Προς το περιεχόμενο

Vox vt20+ ή Fender Mustang II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Όπως καταλαβαίνω οι πιο πολλοί θα διαλέγατε τον Fender από τον Vox, σωστά;

 

Όσον αφορά πάντως τον Mustang III, τα 60 ευρώ δεν είναι θέμα, αλλά τα 100 watt μου φαίνονται υπερβολικά, μιας και η χρήση του θα είναι κυρίως στο σπίτι. (Δεν θα ήθελα να με κυνηγήσουν και οι γείτονες..). Δηλαδή τα 40 watt του II δεν είναι αρκετά για ένα live;

 

Επίσης το 12αρι ηχείο είναι σημαντική διαφορά σε σχέση με το 8αρι του Vox, έτσι;

Θεέ μου, δως μου υπομονή...ΤΩΡΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δέν έχω ακούσει τους άλλους 2, αλλα τον peavey vypyr που πρότεινε ενα παλικάρι τον έχω εδω και 3 χρονια σαν practice amp και μονο καλά λόγια έχω να πω.

Δυνατός, με ωραίους ήχους και μπορείς να πειραματιστείς μέχρι να βρείς τον ήχο που σου αρέσει.

 

Απο βιντεάκια στο youtube που εχω δει, προτείνω τον fender. Σίγουρα όμως το 12αρι μεγάφωνο είναι ανώτςερο απο 8αρι η 10αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα σου προτεινα το vox. Τον εχω εδω και 2χρονια και και ειναι τελειoς και για σπιτι και για καμια μικρη συναυλια ( μπορεις να ελεξεις και τα watt του). Αν κατσεις και ψαξεις πραγματικα θα βγαλεις εξαιρετικους ηχους. Το μονο μειονεκτημα του για εμενα ειναι οτι δεν μπορω να βγαλω πολυ αξιολογους μεταλ ηχους (μιλαω για μαυρο μεταλ οχι σαμπαθ)

 

Α επισης εγω με 20Ε εβαλα πανευκολα ενα 10' celestion στο vox (μπασσου) για να βαζω και μπασσο πανω για το σπιτι. Τις περισσοτερες συναυλιες σε μικρους χωρους και σε ενα προαυλιο ενος σχολειου παντως τις ειχε βγαλει μια χαρα με το 8 και διπλα απο drumms. (Και σε στουντιο ανταποκρινεται επισης μια χαρα... εκτος αμα παιζετε behemoth)

 

επισης δεν καταλαβαινω τι σημαινει οτι ειναι "old news" o vox ειναι του 2010. Τα 3 χρονια ειναι τοσο παλια? Ο fender ποτε βγηκε?

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου