Προς το περιεχόμενο

You're my world


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι εχουν καλες και κακες μερες(οταν πονας βεβαια ειναι αλλιως) ακομα

κι ο ιδιος ο Satriani.

Παντως ειναι ωραια να φτιαχνεις και δικα σου πραγματα κι ας τα δουλευεις

και σιγα σιγα.Θα δεις οτι στο τελος αξιζε τον κοπο και το χρονο.

ναι είμαι σίγουρος ότι η ευχαρίστηση που σου προσφέρει η δημιουργία, είναι μοναδική  :D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι είμαι σίγουρος ότι η ευχαρίστηση που σου προσφέρει η δημιουργία, είναι μοναδική  :D

Αυτό είναι σίγουρο Πάνο!

Κι αν κάτι χρειαστείς....εδώ είμαστε! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι σίγουρο Πάνο!

Κι αν κάτι χρειαστείς....εδώ είμαστε! ;)

Σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια γιατί στα θέματα ηχογράφησης είμαι άσχετος :(, να δούμε πως θα βάλω τύμπανα, μπάσο, για πλήκτρα άστα να πάνε  :o :o :o.

Φοβάμαι ότι άμα μπω στο τρυπάκι να ασχοληθώ με cubase και vst, θα σταματήσω να παίζω κιθάρα που είναι και το βασικό και θα ασχολούμαι με τα άλλα  :-\, ενώ με τα μπακιτράκια όλα είναι πιο εύκολα, βέβαια έχω μάθει και στα εύκολα και αυτό είναι κακό  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα χρειστώ βοήθεια γιατί στα θέματα ηχογράφησης είμαι άσχετος :(, να δούμε πως θα βάλω τύμπανα, μπάσο, για πλήκτρα άστα να πάνε  :o :o :o.

Φοβάμαι ότι άμα μπω στο τρυπάκι να ασχοληθώ με cubase και vst, θα σταματήσω να παίζω κιθάρα που είναι και το βασικό και θα ασχολούμαι με τα άλλα  :-\, ενώ με τα μπακιτράκια όλα είναι πιο εύκολα, βέβαια έχω μάθει και στα εύκολα και αυτό είναι κακό  ;)

Και γω στην ιδια κατηγορια του ασχετου ανηκω και ΞΕΡΩ. ;D

Το νοημα δεν το χανεις παντα το οργανο και το παιξιμο εχει τον πρωτο

λογο και λιγο λιγο τα υπολοιπα.Στην αρχη 5 βασικα και μετα σιγα σιγα

τ αλλα.Εξαλλου εδω στο νοιζ βλεπεις οτι υπαρχουν αρκετοι που μπορουν

να σε βοηθησουν σ αυτο το κομματι(ηχος,μειξη κλπ).

Προχωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι ότι άμα μπω στο τρυπάκι να ασχοληθώ με cubase και vst, θα σταματήσω να παίζω κιθάρα που είναι και το βασικό και θα ασχολούμαι με τα άλλα  :-\, ενώ με τα μπακιτράκια όλα είναι πιο εύκολα, βέβαια έχω μάθει και στα εύκολα και αυτό είναι κακό  ;)

Μην φοβάσαι τίποτα Πάνο. Στο cubase κάποια βασικά στην αρχή θα σου πάρουν λίγο χρόνο αλλά δεν θα τα χρειαστείς όλα μαζί. Σιγά σιγά.

Και ξεκινάμε φίλε μου!

Για αρχή λοιπόν κατέβασε αυτό http://www.sonomawireworks.com/T4/# που είναι free και έχει κάποια πολύ βασικά τύμπανα έτοιμα για πείραγμα.

Ψάξτο λίγο να το μάθεις (δεν είναι τίποτα δύσκολο), κατέβασε και τις οδηγίες χρήσης του και δες τι πράγματα μπορείς να κάνεις με αυτό.

Αυτό το προγραμματάκι θα σε βοηθήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να καταγράψεις ιδέες και φράσεις (ακόμα και να γράψεις ολόκληρα κομμάτια) on the spot.

Είναι σχεδόν plug and play και έχει και εφφέ.

Στοίχημα ότι μέχρι την άλλη εβδομάδα θα έχεις γράψει σ' αυτό ένα σωρό φράσεις (είναι σαν παιχνίδι και αυτό το κάνει ελκυστικό, κολλάς) που δεν θα το πιστεύεις ούτε ο ίδιος! ;)

Και το cubase έπεται!

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου