Προς το περιεχόμενο

Χρηση την υπογραφης & αρθρογραφια στο Νοιζ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω παντος προσφερω 20 ευρω. ;D ;D ;D ;D

 

Μπα. Θα το υπολογίσουμε με συνάρτηση. 20 ευρώ τη μέρα είναι καλά πάντως.

 

Άκυρο. Μου είπαν ότι απαγορεύεται από τους κανονισμούς:

 

"6. Δεν επιτρέπονται υπογραφές που αποτελούν διαφήμιση ή είναι προσβλητικές για τον οποιονδήποτε. Επίσης δεν επιτρέπονται εικόνες στον χώρο των υπογραφών.

 

7. Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση."

 

Τεσπαν, αν έρθει ο Yameth μπορεί να μας αφήσει...

 

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ξεκινήσω, μια-δυο διευκρινήσεις:

 

Δεν γνωρίζω το Βαγγέλη προσωπικά παρά μόνο μέσω του Νόιζ, και δεν έχουμε ανταλλάξει ούτε ΠM.

 

Δεν είμαι μαθητής του - είμαι μεγαλύτερός του και δεν θα μπορούσα να δείξω τον απαιτούμενο σεβασμό. ;D Εκτός αυτού, τα ξέρω όλα!

 

Δεν έχω καμία πρόθεση να τον "υπερασπιστώ". Είναι μεγάλο παιδί και τα καταφέρνει μόνος του. Αν με ενοχλούσε κάτι στα γραπτά του θα του το έλεγα χύμα.

Αυτό που έχω όμως είναι μια απορία: Έχω παρατηρήσει ότι πολλά από τα ποστ του Βαγγέλη, παρότι καλύπτουν όλη τη γκάμα μεταξύ του ανώδυνου και του εξαιρετικά ενδιαφέροντος (π.χ. τα ντραμιστικά), καταλήγουν σε σκυλοκαβγά χωρίς κανένα προφανή λόγο. Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει πώς και γιατί γίνεται αυτό, και αν μου διαφεύγει κάτι διαφωτίστε με. (Εννοώ αν έχει παίξει κάτι εκτός των δημόσιων σελίδων του Νόιζ. Αν δεν υπάρχουν "κρυφές πτυχές", μην μπείτε στον κόπο, έχω σχηματίσει άποψη).

Είναι ένας άνθρωπος που έχει γνώμη και την εκφράζει, τις περισσότερες φορές κόσμια, όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα.

 

Για το θέμα της μαθητοθηρίας, ούτε κάτι τέτοιο έχω παρατηρήσει. Είναι δάσκαλος, το ξέρουμε, μοιράζεται γνώσεις με εκτενέστατα κείμενα, οι οποίες είναι ιδιαίτερα χρήσιμες, ιδίως σε όσους ξεκινούν, και γενικά δείχνει μεγάλο ενθουσιασμό για το αντικείμενό του. Το αν τσιμπήσει και κανένα μαθητή ιν δε πρόσες, τι έγινε; Δεν έχω δει να ξεπερνάει κάποιο όριο, που όπως είπε κι ο ίδιος δεν έχουμε ξεπεράσει και πολλοί από εμάς. Δηλαδή να βγάλω το λινκ του γκρουπ μου από την υπογραφή μου για να μην θεωρηθεί διαφήμιση; (φυσικά και είναι διαφήμιση, θέλουμε να έρχεστε στα live μας και να τα σκάτε!). Ή π.χ. ο Νικόδημος να μην μας ενημερώσει για το εξαιρετικό πρότζεκτ που ετοιμάζει σχετικά με την ηχογράφηση των τυμπάνων; Θα μυρίσουμε τα νύχια μας για να το μάθουμε;

 

Αυτά.

 

Υ.Γ. Βαγγέλη, όντως το "Ειδικα αν δεν εχετε ιδεα γιατι μιλατε" θα μπορούσε να λείπει. Ήταν εριστικό χωρίς λόγο. Επίσης, ναι δεν υπάρχουν συνάφια στο Νοιζ. Το πολύ-πολύ να υπάρχουν κάποιες παρέες που συναντιούνται και εκτός φόρουμ. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουμε πλύνει τους εγκεφάλους μας στο ίδιο πλυντήριο. 

 

 

 

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γινω κ εγω αυτοκλητος δικηγορος του Βαγγελη διοτι πιστευω οτι ενα μερος των εριδων που δημιουργουνται στα ποστ του εχει να κανει με καποιου ειδους μισαντερσταντινγκ κ ντιφερεντ ποιντ οφ βιου.

 

Ο Βαγγελης ειναι ενας ανθρωπος μιας Α ηλικιας  ;) και δεν εχει μεγαλωσει μεσα στα φορα κ τα λοιπα. Αυτο τον κανει σε ενα βαθμο να αντιμετωπιζει το φορουμ με μια πιο "αγνη" και "εξω-ιντερνετικη" αντιληψη.

 

Συμπεριφερεται οπως θα συμπεριφεροταν σε μια παρεα που μιλαει πχ για ντραμς. Και για αυτο του φαινεται μαλακια και τον συφιλιαζει οταν συζηταει για μουσικη να πεταγονται διαφοροι αυτοκλητοι ιντερνετικοι αστειατορες και ξερολες οι οποιοι εχουν ορεξη να σπασουν απλως πλακα και να "πηδουν" μουσικα η αλλα θεματα με τις εξυπναδες τους.

 

Ναι σε ενα φορουμ μπορεις να γραψεις οτι θελεις. Μπορεις να εισαι εντος η εκτος θεματος, μπορεις να γνωριζεις η να εισαι ασχετος. Ετσι ειναι τα φορα. Ο Βαγγελης ομως που ειναι μεγαλος ανθρωπος το βλεπει πιο αγνα. Θα ηθελε να μιλανε μονο οσοι εχουν να πουν επι του θεματος. θα ηθελε και αλλοι να μοιραζονται τις γνωσεις τους οπως κανει αυτος (και η καθαρα μουσικη του προσφορα ειναι μεγαλη)

 

Αυτα τα ολιγα, χωρις να μου τα εχει ζητησει, και ενδεχομενως χωρις να ισχυουν. Απλα πως το βλεπω εγω που τον εχω γνωρισει απο κοντα και εχουμε συζητησει.

 

Υ.Γ. θα διαφωνησω με τον κυριο SF περι της υπαρξης συναφιου στο noiz

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελε να μιλανε μονο οσοι εχουν να πουν επι του θεματος.

 

σε λαθος μερος εχει ερθει τοτε,στα μουσικα φορουμ εχουν δικαιωμα να μιλανε ΟΛΟΙ και να λενε ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ (φτανει φυσικα να ακολουθουν τους κανονισμους)

 

αν μιλουσαν εδω μεσα μονο οσοι.."ΞΕΡΟΥΝ"  θα ειχαμε 10 μελη και 4 threads....

 

θα ηθελε και αλλοι να μοιραζονται τις γνωσεις τους οπως κανει αυτος

 

το κανουν ΗΔΗ αρκετα μελη και εντελως αφιλοκερδως (χωρις δηλ. να αποσκοπουν σε οικονομικο ωφελος,εστω και "τιμιο" δηλ.εντος των κανονισμων του φορουμ).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα γινω κ εγω αυτοκλητος δικηγορος του Βαγγελη

 

 

Για να γίνεις Δικηγόρος χρειάζεσαι 1ον: Πτυχίο Νομικής, 2ον: 18μηνη άσκηση σε Δικηγόρο παρ’ εφέταις , 3ον: κατ’ ελάχιστον 35 συμπαραστάσεις σε Δικαστήριο, και 4ον: επιτχυχία στις εξετάσεις εφ’ όλης της ύλης στην έδρα του Εφετείου όπου ανήκει ο Δικηγορικός σύλλογος, στον οποίο είσαι εγγεγραμμένος. Επειδή δεν έχεις κάνει τίποτα από όλα αυτά και επειδή είμαι και εγώ μίας ηλικίας, μην μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. θα διαφωνησω με τον κυριο SF περι της υπαρξης συναφιου στο noiz

Ας είστε. Εμένα δεν με πειράζει.

Πάντα προσπαθώ να τα έχω καλά με τους ντράμερ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για να γίνεις Δικηγόρος χρειάζεσαι 1ον: Πτυχίο Νομικής, 2ον: 18μηνη άσκηση σε Δικηγόρο παρ’ εφέταις , 3ον: κατ’ ελάχιστον 35 συμπαραστάσεις σε Δικαστήριο, και 4ον: επιτχυχία στις εξετάσεις εφ’ όλης της ύλης στην έδρα του Εφετείου όπου ανήκει ο Δικηγορικός σύλλογος, στον οποίο είσαι εγγεγραμμένος. Επειδή δεν έχεις κάνει τίποτα από όλα αυτά και επειδή είμαι και εγώ μίας ηλικίας, μην μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις.

Χαχαχαχαχαχα!

 

Γελώ χωρίς να είμαι δικηγόρος, με την ελπίδα να μη φέρω τη μινι σου (τη φούστα... :p)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χαχαχαχαχαχα!

 

Γελώ χωρίς να είμαι δικηγόρος, με την ελπίδα να μη φέρω τη μινι σου (τη φούστα... :p)

 

Θέλω τη φούστα μου πίσω ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου