Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματίες του forum


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, LK είπε

Εγώ αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ.

Δεν κάνουμε κανέναν διαγωνισμό εδώ.

Γράφουμε σε ένα forum....την άποψη μας,

Οι απόψεις καταγράφονται και κρίνονται από όποιους τις διαβάζουν.

Όλα τα άλλα είναι περιττά.

Μπορεί π.χ εγώ να διαφωνήσω με εσένα σε ένα θέμα.

Ε και τι έγινε;

Πρέπει να "μαλώσουμε" ή να φύγω ή να φύγεις;

Τι είμαστε 5 χρονών;

Ε, ναι. Και αν δεν συμφωνεις (και δεν σε πειραζει να "μπλεξεις" ) απλα αναφερεις τη δικη σου αντιθετη αποψη, ή αν συμφωνεις, συμπληρωνεις, επιχειρηματολογεις και τελος.

Οσο για το "επαγγελματιες", για μενα δεν λεει τιποτα το "επαγγελματιας".
Υπαρχουν και επαγγελματιες που δεν κανουν δουλεια που μου αρεσει. Για αυτο υπαρχουν και πολλοι επαγγελματιες σε ενα ειδος.
Υπαρχουν και ερασιτεχνες που κανουν δουλεια που μαρεσει.
 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Spyros Delta είπε

Ε, ναι. Και αν δεν συμφωνεις (και δεν σε πειραζει να "μπλεξεις" ) απλα αναφερεις τη δικη σου αντιθετη αποψη, ή αν συμφωνεις, συμπληρωνεις, επιχειρηματολογεις και τελος.

Οσο για το "επαγγελματιες", για μενα δεν λεει τιποτα το "επαγγελματιας".
Υπαρχουν και επαγγελματιες που δεν κανουν δουλεια που μου αρεσει. Για αυτο υπαρχουν και πολλοι επαγγελματιες σε ενα ειδος.
Υπαρχουν και ερασιτεχνες που κανουν δουλεια που μαρεσει.
 

 

.

Και εμένα δεν μου λέει τίποτα το "επαγγελματίας".

Ούτε ΔΟΥ είμαι μηδέ ΕΦΚΑ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συνθηως θα γραψω τη διαφωνια μου, α) μηπως και την ψαξει ο συνομιλητης και καταλαβει το λαθος του, β) μηπως και με κανει ο συνομιλητης και την ψαξω και καταλαβω το λαθος μου.

  • Like 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, LK είπε

Και εμένα δεν μου λέει τίποτα το "επαγγελματίας".

Ούτε ΔΟΥ είμαι μηδέ ΕΦΚΑ 😁

Εντάξει να μη ξέρεις το ποινικό κώδικα, άντε να στη χαρίσω και στο αστικό δίκαιο, μα ήμαρτόνε να λυγίζω ξύλα και να μου τη λέει ο πάσα εις πως να χορδίζω ,ε δε λέει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
19 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Εντάξει να μη ξέρεις το ποινικό κώδικα, άντε να στη χαρίσω και στο αστικό δίκαιο, μα ήμαρτόνε να λυγίζω ξύλα και να μου τη λέει ο πάσα εις πως να χορδίζω ,ε δε λέει

 

Την όποια αξία σου...υποτίθεται ότι την ξέρεις πλέον στην ηλικία σου.

Αν περιμένεις επιβεβαίωση από το noiz....μάλλον δικό σου είναι το θέμα,  όχι του noiz.😉

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, LK είπε

Την όποια αξία σου...υποτίθεται ότι την ξέρεις πλέον στην ηλικία σου.

Αν περιμένεις επιβεβαίωση από το noiz....μάλλον δικό σου είναι το θέμα,  όχι του noiz.😉

Αλοιμόνου, τζίνα, Παίζω μόνο με Τέλε τα υπόλοιπα είναι για τους χορδιστές... με χώρισε κάποτε μια γυναίκα γι αυτό 

 

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spyros Delta είπε

Οσο για το "επαγγελματιες", για μενα δεν λεει τιποτα το "επαγγελματιας".

 

Ρε παιδια τωρα που το λεμε ,ΠΟΙΟΙ ΑΚΡΙΒΩΣ επαγγελματιες ΛΑΚΙΣΑΝ απο το φορουμ ολα αυτα τα χρονια και ΓΙΑΤΙ?

 

 

 

Εγω ΕΝΑΝ εξαιρετικο τεχνικο και κατασκευαστη κιθαρας ξερω που λακισε και αυτο εγινε για ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ/ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥΣ λογους....και οχι γιατι του την ελεγε ο καθε τιποτας επι του ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ του...

 

 

 

Το ιδιο θυμαμαι να εχει γινει και για καποια αλλα αξιολογα (δεν ξερω αν ηταν επαγγελματιες μια και χρησιμοποιουσαν ψευδωνυμα οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα)   μελη που "λακισαν" και ειναι ΘΑΥΜΑΣΙΟ οτι πλεον απαγορευονται ΑΠΟΛΥΤΑ οι συζητησεις αυτες.

 

20 χρονια που ειμαι εδω παντως δεν θυμαμαι καποιον αλλον καταξιωμενο  "επαγγελματια" να λάκησε (edit ο Nikodemos έχει να μπει καιρο οντως ενω 2 κορυφαιοι κατασκευαστες πεταλιων που ηταν μελη ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΑ δεν μπαινουν γιατι ειναι ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΙ που προφανως δεν προλαβαινουν ουτε νερο να πιουνε οχι να μπαινουν σε φορουμ.... ) 

 

Θυμαστε καποιον αλλον?  Ή θυμαστε καποια εποχη που ειμασταν τιγκα στους επαγγελματιες?

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

Εγώ πιστεύω, και το πιστεύω βάσιμα, γιατί το βλέπω κάθε μέρα ότι οι "επαγγελματίες" γενικά δεν έχουν και πολύ ενδιαφέρον να συζητούν τα επαγγελματικά τους , διότι τα έχουν σιχαθεί κάθε μέρα/ όλη μέρα.

 

Να το διορθώσω;

 

2 ώρες πριν, LK είπε

Εγώ πιστεύω, και το πιστεύω βάσιμα, γιατί το βλέπω κάθε μέρα ότι οι "επαγγελματίες" γενικά δεν έχουν και πολύ ενδιαφέρον να συζητούν τα επαγγελματικά τους δωρεάν, διότι αποτιμούν το χρόνο και την ενέργειά τους διαφορετικά από τους ερασιτέχνες.

 

Όλοι οι επαγγελματίες που συνάντησα στη μέχρι τώρα ζωή μου, ενοχλούνται από τους χασομέρηδες που διεκδικούν χρόνο, προσοχή, στοργή, προδέρμ, λες και τους τα έταξε ο μαιευτήρας στη γέννα. Ο πρώτος που μου φέρθηκε έτσι ήταν ο Λήτης (αυτός με την Ιζόλδη) όπου είχα πάει με τους άλλους της μπάντας που είχαμε και του εξηγούσα αναλυτικά για ποιο λόγο δεν έφταναν τα χρήματά μας να αγοράσουμε κάτι που πούλαγε. Στο τέλος μου λέει "Ρε φίλε, εγώ τι φταίω;". Ευλογημένη στιγμή, πήρα χαμπάρι περί τίνος πρόκειται.

 

Οι επαγγελματίες, παρ'ότι μερικές φορές έχουν καταλήξει να είναι τέτοιοι ακουσίως, δηλαδή η Ζωή (όχι η πολιτευόμενη) τους οδήγησε εκεί, γουστάρουν και να διδάσκουν και να διδάσκονται, αλλά αυτή η άνιση σχέση που έρχεται ο άλλος στο (όποιο) στούντιο και ρωτάει πράγματα που έχουν σα στόχο να κάνουν πλιάτσικο πάνω σε γνώσεις που εννίοτε μαζεύτηκαν σε σαράντα χρόνια... όχι, αυτό δεν τους αρέσει και σφυρίζουν αδιάφορα.

 

Τώρα, τα φόρουμ (γενικώς) παίζουν με την ιδέα ότι μέσα σε αυτά θα βρει κανείς επαγγελματικές συμβουλές ΔΩΡΕΑΝ, είναι ένα "τυράκι". Μερικές, σπανιότατες, φορές συμβαίνει (βλέπε npap) αλλά όχι τόσο συχνά ώστε να δικαιολογείται η προσδοκία. Κατά 99,9%, στα φόρουμ θα βρει κανείς τη γνώμη ερασιτεχνών. Άμα την θέλει, καλώς.

 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Να το διορθώσω;

 

 

Όλοι οι επαγγελματίες που συνάντησα στη μέχρι τώρα ζωή μου, ενοχλούνται από τους χασομέρηδες που διεκδικούν χρόνο, προσοχή, στοργή, προδέρμ, λες και τους τα έταξε ο μαιευτήρας στη γέννα. Ο πρώτος που μου φέρθηκε έτσι ήταν ο Λήτης (αυτός με την Ιζόλδη) όπου είχα πάει με τους άλλους της μπάντας που είχαμε και του εξηγούσα αναλυτικά για ποιο λόγο δεν έφταναν τα χρήματά μας να αγοράσουμε κάτι που πούλαγε. Στο τέλος μου λέει "Ρε φίλε, εγώ τι φταίω;". Ευλογημένη στιγμή, πήρα χαμπάρι περί τίνος πρόκειται.

 

Οι επαγγελματίες, παρ'ότι μερικές φορές έχουν καταλήξει να είναι τέτοιοι ακουσίως, δηλαδή η Ζωή (όχι η πολιτευόμενη) τους οδήγησε εκεί, γουστάρουν και να διδάσκουν και να διδάσκονται, αλλά αυτή η άνιση σχέση που έρχεται ο άλλος στο (όποιο) στούντιο και ρωτάει πράγματα που έχουν σα στόχο να κάνουν πλιάτσικο πάνω σε γνώσεις που εννίοτε μαζεύτηκαν σε σαράντα χρόνια... όχι, αυτό δεν τους αρέσει και σφυρίζουν αδιάφορα.

 

Τώρα, τα φόρουμ (γενικώς) παίζουν με την ιδέα ότι μέσα σε αυτά θα βρει κανείς επαγγελματικές συμβουλές ΔΩΡΕΑΝ, είναι ένα "τυράκι". Μερικές, σπανιότατες, φορές συμβαίνει (βλέπε npap) αλλά όχι τόσο συχνά ώστε να δικαιολογείται η προσδοκία. Κατά 99,9%, στα φόρουμ θα βρει κανείς τη γνώμη ερασιτεχνών. Άμα την θέλει, καλώς.

 

 

Τ' αγόρια μου τα ζουμπουρλούδικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

Εγώ αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ.

Δεν κάνουμε κανέναν διαγωνισμό εδώ.

Γράφουμε σε ένα forum....την άποψη μας,

Οι απόψεις καταγράφονται και κρίνονται από όποιους τις διαβάζουν.

Όλα τα άλλα είναι περιττά.

Μπορεί π.χ εγώ να διαφωνήσω με εσένα σε ένα θέμα.

Ε και τι έγινε;

Πρέπει να "μαλώσουμε" ή να φύγω ή να φύγεις;

Τι είμαστε 5 χρονών;

 

Αν ήμασταν 5 χρονών, παίζει να ήμασταν πιο διαλλακτικοί από τώρα...

 

Βλέποντας τον πατέρα μου και τους φίλους του ηλικίας 60+,

διαπιστώνω πως ενώ ανέμενα να μαλακώσουν με τα χρόνια,

αυτοί έχουν μετατραπεί σε αυθεντίες που δε σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους

και έχουν άποψη επί παντός επιστητού. 

 

Εσύ σαν moderator δεν μπορεί να μην έχεις παρατηρήσει ότι τα μεγαλύτερα

δράματα εδώ μέσα επιπέδου:"Μαμά, μου φάγαν το μπιφτέκι μου" έχουν

γίνει από μέλη που κανονικά θα έπρεπε να τα έχουν βρει από καιρό με τον εαυτό τους.

 

Είμαστε και ελληνικό forum, οπότε έχουμε και κάποια συμπλέγματα,μετεμφυλιακά σύνδρομα και άλλα θεματάκια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου