Προς το περιεχόμενο

Πως να ξεβαψω το body μιας κιθαρας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και να μηνει το κρεας για σενα τα κοκκαλα για τα σκυλια

μαλλον δεν καταλαβες καλα, το κρεας παει σκυλια. τα κοκαλα απο κοτοπουλο κανουν ζημια γιαυτο τα βγαζω. μαλλον τα εχω καλομαθει ε?  :)

φυσικα και φευγει ΟΛΟ αυτο δεν ειναι το ζητουμενο ? ποιο δυσκολο ειναι να τριψει την κιθαρα μεχρι το ασταρι και να πετυχει ομαλη επιφανεια απο το να την ξαναπερασει ΟΛΗ απο την αρχη

εγω αλλο λεω, δεν τριβεις μεχρι το ασταρι, ουτε αφαιρεις το χρωμα. για αυτο και λεω σπασιμο του βερνικιου. παντως μπορω να πω μετα απο αρκετες προσπαθειες οτι η διαδικασια του βαψιματος για εμενα ειναι η ποιο βαρετη σε ολη την κατασκευη της κιθαρας. δεν μπορω αυτην την προετοιμασια τοση ωρα για να ριξεις τελικα με το πιστολι ενα στρωμα σε 1 λεπτο και μετα να εχεις και το καθαρισμα εξοπλισμου. δεν ξερω μαλλον το εχω παρει στραβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μαλλον δεν καταλαβες καλα, το κρεας παει σκυλια. τα κοκαλα απο κοτοπουλο κανουν ζημια γιαυτο τα βγαζω. μαλλον τα εχω καλομαθει ε?  :)

οφφ τοπικ- το κοτοπουλοκοκκαλο κανει αιχμες οταν σπαει! Για να μην τρεχουμε στους κτηνιατρους λοιπον τα βγαζουμε ;)  Δεν ξερω αν κανουν για nut ;D ;D ;D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν καταλαβες καλα, το κρεας παει σκυλια. τα κοκαλα απο κοτοπουλο κανουν ζημια γιαυτο τα βγαζω. μαλλον τα εχω καλομαθει ε?  :)

με λενε jack και ειμαι ενα καλο λαμπραντορ...σας παρακαλω καλοι μου ανθρωποι παρτε με σπιτι σας....

εγω αλλο λεω, δεν τριβεις μεχρι το ασταρι, ουτε αφαιρεις το χρωμα. για αυτο και λεω σπασιμο του βερνικιου. παντως μπορω να πω μετα απο αρκετες προσπαθειες οτι η διαδικασια του βαψιματος για εμενα ειναι η ποιο βαρετη σε ολη την κατασκευη της κιθαρας. δεν μπορω αυτην την προετοιμασια τοση ωρα για να ριξεις τελικα με το πιστολι ενα στρωμα σε 1 λεπτο και μετα να εχεις και το καθαρισμα εξοπλισμου. δεν ξερω μαλλον το εχω παρει στραβα.

και πως θα την ξαναβαψει την κιθαρα ? απο πανω απο το παλιο χρωμα  ??? ???

εγω παλι την γουσταρω πολυ την ΟΛΗ διαδικασια του βαψιματος............μονο 1 χερι χρωμα το περνας ? παριεργο..........off topic βεβαια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σπασμενη (την εριξε απο το δευτερο οροφο η μητερα του ιδιοκτητη της κιθαρας προσπαθωντας να τον πετυχει  ::) ::) ::)) Δεν λειτουργει τιποτα πανω σε αυτην ωστοσο σκεφτομαι να ξεβαψω τελειως το σωμα, και να το χρησιμοποιησω για καποιο project.

 

Και γιατί δεν το αφήνεις με τα χτυπήματα του τα γδαρσίματα του τα όλα του. Το σύγχρονο marketing  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D το λέει relic  8) 8) 8) 8) 8)  . Γίνεσαι trendy και ψαρώνουν με τη βιντατζιά σου. 2 σε 1.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λενε jack και ειμαι ενα καλο λαμπραντορ...σας παρακαλω καλοι μου ανθρωποι παρτε με σπιτι σας....

χαρτια εχεις η εισαι κοπριτης  ;D

και πως θα την ξαναβαψει την κιθαρα ? απο πανω απο το παλιο χρωμα  Huh? Huh?

εγω παλι την γουσταρω πολυ την ΟΛΗ διαδικασια του βαψιματος............μονο 1 χερι χρωμα το περνας ? παριεργο..........off topic βεβαια

πανω απο το παλιο χρωμα γινεται, αρκει να ειναι συμβατα αλλιως θα δεις να λιωνει το παλιο χρωμα και θα τραβας τα μαλλια σου . οσο για το ενα χερι δεν εννοω οτι περνας μονο ενα χερι. αλλα φαντασου οτι εγω πεταγομαι στο εργαστηριο, ριχνω ενα χερακι  ;D και πλενω τον εξοπλισμο γιατι τις περισσοτερες φορες δεν εχω χρονο να περιμενω να ριξω τρια χερια ας πουμε την ιδια μερα. αρα η διαδικασια κραταει αρκετες μερες και εχει πολυ πλυσιμο  :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρτια εχεις η εισαι κοπριτης  ;D

κοπριτης...........αλλα πολυτελειας παρακαλω  ;D ;D

πανω απο το παλιο χρωμα γινεται, αρκει να ειναι συμβατα αλλιως θα δεις να λιωνει το παλιο χρωμα και θα τραβας τα μαλλια σου . οσο για το ενα χερι δεν εννοω οτι περνας μονο ενα χερι. αλλα φαντασου οτι εγω πεταγομαι στο εργαστηριο, ριχνω ενα χερακι  ;D και πλενω τον εξοπλισμο γιατι τις περισσοτερες φορες δεν εχω χρονο να περιμενω να ριξω τρια χερια ας πουμε την ιδια μερα. αρα η διαδικασια κραταει αρκετες μερες και εχει πολυ πλυσιμο  :) .

μερες ισως και μηνες αν εχεις και αλλα πραγματα να κανεις δεν το συζητω.........ξερεις ποσα μοντελα εχω στην ακρη που πρεπει να παραδοσω ?? χαχ αστο

θεωρω τον τροπο σου ομως ΕΝ μερη πρακτικο γιατι οπως ειπες και εσυ ΑΜΑ δεν ειναι συμβατα τα χρωματα θα εχεις προβλημα.......και που να τρεχεις να βρισκεις συμβατα ? και αμα σου κατσει η στραβη ? φτου και απ'την αρχη.........οποτε καλυτερα 1 φορα απο την αρχη παρα να εισαι με την ψυχη στο στομα  ;D (γνωμη μου παντα ετσι ? )

οσο για το πλυσημο του πιστολιου (αν καταλβα καλα αυτο εχεις) 1 πραγμα θα σου πω "αερογραφος"  ;) ;) παιρνει παραπανω χρονο βεβαια αλλα ουτε πολυ πλυσιμο ριχνεις (να φανταστω οτι το καθαριζεις με white spirit) αλλα κανεις και τις "πουστιες" σου  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εναν αερογραφω μονης, της πλακας και πηρα και ενα καλο διπλης. με την πρωτη δοκιμη η βελονα του στραβωσε κατα την χρηση. τον πηγα στο μαγαζι που τον αγορασα και μου ειπε οτι αποκλειεται να εγινε κατι τετοιο και οτι στραβωσα εγω την βελονα οταν την εβγαλα. τελοσπαντων ο τυπος την ισιωσε και ξαναπροσπαθησα να βαψω. σε καποια φαση μετα απο λιγο δεν ψεκαζε χρωμα. ειχε παλι στραβωσει η βελονα. ετσι παρατησα τον αερογραφο. το σιγουρο ειναι οτι στραβωνει κατα την διαρκεια της χρησης. ειναι να μην σου κατσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ολα αυτα με αποθαρρυνατε.....μου φαινεται θα το πεταξω απο το μπαλκονι να γινει heavy relic.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ολα αυτα με αποθαρρυνατε.....μου φαινεται θα το πεταξω απο το μπαλκονι να γινει heavy relic.

χεχε κοιτα μην σου γινει makariths  ;D ;D

ελα ρε δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο - εσυ θες να αποφυγεις το τριψημο και σου ειπα πως να το κανεις......ε με το πιστολι θερμου αερα ενα μικρο περασμα στο τελος το θελει αλλα ουτε χημικα θα βαλεις αλλα ουτε τριψιμο πολυ θα κανεις  ;) εσυ αποφασιζεις ΦΥΣΙΚΑ...... ;D αλλα αμα δεν το θελεις στειλτο μου εμενα.......ξερω τι να το κανω  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ολα αυτα με αποθαρρυνατε.....μου φαινεται θα το πεταξω απο το μπαλκονι να γινει heavy relic.

 

οχι ρε συ...κάντο...αλλά οχι μεχρι να βρεις ξυλο..δεν υπάρχει λογος.

 

πάντως πάρε ενα φθηνο τριβιάκι γιατι με το χερι ....αστα ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου