Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η ΕΤ1?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κλείσουν ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ κανάλια, να απολυθούν ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΟΛΟΙ οι υπάλληλοι και να ΦΥΛΑΚΙΣΤΟΥΝ και να κατασχεθούν οι περιουσίες τους ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ.

 

Αυτό πρέπει να γίνει.

 

Κατσε ρε αρχηγε για να χωρεσουν ολοι αυτοι στη μπουζου πρεπει να ανοιξουμε..ΓΚΟΥΛΑΓΚ και η Αλεκα λιγο δυσκολα θα βγει στις εκλογες... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ούτε αυτό που μου λες μου λέει τίποτα  ;D καθότι (and I quote)

"Οι τηλεοπτικές σειρές που χάθηκαν

Για αρχείο εκπομπών ουδείς λόγος. Οι βιντεοταινίες της ίντσας στις οποίες γυρίζονταν οι τηλεοπτικές σειρές κόστιζαν από 8 ως 12 χιλιάδες δραχμές (ποσό μυθικό για τη δεκαετία του '70). Οσο δηλαδή το συνολικό μπάτζετ ενός επεισοδίου. Κάθε σίριαλ είχε στη διάθεσή του δύο ταινίες. Μία για τα γυρίσματα και μία για το μοντάζ. Η λογική της ανακύκλωσης σε όλο της το μεγαλείο."

Κανείς δεν είχε την συναίσθηση της ιστορικότητας των εκπομπών που γύρναγαν.

Αυτό δεν αναιρεί την αμέλεια, την βλακεία ούτε και τα όσα ορθώς τους σέρνετε και θα τους σέρνετε.

Το ζήτημα παραμένει όμως ότι προτιμούμε να γκρεμίσουμε το νεοκλασσικό σπιτάκι που ψιλοκαταρέει από την κακή χρήση παρά να προσπαθήσουμε να το επισκευάσουμε εκ βάθρων.

Άσε για την πολυκατοικία που υπάρχει περίπτωση να χτιστεί μετά...

 

Η συναισθηματικά αποστειρωμένη οικονομοτεχνική ανάλυση εν είδει consultant είναι εύκολη και μπορώ να την κάνω κι εγώ και καλά μάλιστα. ;)

Το ζητούμενο είναι πότε θα προσπαθήσουμε για να διορθώσουμε κάτι παρά να καταφεύγουμε στο μάλλον απλοϊκό "ή στραβό ή νεκρό".

Ειδικά όταν πρόκειται για κάποιο ναι, σύμβολο αν θες πες το, με κάποια ιστορία.

 

Κατά τα άλλα θα αρχίσουμε πάλι περι ΔΥ (όπως κάνει και ο Μάνος με τις ακροτητες) και βαριέμαι πραγματικά και ασύστολα Παρασκευιάτικα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D  ;D  ;D

 

Το παράκανα λίγο ε;  ;D

 

Εντάξει το παίρνω πίσω.

 

Δεν μπαίνουν φυλακή, απλά φορολογούμε 50% των περιουσιών τους.

 

Όμορφα και απλά  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζητούμενο είναι πότε θα προσπαθήσουμε για να διορθώσουμε κάτι παρά να καταφεύγουμε στο μάλλον απλοϊκό ή στραβό ή νεκρό

 

μα νομιζω οτι αν διαβασεις τις εξαγγελιες αυτοι ισχυριζονται οτι το...διορθωνουν

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231124413

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

audiokostas οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι οι δοσίλογοι και οι μαυραγορίτες της εποχής μας. Οδήγησαν με την υπακοή και την υποστήριξή τους στα κόμματα τη χώρα στην καταστροφή. Συνεπώς τους αξίζει φυλακή, αν και είναι τόσοι πολλοί που δε μας φτάνουν... τα νησιά  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει τύχει να δουλέψω κάποιες φορές σε εξωτερικές παραγωγές της ΕΡΤ, έχω να πω πως είναι από τα πιο μεγάλα "καφενεία" και ο τρόπος που λειτουργεί δεν διαφέρει σε τίποτα από άλλες δημόσιες επιχείρησεις όπου αλωνίζουν οι επιτήδιοι.

 

Έχω δει παλιότερα, μπομπινόφωνο Studer να είναι εκτός κτιρίου και να βρέχεται, έχω ακούσει για εξοπλισμό (μικρόφωνα, βίντεο κ.α.) που κατά καιρούς έκαναν "φτερά" και το κόστος τους ήταν τεράστιο και έχω δει και υπαλλήλους διαφόρων ειδικοτήτων, κλασσικό δείγμα ΔΥ με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν δώσει την ψυχή τους εκεί μέσα και "τό'χουν" και είναι και καλοί επαγγελματίες αλλά δυστυχώς δεν αρκούν για να αλλάξει κάτι.

 

Είναι λυπηρό να φτάνει σε αυτό το σημείο ένα κρατικό κανάλι και όπως επισήμανε ο audiokostas πιο λυπηρό είναι να χαθεί όλο αυτό το αρχείο από το οποίο έχουν ήδη χαθεί αρκετά και σημαντικά πράγματα είτε γιατί καταστράφηκαν, είτε γιατί κάποιος ηλίθιος έκανε επανεγγραφή σε κάποια tapes, είτε γιατί κανείς δεν νοιάστηκε τέλος πάντων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

audiokostas οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι οι δοσίλογοι και οι μαυραγορίτες της εποχής μας. Οδήγησαν με την υπακοή και την υποστήριξή τους στα κόμματα τη χώρα στην καταστροφή. Συνεπώς τους αξίζει φυλακή, αν και είναι τόσοι πολλοί που δε μας φτάνουν... τα νησιά  ;D

 

αυτή τη στιγμή (ή έστω ως πριν κάνα χρόνο) βρισκόμαστε στο ένα άκρο, δηλαδή στην ασυδοσία του δημοσιο-υπαλληλισμού

 

εσύ προτείνες το απέναντι άκρο

 

η αλήθεια συνήθως βρίσκεται κάπου στη μέση ανάμεσα στα δύο άκρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα νομιζω οτι αν διαβασεις τις εξαγγελιες αυτοι ισχυριζονται οτι το...διορθωνουν

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231124413

Ναι, με τρόπο τεμπέλικο. ;)

Πιο εύκολο είναι να τερματίσουμε όλες τις συμβάσεις (συντήρησης, υπηρεσιών, αγορών) παύοντας το νομικό πρόσωπο παρά να επαναδιαπραγματευτούμε τις συμβάσεις και να επενασχεδιάσουμε τον τρόπο λειτουργίας με τρόπο λογικό και οικονομικά βιώσιμο.

 

audiokostas οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι οι δοσίλογοι και οι μαυραγορίτες της εποχής μας. Οδήγησαν με την υπακοή και την υποστήριξή τους στα κόμματα τη χώρα στην καταστροφή. Συνεπώς τους αξίζει φυλακή, αν και είναι τόσοι πολλοί που δε μας φτάνουν... τα νησιά  ;D

Εγώ προσωπικά, με το σκόρδο και το χαμομήλι, είδα τρομερή βελτίωση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και είναι τόσοι πολλοί που δε μας φτάνουν... τα νησιά  

 

Φτανουν και παραφτανουν αν εχεις ...οραμα.... ;D...εδω ο Σταλιν και ο Μαο απο καμμια 70αρα εκατομμυρια ο καθενας "εξορισαν" θα κολλησουμε εμεις στο 1 εκατομμυριο....? ;D

 

εξω απο,την κακη οντως,πλακα...εδω μας καταντησαν...να σκοτωνομαστε μεταξυ μας ....σε κανα 5μηνο οι ανεργοι ΙΥ  θα κυνηγανε τους ΔΥ με τις πετρες στους δρομους,να μου το θυμηθειτε... :'(

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα θα αρχίσουμε πάλι περι ΔΥ (όπως κάνει και ο Μάνος με τις ακροτητες) και βαριέμαι πραγματικά και ασύστολα Παρασκευιάτικα.

 

Η προθεση μου δεν ηταν σε καμια περιπτωση αυτη. Ειναι πραγματι,πια, αφορητα βαρετη συζητηση.  Ο προβληματισμος  μου ειναι ο εξης: για ποιο λογο θα πρεπει να αντιμετωπιζεται με σεβασμο απο εμενα ενας "θεσμος" που εξοφθαλμα δε σεβεται ο ιδιος την υπαρξη του.

 

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου