Προς το περιεχόμενο

Ενοχες (μουσικες) απολαυσεις..!


kapdrums

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ωραίο thread Μιχάλη!Θα το πάρω λίγο αλλιώs.Πλέον νιώθω ενοχέs όταν απολαμβάνω ο,τιδήποτε κινείται στη σφαίρα blues-rock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εσυ μαλλον πρεπει να ξαναδιαβασεις τι σημαινει ακριβως η εννοια "ενοχη απολαυση"... ;D

 

A guilty pleasure is something one enjoys and considers pleasurable despite feeling guilt for enjoying it. The "guilt" involved is sometimes simply fear of others discovering one's lowbrow or otherwise embarrassing tastes.

 

το να σου αρεσει το μεγαλυτερο συγκροτημα ολων των εποχων (Beatles)  και ενα τοσο αναγνωρισμενο καλλιτεχνικα σχημα οπως οι S & C δεν ειναι ακριβως ...guilty pleasure... ;D..ειναι σαν να ...ντρεπεσαι που σου αρεσει ο..Παρθενωνας ενα πραμα... ;D  

 

+1000

 

Aυτά που έχετε ποστάρει όχι απλά δεν είναι ''ένοχες'' απολαύσεις, αλλά καταπληκτικές μπάντες-καλλιτέχνες....

 

Στο θέμα, δεν έχω ''ένοχες'' απολαύσεις. Και η Lady Gaga και η Παπαρίζου μου αρέσει. Δεν θα αισθανθώ ''ενοχές'' αν μου αρέσουν κάποια κομμάτια τους, ούτε ντροπή, και αν στο κάτω-κάτω κάποιος το θεωρεί έτσι, προσωπικά τον γράφω στα παλαιότερα των υποδημάτων μου... 8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο thread Μιχάλη!Θα το πάρω λίγο αλλιώs.Πλέον νιώθω ενοχέs όταν απολαμβάνω ο,τιδήποτε κινείται στη σφαίρα blues-rock.

 

ενδιαφερον!γιατι ομως...?απο περιεργεια... ;)

 

 

Aυτά που έχετε ποστάρει όχι απλά δεν είναι ''ένοχες'' απολαύσεις, αλλά καταπληκτικές μπάντες-καλλιτέχνες....

 

Στο θέμα, δεν έχω ''ένοχες'' απολαύσεις. Και η Lady Gaga και η Παπαρίζου μου αρέσει. Δεν θα αισθανθώ ''ενοχές'' αν μου αρέσουν κάποια κομμάτια τους, ούτε ντροπή, και αν στο κάτω-κάτω κάποιος το θεωρεί έτσι, προσωπικά τον γράφω στα παλαιότερα των υποδημάτων μου... 8)

 

 

 

ε,ενταξει αναφερομαστε στην εννοια "ενοχες απολαυσεις" με χιουμορ παντα...προσωπικα επειδη μεγαλωνοντας σε σπιτι με 4  μουσικους συν δυο τρεις ακομα "εν δυναμει",εμαθα να ακουω και να εκτιμω τα παντα βασει αυτου που ειναι...απο ποντιακα,βιταλη και διονυσιου μεχρι μαιλς ντεηβις μεχρι μεταλικα....βασικα εψαχνα εναν ενδιαφερον τροπο να μιλησω για μια απο τις πιο αγαπημενες μου μπαντες εβερ και η αληθεια ειναι πως μου κανει εντυπωση σε ποσους απο εδω αρεσουν...μαλλον το νοιζ εχει πολλους νοσταλγους ;) ;)....

 

.α,και ποιος ειπε για sevendust???αλλη γκρουπαρα!!!!!! :o :o :o

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωναρα!

 

Καλα αυτο νομιζω δεν ειναι ενοχο και αρκετοι το εχουν σαν μουσικη απολαυση.

Ο Γονιδης για εμενα εξαιρετικος συνθετης και καλλιτεχνης. Προσωπικη αποψη.

 

To θεμα "ενοχη", οπως ειπαν και παραπανω αρκετα παιδια, ειναι παντα με χιουμορ και χαβαλε και με την οπτικη του ποσο cool και ποσο ταιριαζει στην "ταμπελα" που εχει κρεμασει ο καθενας απο εμας (ή του την εχουν κρεμασει) ηθελημενα ή μη. Πραγματικες ενοχες στην μουσικη ειμαι σιγουρος οτι εδω μεσα πολλοι τις εχουν ξεπερασει.

 

Βεβαια να πω και εγω οτι αισθανομαι σα να ειμαι ενοχος οταν παιζουμε με την παρεα μου στην προβα και βγαινει ο drummer να κανει τσιγαρο, και τοτε εγω με το παιδι που τραγουδαει και ειναι γεννημενος στην Ιταλια, το πλακωνουμε στα παλια ιταλικα και κολλαμε και κανα σκυλαδικο απο πισω...

 

Οταν μενω μονος μου μεσα, γιατι ολοι καπνιζουν εκτος απο εμενα, δε το συζηταω, Bathory, Mercyful fate, Crismon Glory και δε συμμαζευεται.... ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ενδιαφερον!γιατι ομως...?απο περιεργεια... ;)

 

Γιατί δε συνάδουν καθόλου πλέον ως μουσική επένδυση σε καμία έκφανση / δραστηριότητα τoυ τρόπου ζωής μου (από άποψη αισθητικής, σκηνοθεσίας, ενδυματολογίας ,etc. etc.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εμενα μου αρεσει αυτο που ολος ο δισκος θεωρειτε κοκκινο πανι για τους οπαδους τους και η μπαντα για τους παλιους μεταλλαδες,ροκαδες σαν του λογου μου.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος που μπορεί να θεωρηθούν ένοχες είναι η ηλιθιότητα του κάθε κομπλεξαρισμένου κάθε φορά που προσπαθώ να του εξηγήσω αυτά που δε χωράει το στενό του μυαλό... ;)

 

 

Metallica St Anger. HD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να εξομολογηθώ πως πριν λίγο καιρό τραγούδησα μπροστά σε παρέα καραοκε Βολάνη...

Τυχαίνει να τον μιμούμαι πάρα πολύ καλά και ήμουν πιωμένος, ήταν καθαρός χαβαλές και όχι

απόλαυση... έπειτα ένιωθα βρώμικος και χρησιμοποιημένος ;D

 

Ενοχές νιώθω όταν ακούω (ακόμα) μουσικές που άκουγα μικρός, πόσο μάλλον όταν αυτές

υποτίθεται οτι απευθύνονται σε εφηβικό κοινό. Επίσης, όταν έχει διεισδήσει βίαια κάποιο

σαχλό και κακόγουστο χιτακι στο μυαλό μου και με συλλαμβάνω να το μουρμουρίζω

αφηρημένος. Στη συνέχεια σκέφτομαι ότι υπάρχουν 30ρηδες που ακούν ακόμα βαρύ metal

οπότε μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου