Προς το περιεχόμενο

Ενοχες (μουσικες) απολαυσεις..!


kapdrums

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιος ειναι ο ορισμος της ενοχης απολαυσης?δεν ξερω τι λεει ο μπαμινιωτης αλλα πολυ μπακαλιστικα μπορω να κανω μια προσπαθεια...αν ας πουμε εισαι φαν των slayer αλλα που και που πετας στο ραδιοφωνο λιγο στρατο(διονυσιου) ;) ειναι κατι που οι κολλητοι σου(ορκισμενοι thrashers)δεν θαθελες να ξερουν... ;D  ;)...χοντρικα λεμε τωρα....να μοιραστω λοιπον μαζι σας μια δικια μου "ενοχη"απολαυση...(εκτος απο το οτι ειμαι φαν της τζενη βανου...)

 

ειναι αυτη εδω η μπαντα που ακουγα πισω στην εφηβια,14-16 χρονων(86-89)...

η βιομηχανια τους ειχε καταταξει στο χωρο του glam/poser/pop metal και οι ιδιοι παιξαν αυτο το παιχνιδι και το υποστηριξαν με το ιματζ τους(ηταν και "ανακαλυψη¨ του μπον τζοβι,ο οποιος εκανε παραγωγη στον πρωτο τους δισκο).μια ματια στο κυριολεκτικα αποκρουστικο εξωφυλλο του εν λογω δισκου θα σας πεισει... ;D

 

πισω ομως απο το μεηκ-απ,τις περμαναντ,τις λακ και τα πολυχρωμα ρουχα η μπαντα ηταν εξαιρετικη και ειχε πολυ μικρη σχεση με τις υπολοιπες του ειδους...η μουσικη τους ειχε βαθιες ριζες στο ροκ του 70(stones,aerosmith)γραφαν καταπληκτικα ριφς,η φωνη του τομ κηφερ εκανε τον αξλ να φαινεται κοριτσακι...ακομα και οι power ballads τους ειχαν πολλα περισσοτερα κοχονες απο οποιουσδηποτε μοτλευ κρου,ποισον κλπ...τα κομματια τους ηταν τρομερα catchy αλλα κατι συνεβη εκει στις αρχες του 90(καποιοι το λενε grunge ;))και χαθηκαν απο προσωπου γης...ο τραγουδιστης τους κατεστρεψε τις φωνητικες του χορδες(ειναι λυπηρο να τον ακους σημερα...)κριμα...

 

αν πεσει στα χερια σας το πρωτο τους αλμπουμ night songs ξεπεραστε την 80'ς παραγωγη(και το εξωφυλλο ειπαμε,ε?)και ριξτε του ενα αυτι...επισης το live dvd του 91 τα σπαει...περιεχει τις καλυτερες συνθεσεις τους και η μπαντα ειναι σε τοπ φορμα(τα φεηκ χειροκροτηματα και ιαχες στο μπακγκραουντ σου σπανε λιγο τα νευρα αλλα..ειπαμε...καταραμμενα 80'ς ηταν αυτα....)

 

σχολιαστε και μοιραστειτε τις δικες σας "ενοχες"απολαυσεις...αντε,βγειτε απο τη ντουλαπα ;D ;D ;D ;D

 

κυριες και κυριοι,οι αγαπημενοι μου cinderella...

 

 

 

YouTube - Broadcast Yourself

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ένοχες; Τι ένοχες; Dokken και ξερό ψωμί  ;D Μια χαρά ποζερόμπαντες είχαν τα '80ς, αλλά μας έφαγε η (μεταλό- θρασό)... σοβαροφάνεια.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ οι Cinderella ειναι μπανταρα και ισως η μπαντα που εχω δει live τις περισσοτερες φορες στη ζωη μου... ;D...(για καποιο λογο τους πετυχαινα συνεχεια οταν ζουσα στις ΗΠΑ)... ;D

 

Εμενα παντα μου θυμιζαν New York Dolls που...ηξεραν να παιζουν... ;D

 

σχολιαστε και μοιραστειτε τις δικες σας "ενοχες"απολαυσεις...αντε,βγειτε απο τη ντουλαπα

 

παντα μου αρεσαν οι Poison & οι Mottley Crue ενω μικρος τρελλαινομουν και για.... Spandau Ballet,τελος αν και ηξερα οτι ειναι φοβερες καγκουριες μου αρεσε και η εμπορικη περιοδος της σολο καριερας του Phil Collins... ;D! (πραγμα περιεργο μια και μισω τους Genesis... & oλο το τεχνοροκ συναφι..;D)

 

 

(για τη λατρεια μου προς τον Τερλεγκα και τον Μελλα καθως και ολα σχεδον τα λαϊκα δεν χρειαζεται καν να απολογηθω μια και δεν τα θεωρω...ενοχα.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ οι Cinderella ειναι μπανταρα και ισως η μπαντα που εχω δει live τις περισσοτερες φορες στη ζωη μου... ;D...(για καποιο λογο τους πετυχαινα συνεχεια οταν ζουσα στις ΗΠΑ)... ;D

 

 

 

...ααααααχχχχχχ!!!!!με σκωτωνειιιιιιιιιιιιιιςςςςςςς!!!!! >:( >:( >:( ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο θεμα ανοιξατε Kapdrums! Πολλες οι ενοχες -μουσικες- απολαυσεις,  ιδου μια δικη μου Ε-Μ-Α :

 

 

 

Αν θελετε και μια Κ-Ε-Μ-Α (κρυφη ενοχη μουσικη απολαυση):

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μαλλον πρεπει να ξαναδιαβασεις τι σημαινει ακριβως η εννοια "ενοχη απολαυση"... ;D

 

A guilty pleasure is something one enjoys and considers pleasurable despite feeling guilt for enjoying it. The "guilt" involved is sometimes simply fear of others discovering one's lowbrow or otherwise embarrassing tastes.

 

το να σου αρεσει το μεγαλυτερο συγκροτημα ολων των εποχων (Beatles)  και ενα τοσο αναγνωρισμενο καλλιτεχνικα σχημα οπως οι S & C δεν ειναι ακριβως ...guilty pleasure... ;D..ειναι σαν να ...ντρεπεσαι που σου αρεσει ο..Παρθενωνας ενα πραμα... ;D  

 

 

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I feel guilty about breathing ;D ;D ,Superfunk, it's the jewish guilt syndrome. Can't escape. oops, can't talk about religion here ! so sorry, mods. σβηστε αν θελετε.

Εννοειτε τους S + G,οχι S+C, σαφως. Πρεπει οπωσδηποτε να μ'αρεσει ο Παρθενωνας?  :) ;D...και ομως υπαρχουν πολλοι που δεν εχουν ακουσει, η εχουνε ακουσει και δεν τους αρεσουν οι Βeatles. Γεγονος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και ομως υπαρχουν πολλοι που δεν εχουν ακουσει, η εχουνε ακουσει και δεν τους αρεσουν οι Βeatles

 

ενταξει ερημίτες & πειραγμενοι υπαρχουν παντου..δεν ειναι περιεργο... ;D ;D

 

Πρεπει οπωσδηποτε να μ'αρεσει ο Παρθενωνας?

 

θελεις την ...μακρια απαντηση η την συντομη...αντε θα σου δωσω τη συντομη.. ;D..

 

ΝΑΙ, ΠΡΕΠΕΙ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου