ας το κάνουν προαιρετικά συνδρομητικό, να το βλέπουν όσοι γουστάρουν, να τελειώνουμε. Και σιγά στην τελική τον πολιτισμό που παράγουν τα δημόσια κανάλια, υποκουλτούρα τύπου Μπίλιω στην καλύτερη vomit-smiley-020.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί audiokostas μας ρωτήσανε αν θέλουμε να το πληρώνουμε; Ας το κάνουν προαιρετικά συνδρομητικό, να το βλέπουν όσοι γουστάρουν, να τελειώνουμε. Και σιγά στην τελική τον πολιτισμό που παράγουν τα δημόσια κανάλια, υποκουλτούρα τύπου Μπίλιω στην καλύτερη

Τα Εθνικά Κανάλια δεν είναι συνδρομητικά.

Πληρώνουν όλοι. Και απολαμβάνουν όλοι. Κανονικά χωρίς διαφημίσεις. Κάτι διαφορετικό από αυτό σου δίνουν τα κανάλια με τις διαφημίσεις.

Στη Μπήλιω σου ρίχνω Τσόκλη.

Και ανά καιρούς, αντίθετα με ότι λέτε, υπήρξαν Δονκιχωτικές προσπάθειες που έδωσαν κάτι καλύτερο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώνουν όλοι. Και απολαμβάνουν όλοι. Κανονικά χωρίς διαφημίσεις.

 

όντως πληρώνουν όλοι, ως προς αυτό είμαστε όλοι δεμένοι πισθάγκωνα

 

απολαμβάνουν μόνο όσοι επιλέγουν να τα βλέπουν, δηλαδή ελάχιστοι σύμφωνα με όλες τις μετρήσεις  (και σημειώνω πως υπάρχουν άτομα που συνειδητά δεν βλέπουν ποτέ τηλεόραση)

 

και ΜΕ διαφημίσεις, απλά λιγώτερες απο τα ιδιωτικά, που όμως δεν έχουν άλλο πρόσοδο

 

μάλιστα τις διαφημίσεις των ιδιωτικών τις γειώνω γράφοντας εκπομπές και πατώντας το 124Χ όταν παίζονται

 

αντίθετα με την εξαναγκαστική συνδρομή της ΕΤ δεν έχω βρει λύση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντίθετα με την εξαναγκαστική συνδρομή της ΕΤ δεν έχω βρει λύση...

 

Κοβεις το ρευμα και βαζεις γεννητρια.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό το αρχείο της ΕΡΤ μόνο που το βλέπω εξοργίζομαι.

Προφανώς δεν το έκαναν αυτοί αλλά εξωτερικοί υπεργολάβοι που έπαιρναν τις κασέτες μέσα σε κούτες.

Και είναι και flash και εκνευρίζομαι περισσότερο γιατί δεν παίζει σωστά ο ήχος στο παλιό mac.

 

Έψαξα να δω τα ρεπορτάζ της εποχής για την "17Ν" και δεν υπάρχει τίποτα (παρά μόνο ένα σύντομο από τη δολοφονία του Μάλιου) . Εχει όμως κάτι καταπληκτικά πλάνα από την αδελφοποίηση του εμπορικού επιμελητηρίου Λευκωσίας με το αντίστοιχο του Βόλου. (Ιστορικές στιγμές).

 

Εχετε δει ποτέ το δορυφορικό κανάλι της ΕΡΤ? Το βλέπω μερικές φορές όταν είμαι στο εξωτερικό και τυχαίνει να το προσφέρει το ξενοδοχείο.....

Την τελευταία φορά που το πέτυχα έδειχνε κάτι θειές που έπλαθαν χορτοπιτάκια. Και μετά είχε τον Μαχαιρίτσα. (Αυτό προβάλλουν σε όλο τον κόσμο ως "Ελληνικό" κανάλι). Ούστ!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κλείνει η ΕΡΤ αν δεν πάρει ο Παναθηναϊκός πρωτάθλημα και champions league.

Τα έχουμε πει και ξαναπεί.

 

Το λέει και το τρέιλερ της. ''Κοντά στις ΜΕΓΑΛΕΣ διοργανώσεις''.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το συναισθηματικό του πράγματος (δηλ. σκέψεις του τύπου "κρίμα, κλείνει το μπακάλικο του κυρ Φώτη μετά από 40 χρόνια"), δεν βλέπω κανένα λόγο να υπάρχει αυτό το κανάλι (τουλάχιστον στην κατάσταση που βρίσκεται τον τελευταίο καιρό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου