Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματίες του forum


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@BassicallyGuitaristέχεις δίκιο οτι είμαστε τελειωμένοι μουσικά πλούσιοι 50ρηδες που έχουν τα όργανα για μοστρα(να φανταστεις εγώ είμαι μόλις 40 και έχω 2 custom shop για να παίζω johny cash) οπότε θα χαιρόμουν να μας δείξεις τη δουλειά σου στο αντίστοιχο θρεντ! 

  • Χαχα 2

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Όλο το θέμα  γίνεται γιατί δεν καταλαβαίνει που κάνει λάθος όσο κι αν του το εξηγούν όλοι και αντί να κάτσει να το ψάξει λίγο, επιμένει στην άποψη του πεισματικά.

Έχω μια υποψία, μην είπω και δύο, γιατί περί θεωρητικών δεν γνωρίζω, αλλά περί των υπολοίπων γνωρίζω. ΠΧ, ''ήπιε'' πως οι άνω των 50, το μόνο που γνωρίζουν να κάνουν, είναι να σετάρουν μπουθάρες, να φτιάχνουν μπουθάρες και να φτιάχνουν και ήχο.

Ρε συ Σπύρο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, στο μοναδικό που είχε ΑΔΙΚΟ, ήταν αυτό ακριβώς. 5-6 άνθρωπες που κατασκεύαζαν όργανα, ακουστικά-ηλεκτρικά, ακόμα και ηχολήπτες, λάκισαν απ το φόρουμ, γιατί υπάρχουν οι ''παντογνώστες''.

Στα υπόλοιπα δεν είχε άδικο, άμα καβατζάρεις τα 50 και δεν είσαι ο ''Κιθ Ριτσαρντς'', ε πως να το κάνουμε, σε παίρνει η κατηφόρα. Μαμπεμπεγοζγκόνης θα μείνεις και μη βλέπεις εσύ και 2-3 άλλοι, μα οι καθημερινοί ξερόλες του τίποτα... Εκεί, έχει απόλυτο δίκιο. Όσο απόλυτοι είναι και οι άνω των 50 του τίποτα 

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

ε συ Σπύρο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, στο μοναδικό που είχε ΑΔΙΚΟ, ήταν αυτό ακριβώς. 5-6 άνθρωπες που κατασκεύαζαν όργανα, ακουστικά-ηλεκτρικά, ακόμα και ηχολήπτες, λάκισαν απ το φόρουμ, γιατί υπάρχουν οι ''παντογνώστες'


 

Ο επαγγελματίας δεν νομίζω ότι θα μπορούσε εύκολα να συνυπάρχει εντός ενός φόρουμ, υπό την ιδιότητα του.

 

Σκεψου ένα καφενείο όπου όλη την ώρα μιλάνε για ποδόσφαιρο. Λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, την γνώμη του, τη μαλακία του κλπ. Φαντάσου το καφενείο αυτό να το επισκεφτούν προπονητές από κάποιες μεγάλες ομαδες. Θα κάτσουν σε ένα τραπέζι και θα ακούν τον έναν να λέει «κακώς έκανες την αλλαγή» και τον άλλο να λέει ότι «η μισοί σου ομάδα θέλει αλλαγή», ή οτι «τα περισσότερα συστήματα των ομάδων είναι λάθος». 
 

Οι θαμώνες κάνουν αυτό που πρέπει να κάνουν σε ένα καφενείο, και οι περισσότεροι των προπονητών θα αναζητήσουν την …. ηρεμία τους σε αλλά καφένεια, όπου εκεί θα μιλάνε για πολιτικά ή για και άσχετο με το ποδόσφαιρο.

 

Μενουν κάποιοι λίγοι επαγγελματίες οι οποίοι έχουν βρει κάπως ισορροπία εντός την μικρής κοινότητας, έχουν θέσει τα όριά τους, και ενδεχομένως περνάνε και καλά. Στην πλειοψηφία τους, οι ειδήμονες δεν μπορούν να κάθονται στο ίδιο τράπεζι με τους κοινούς θνητούς.

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Έχω μια υποψία, μην είπω και δύο, γιατί περί θεωρητικών δεν γνωρίζω, αλλά περί των υπολοίπων γνωρίζω. ΠΧ, ''ήπιε'' πως οι άνω των 50, το μόνο που γνωρίζουν να κάνουν, είναι να σετάρουν μπουθάρες, να φτιάχνουν μπουθάρες και να φτιάχνουν και ήχο.

Ρε συ Σπύρο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, στο μοναδικό που είχε ΑΔΙΚΟ, ήταν αυτό ακριβώς. 5-6 άνθρωπες που κατασκεύαζαν όργανα, ακουστικά-ηλεκτρικά, ακόμα και ηχολήπτες, λάκισαν απ το φόρουμ, γιατί υπάρχουν οι ''παντογνώστες''.

Στα υπόλοιπα δεν είχε άδικο, άμα καβατζάρεις τα 50 και δεν είσαι ο ''Κιθ Ριτσαρντς'', ε πως να το κάνουμε, σε παίρνει η κατηφόρα. Μαμπεμπεγοζγκόνης θα μείνεις και μη βλέπεις εσύ και 2-3 άλλοι, μα οι καθημερινοί ξερόλες του τίποτα... Εκεί, έχει απόλυτο δίκιο. Όσο απόλυτοι είναι και οι άνω των 50 του τίποτα 

 

Και αντε να το παιζει ξερολας ενας ανω των 50, να το παιζει ομως κι ενας κατω των 20? 🤣
Που η ηλικια δεν παιζει ρολο, αλλα λεμε τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Και αντε να το παιζει ξερολας ενας ανω των 50, να το παιζει ομως κι ενας κατω των 20? 🤣
Που η ηλικια δεν παιζει ρολο, αλλα λεμε τωρα

Δεν γνωρίζω αν είναι κάτω των 20, ή των 30, όμως στα περισσότερα, έχει δίκιο για κάτι γερούνδια, σαν εμένα...λέω εμένα, που είμαι ο ΄τιποτας, αλλά βάλε και πόσοι επαέ μέσα τον πάιζουν κάποιοι, άνω των 50 χαχαχαχαχα

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Δεν γνωρίζω αν είναι κάτω των 20, ή των 30, όμως στα περισσότερα, έχει δίκιο για κάτι γερούνδια, σαν εμένα...λέω εμένα, που είμαι ο ΄τιποτας, αλλά βάλε και πόσοι επαέ μέσα τον πάιζουν κάποιοι, άνω των 50 χαχαχαχαχα

Το προβλημα δεν ειναι ουτε η ηλικια, ουτε ο ξερολισμος, ουτε η παλαιοτητα στο φορουμ.

Το προβλημα ειναι οτι δεν δεχομαστε την αποψη του αλλου.

(ΟΚ οταν η αποψη του αλλου ειναι 4²=8 πως να τη δεχτει καποιος ? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πιστεύω, και το πιστεύω βάσιμα, γιατί το βλέπω κάθε μέρα ότι οι "επαγγελματίες" γενικά δεν έχουν και πολύ ενδιαφέρον να συζητούν τα επαγγελματικά τους , διότι τα έχουν σιχαθεί κάθε μέρα/ όλη μέρα.

Το συναντάω με πωλητές οργάνων , που πάω να τους ανοίξω μια συζήτηση γιατί εγώ είμαι κ****ος με το θέμα, και βαριούνται να συζητάν για εξοπλισμό.

Το ίδιο και με ηχολήπτες....κ.ο.κ.

Επίσης , όταν οι ίδιοι μου ανοίγουν ένα θέμα νομικό ή πολιτικών επιστημών/ πολιτειολογίας (που είναι και trending) και εγώ βαριέμαι με τη σειρά μου να κάνω τέτοια κουβέντα.

Και δεν βαριέμαι γιατί δεν έχουν τις ίδιες γνώσεις με εμένα ή τους υποτιμώ σαν συζητητάς.....αλλά γιατί όλη τη μέρα ασχολούμαι (θέλοντας και μη) με δαύτα.

Αν λοιπόν γίνει η αναγωγή αυτή (της de facto βαρεμάρας των επαγγελματιών) στο forum , εύκολα γίνεται αντιληπτό ότι οι συζητήσεις που θα ξεκινούσαν από αυτούς θα ήταν πολύ περιορισμένες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, LK είπε

Εγώ πιστεύω, και το πιστεύω βάσιμα, γιατί το βλέπω κάθε μέρα ότι οι "επαγγελματίες" γενικά δεν έχουν και πολύ ενδιαφέρον να συζητούν τα επαγγελματικά τους , διότι τα έχουν σιχαθεί κάθε μέρα/ όλη μέρα.

Το συναντάω με πωλητές οργάνων , που πάω να τους ανοίξω μια συζήτηση γιατί εγώ είμαι κ****ος με το θέμα, και βαριούνται να συζητάν για εξοπλισμό.

Το ίδιο και με ηχολήπτες....κ.ο.κ.

Επίσης , όταν οι ίδιοι μου ανοίγουν ένα θέμα νομικό ή πολιτικών επιστημών/ πολιτειολογίας (που είναι και trending) και εγώ βαριέμαι με τη σειρά μου να κάνω τέτοια κουβέντα.

Και δεν βαριέμαι γιατί δεν έχουν τις ίδιες γνώσεις με εμένα ή τους υποτιμώ σαν συζητητάς.....αλλά γιατί όλη τη μέρα ασχολούμαι (θέλοντας και μη) με δαύτα.

Αν λοιπόν γίνει η αναγωγή αυτή (της de facto βαρεμάρας των επαγγελματιών) στο forum , εύκολα γίνεται αντιληπτό ότι οι συζητήσεις που θα ξεκινούσαν από αυτούς θα ήταν πολύ περιορισμένες.

 

Όταν ο κάθε κάγκουρας σαν εμένα τι βγαίνει πιο γνώστης απ τον κάθε ...όσο κι αν θες φεύγεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Σαμη Παραγκα είπε

Όταν ο κάθε κάγκουρας σαν εμένα τι βγαίνει πιο γνώστης απ τον κάθε ...όσο κι αν θες φεύγεις

 

Εγώ αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ.

Δεν κάνουμε κανέναν διαγωνισμό εδώ.

Γράφουμε σε ένα forum....την άποψη μας,

Οι απόψεις καταγράφονται και κρίνονται από όποιους τις διαβάζουν.

Όλα τα άλλα είναι περιττά.

Μπορεί π.χ εγώ να διαφωνήσω με εσένα σε ένα θέμα.

Ε και τι έγινε;

Πρέπει να "μαλώσουμε" ή να φύγω ή να φύγεις;

Τι είμαστε 5 χρονών;

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου