Προς το περιεχόμενο

Χρηση την υπογραφης & αρθρογραφια στο Νοιζ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να γίνεις Δικηγόρος χρειάζεσαι 1ον: Πτυχίο Νομικής, 2ον: 18μηνη άσκηση σε Δικηγόρο παρ’ εφέταις , 3ον: κατ’ ελάχιστον 35 συμπαραστάσεις σε Δικαστήριο, και 4ον: επιτχυχία στις εξετάσεις εφ’ όλης της ύλης στην έδρα του Εφετείου όπου ανήκει ο Δικηγορικός σύλλογος, στον οποίο είσαι εγγεγραμμένος. Επειδή δεν έχεις κάνει τίποτα από όλα αυτά και επειδή είμαι και εγώ μίας ηλικίας, μην μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις.

 

Αν έχω δεί όλα τα επεισόδια του Μάτλοκ, μετράει;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν έχω δεί όλα τα επεισόδια το Μάτλοκ, μετράει;

Μάλλον στην προκειμένη, το Sex & the City νικάει.... ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελε και αλλοι να μοιραζονται τις γνωσεις τους οπως κανει αυτος (και η καθαρα μουσικη του προσφορα ειναι μεγαλη)

 

Ε...δεν είναι και σαν τη Πελοπόννησο...

 

Ας δούμε πόση είναι:

 

Επί συνόλου οκτώ(8) άρθρων στην κατηγορία Drums, ο κ. Μουλακάκης υπογράφει μόνο δύο(2). Ακόμη και αν θεωρήσουμε ότι σε αυτά τα δύο(2) περιέχεται το απαύγασμα της ανθρώπινης γνώσης, εξακολουθεί να υστερεί σε σχέση με το μέλος rockdrum το οποίο προσέφερε καλύτερα (κατά τη γνώμη μου) άρθρα πριν πολύ-πολύ καιρό.

 

Στην φορουμική κατηγορία "Drums & Percussion" ο κ.Μουλακάκης είναι ο thread-starter των παρακάτω θεμάτων (δείγμα από τις τελευταίες 40 εγγραφές):

 

- Buddy Rich...Αυτοδιδακτος...η αδιαβαστος? (θέμα που αφορά την έκφραση γνώμης χωρίς αντικειμενικές πληροφορίες, οι οποίες ευτυχώς παρασχέθηκαν από τον… κιθαρίστα Superfunk)

 

- Simon Philips Falling in Between Dvd extras (θέμα που αφορά την έκφραση γνώμης για το πόσο καλός ντράμερ είναι ο Simon Philips, με παράθεση βίντεο)

 

- Drum duet (θέμα που αφορά την έκφραση γνώμης με παράθεση βίντεο και κύριο επιχείρημα ότι ο OP το "γουστάρει πολύ")

 

- Fantastic shuffle Inside (θέμα έκφρασης γνώμης για τον Stanley Randolph με - το μαντέψατε - παράθεση βίντεο)

 

- The lost art of drum soloing (θέμα έκφρασης γνώμης για την "χαμένη"(;;;;) τέχνη του drum soloing με - σωωωπα - παράθεση πολλών βίντεο)

 

- Μια εναλλακτική άσκηση για το καλοκαίρι  (θέμα που έχει όντως γνωσιακό περιεχόμενο, με συγκεκριμένη πρόταση για κάποια άσκηση που αποβλέπει να βοηθήσει ντράμερς)

 

- Sing sing sing (θέμα που έχει όντως γνωσιακό περιεχόμενο και το οποίο προτείνει μία συγκεκριμένη πρακτική που αφορά ντράμερς)

 

- Περί εξοπλισμού (θέμα που εμφανίζεται να έχει γνωσιακό περιεχόμενο, αλλά σύντομα εκφυλίζεται σε μη-συμβουλευτικό και … παράθεση βίντεο)

 

- A mind control trick (θέμα που περιλαμβάνει συμβουλές ψυχολογικού περιεχομένου και απευθύνεται σε ντράμερς, πιθανότατα έγκυρο)

 

- Φυσικά VS Ηλεκτρονικά Τύμπανα (θέμα με πραγματικά γνωσιακό περιεχόμενο, σχετικό με τον τίτλο του)

 

- Η Λογική του Αργά (θέμα με πραγματικό γνωσιακό περιεχόμενο)

 

- Stewart Copeland and The Police (θέμα έκφρασης γνώμης)

 

- Δεν είναι μόνο Ταλέντο (θέμα έκφρασης γνώμης, το οποίο κατέληξε να κλειδωθεί)

 

- Τι πιατίνια να επιλέξω (θέμα με πραγματικό γνωσιακό περιεχόμενο)

 

- Χρήσιμες συμβουλές για drummers (μέρος 2ο) (θέμα με πραγματικό γνωσιακό περιεχόμενο)

 

- Magnetic Throw-Off (θέμα έκφρασης γνώμης)

 

Αυτά είναι δεκαέξι(16) θέματα σε σύνολο σαράντα(40) θεμάτων, με εννέα(9) από τα οποία να είναι θέματα έκφρασης γνώμης και όχι τίποτε περισσότερο. Βέβαια, ενδέχεται (δηλ. δε διάβασα τα πάντα) να υπάρχουν απαντήσεις του κ. Μουλακάκη σε θέματα που ανοίγουν άλλοι και οι οποίες να είναι εξόχως διαφωτιστικές, καίτοι έχει παρατηρηθεί ότι αυτό δεν είναι το στυλ γραφής που προτιμά (δηλ. προτιμά να ανοίγει μόνος του ένα thread). Επίσης, παρατηρείται εύκολα ότι το ποσοστό threads που απλώς γίνεται εκφορά γνώμης, αυξάνεται ποσοστιαία καθώς ερχόμαστε στο παρόν, όπου υπάρχει και σημαντική διασπορά εισηγήσεων του κ. Μουλακάκη σε άλλες κατηγορίες θεμάτων.

 

Αυτά, για να ξέρουν ορισμένοι ότι πάντοτε προσπαθώ να ξέρω για ποιο πράγμα μιλάω. Η προσφορά καθενός μας είναι μετρήσιμη, δεν είναι ζήτημα επιστημονικής φαντασίας. Και βέβαια, ισχύει ότι οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε καν γράψει ένα άρθρο αλλά εχμμ… δεν περηφανευόμαστε κιόλας ούτε τρίβουμε στη μούρη των άλλων ότι "δεν ξέρουν".

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν έχω δεί όλα τα επεισόδια του Μάτλοκ, μετράει;

 

Είσαι σε καλό δρόμο! Συνεχίζεις με L.A. Law!

 

Μάλλον στην προκειμένη, το Sex & the City νικάει.... ;)

 

Προαπαιτούμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γίνεις Δικηγόρος χρειάζεσαι 1ον: Πτυχίο Νομικής, 2ον: 18μηνη άσκηση σε Δικηγόρο παρ’ εφέταις , 3ον: κατ’ ελάχιστον 35 συμπαραστάσεις σε Δικαστήριο, και 4ον: επιτχυχία στις εξετάσεις εφ’ όλης της ύλης στην έδρα του Εφετείου όπου ανήκει ο Δικηγορικός σύλλογος, στον οποίο είσαι εγγεγραμμένος. Επειδή δεν έχεις κάνει τίποτα από όλα αυτά και επειδή είμαι και εγώ μίας ηλικίας, μην μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις.

Θα συμφωνουσα 1000% μαζι σου ΛΚ αν και εφοσον η ατακα περι αυτοκλητου Δικηγορου ειχε ειπωθει σε ενα Δικηγορικο Φορουμ.  

Σε ενα τετοιο φορουμ καταρχην εγω προσωπικα δεν θα λαμβανα ΠΟΤΕ  μερος , αλλα μονο ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΑ...{καθοτι φτωχος πλην τιμιος μουσικος που δεν πηγα πανεπιστημιο}

Αλλα αν για καποιο λογο επρεπε να λαβω..θα ημουν αιωνιος  μαθητης και θα σε παραδεχομουν {Οπως σε εχω παραδεχτει και στο παρελθον για τις γνωσεις σου} με την ταπεινοτητα του ασχετου. [Οσα Law & Order  κι αν ειχα δει}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα συμφωνουσα 1000% μαζι σου ΛΚ αν και εφοσον η ατακα περι αυτοκλητου Δικηγουρου ειχε ειπωθει σε ενα Δικηγορικο Φορουμ.  

Σε ενα τετοιο φορουμ καταρχην εγω προσωπικα δεν θα λαμβανα ΠΟΤΕ  μερος , αλλα μονο ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΑ...{καθοτι φτωχος πλην τιμιος μουσικος που δεν πηγα πανεπιστημιο}

Αλλα αν για καποιο λογο επρεπε να λαβω..θα ημουν αιωνιος  μαθητης και θα σε παραδεχομουν {Οπως σε εχω παραδεχτει και στο παρελθον για τις γνωσεις σου} με την ταπεινοτητα του ασχετου. [Οσα Law & Order  κι αν ειχα δει}

 

Γιατί ρε Βαγγέλη, σου δώθηκε η εντύπωση ότι ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ σαν μουσικό, και το λες΄αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε...δεν είναι και σαν τη Πελοπόννησο...

 

Ας δούμε πόση είναι:

 

Επί συνόλου οκτώ(8) άρθρων στην κατηγορία Drums, ο κ. Μουλακάκης υπογράφει μόνο δύο(2). Ακόμη και αν θεωρήσουμε ότι σε αυτά τα δύο(2) περιέχεται το απαύγασμα της ανθρώπινης γνώσης, εξακολουθεί να υστερεί σε σχέση με το μέλος rockdrum το οποίο προσέφερε καλύτερα (κατά τη γνώμη μου) άρθρα πριν πολύ-πολύ καιρό.

 

Στην φορουμική κατηγορία "Drums & Percussion" ο κ.Μουλακάκης είναι ο thread-starter των παρακάτω θεμάτων (δείγμα από τις τελευταίες 40 εγγραφές):

 

- Buddy Rich...Αυτοδιδακτος...η αδιαβαστος? (θέμα που αφορά την έκφραση γνώμης χωρίς αντικειμενικές πληροφορίες, οι οποίες ευτυχώς παρασχέθηκαν από τον… κιθαρίστα Superfunk)

 

- Simon Philips Falling in Between Dvd extras (θέμα που αφορά την έκφραση γνώμης για το πόσο καλός ντράμερ είναι ο Simon Philips, με παράθεση βίντεο)

 

- Drum duet (θέμα που αφορά την έκφραση γνώμης με παράθεση βίντεο και κύριο επιχείρημα ότι ο OP το "γουστάρει πολύ")

 

- Fantastic shuffle Inside (θέμα έκφρασης γνώμης για τον Stanley Randolph με - το μαντέψατε - παράθεση βίντεο)

 

- The lost art of drum soloing (θέμα έκφρασης γνώμης για την "χαμένη"(;;;;) τέχνη του drum soloing με - σωωωπα - παράθεση πολλών βίντεο)

 

- Μια εναλλακτική άσκηση για το καλοκαίρι  (θέμα που έχει όντως γνωσιακό περιεχόμενο, με συγκεκριμένη πρόταση για κάποια άσκηση που αποβλέπει να βοηθήσει ντράμερς)

 

- Sing sing sing (θέμα που έχει όντως γνωσιακό περιεχόμενο και το οποίο προτείνει μία συγκεκριμένη πρακτική που αφορά ντράμερς)

 

- Περί εξοπλισμού (θέμα που εμφανίζεται να έχει γνωσιακό περιεχόμενο, αλλά σύντομα εκφυλίζεται σε μη-συμβουλευτικό και … παράθεση βίντεο)

 

- A mind control trick (θέμα που περιλαμβάνει συμβουλές ψυχολογικού περιεχομένου και απευθύνεται σε ντράμερς, πιθανότατα έγκυρο)

 

- Φυσικά VS Ηλεκτρονικά Τύμπανα (θέμα με πραγματικά γνωσιακό περιεχόμενο, σχετικό με τον τίτλο του)

 

- Η Λογική του Αργά (θέμα με πραγματικό γνωσιακό περιεχόμενο)

 

- Stewart Copeland and The Police (θέμα έκφρασης γνώμης)

 

- Δεν είναι μόνο Ταλέντο (θέμα έκφρασης γνώμης, το οποίο κατέληξε να κλειδωθεί)

 

- Τι πιατίνια να επιλέξω (θέμα με πραγματικό γνωσιακό περιεχόμενο)

 

- Χρήσιμες συμβουλές για drummers (μέρος 2ο) (θέμα με πραγματικό γνωσιακό περιεχόμενο)

 

- Magnetic Throw-Off (θέμα έκφρασης γνώμης)

 

Αυτά είναι δεκαέξι(16) θέματα σε σύνολο σαράντα(40) θεμάτων, με εννέα(9) από τα οποία να είναι θέματα έκφρασης γνώμης και όχι τίποτε περισσότερο. Βέβαια, ενδέχεται (δηλ. δε διάβασα τα πάντα) να υπάρχουν απαντήσεις του κ. Μουλακάκη σε θέματα που ανοίγουν άλλοι και οι οποίες να είναι εξόχως διαφωτιστικές, καίτοι έχει παρατηρηθεί ότι αυτό δεν είναι το στυλ γραφής που προτιμά (δηλ. προτιμά να ανοίγει μόνος του ένα thread). Επίσης, παρατηρείται εύκολα ότι το ποσοστό threads που απλώς γίνεται εκφορά γνώμης, αυξάνεται ποσοστιαία καθώς ερχόμαστε στο παρόν, όπου υπάρχει και σημαντική διασπορά εισηγήσεων του κ. Μουλακάκη σε άλλες κατηγορίες θεμάτων.

 

Αυτά, για να ξέρουν ορισμένοι ότι πάντοτε προσπαθώ να ξέρω για ποιο πράγμα μιλάω. Η προσφορά καθενός μας είναι μετρήσιμη, δεν είναι ζήτημα επιστημονικής φαντασίας. Και βέβαια, ισχύει ότι οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε καν γράψει ένα άρθρο αλλά εχμμ… δεν περηφανευόμαστε κιόλας ούτε τρίβουμε στη μούρη των άλλων ότι "δεν ξέρουν".

 

χμ...σε ευχαριστω πολυ...αλλα εφτασες μεχρι την 4η σελιδα...

Ειναι και καμια 10αρια ακομη μεχρι την 9η...

Αν θες μετρησε τα εσυ γιατι εγω βαριεμαι..

Πραγματικα σε ευχαριστω που τα συγκεντρωσες και εκανες και το κοπο να τα κριτικαρεις κιολας...

ps Εχω κανει και κατι παιξιματακια..Αν θες μπορεις να τα κριτικαρεις και αυτα...

{Ευτυχως εχω εκτυπωτη...και το κλουβι που εχω το καναρινι μου... θελει αλλαγη το χαρτι στο πατο}

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε Βαγγέλη, σου δώθηκε η εντύπωση ότι ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ σαν μουσικό, και το λες΄αυτό;

Δεν μιλαω για σενα...οπως και εσυ δεν μιλουσες για τον Ηwept

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μ αρεσει να συμμετεχω σε θεματα που ειναι εκ προοιμιου φυτιλιασμενα,οπως ειπε ο Κωστας,κι ας τα παρακολουθω απο μια κουτσομπολιστικη περιεργεια που με διακατεχει ως γνησιο Ελληναρα.

Θα προσπαθησω λοιπον να αποτιναξω τα δαιμονια μεσα μου προσπαθωντας να βγαλω κατι χρησιμο απ αυτη την κουβεντα που εχει την ιντριγκα να παραμονευει.

 

Δεν αναφερομαι στον Βαγγελη,ο καθενας εχει ηδη βγαλει τα συμπερασματα του,ή σε οποιοδηποτε Βαγγελη,αλλα σε οποιον συζηταει σ αυτο το φορουμ που μας χαριζει στιγμες γελιου και γνωσεων.

 

Ποσο πιο απλα θα ηταν τα πραγματα αν αντιμετωπιζαμε ενα κατα τη γνωμη μας κακεντρεχες σχολιο,με ανωτεροτητα και διαθεση να συνομιλησουμε με τον ''αντιθετου σκεπτικου'' αγνωστο κι ας εχει τη διαθεση να μας μειωσει.Ισως η δικη μας διαθεση να ειναι εριστικη για τους αλλους,αντιστοιχα.

Η ψυχραιμια βγαινει ΠΑΝΤΑ κερδισμενη.

 

Ποσο αληθεια θα προφυλασσαμε τον εαυτο μας απο οποιαδηποτε ''εκθεση'' που μας ζημιωνει τελικα  σε τομεις που θα θελαμε να θεωρηθουμε ''επαρκεις'' αν ειχαμε ως αρχη μας το οτι ΠΑΝΤΑ υπαρχει η ''αλλη'' αποψη?

 

Πρεπει δε να καταλαβουμε οτι,οταν γραφουμε κατι,αρθρο,σχολιο,αποψη,μπορει να το διαβαζει(ή καλυτερα..ειναι σιγουρο οτι το διαβαζει) και καποιος που ξερει περισσοτερα απο μας,απο εμπειρια ή σπουδη εκπαιδευτικου χαρακτηρα.

Αυτο καθιστα Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ γραφουμε επισφαλες και αμφισβητησιμο ακομα και να θεωρουμε οτι εχουμε ενα υψηλοτατο επιπεδο εκφορας αποψης.

 

Θα επικαλεστω δε,αυτο,τo oποιο εχω αψηφησει  πολλακις αλλα προσπαθω να κανω αρχη μου..

Οταν γράφεις κάτι στο Noiz, μπορεί να το διαβάσει ο δάσκαλος σου, το είδωλο σου ή ο μαθητής σου. Γι αυτό γράφετε ευγενικά, φειδωλά και μετρημένα λαμβάνοντας υπ' όψη πως θα το διαβάζουν για χρόνια, 81,000+ ΜΟΥΣΙΚΟΙ.

 

για να προτεινω(πρωτα στον εαυτο μου)να ξανασκεφτουμε την σταση μας,συμπεριφορα μας στο διαδικτυο γενικα,βαζοντας τον εαυτο μας 2-3 σκαλια πιο κατω απ αυτο που πιστευουμε για μας.. ;)

 

Σταυρος Παπαρδοπουλος,κυνικος φιλοσοφας-χαρντ ροκ κιθαριστας ;D

(Χωρις πτυχια)

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου