Προς το περιεχόμενο

Ενοχες (μουσικες) απολαυσεις..!


kapdrums

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισης αυτος εδω μου φερνει ενοχες:

 

Εχεις αρχισει και γινεσαι ΑΣΕΒΗΣ...

 

Αυτος ειναι πιο σημαντικος και απο την Ακροπολη (για την Δυτικη μουσικη τουλαχιστον σιγουρα)

 

(ναι και αυτος ΠΡΕΠΕΙ να σου αρεσει... :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό μου ήρθε τώρα, αλλά θα θυμηθώ κι άλλα ;) :

 

 

Και kap, η Τζένη Βάνου δεν είναι ένοχη απόλαυση, είναι cult!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και παιζω και ακουω κυριως Blues, Rock, Hard Rock, υπαρχουν πολλοι καλλιτεχνες που δεν ανηκουν σε αυτα και τα γουσταρω πολυ, χωρις να νοιωθω ενοχος ομως, ουτε ντρεπομαι για αυτο.

 

Ιδιαιτερως: Jamiroquai, , Pantera, Sevendust, Μαργαριτης, Μπελλου, Περιδης, Μαλαμας, Ρεμπετικα (ολα), Ηπειρωτικα (ολα και ιδιως τα πολυφωνικα) Beethoven, Mozart, Albinoni κ.α

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις αρχισει και γινεσαι ΑΣΕΒΗΣ...

 

Αυτος ειναι πιο σημαντικος και απο την Ακροπολη (για την Δυτικη μουσικη τουλαχιστον σιγουρα)

 

(ναι και αυτος ΠΡΕΠΕΙ να σου αρεσει... :))

 

φτανει , φτανει, βοηθειααα... αρκετα με βασανισες ;D... ΟΜΟΛΟΓΩ ,  η Ε-Μ-Α μου:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι άλλο:

 

YouTube - Broadcast Yourself

 

Η αλήθεια είναι ότι γι αυτό δεν νιώθω πολλές ενοχές, γιατί το θεωρώ από τα καλύτερα ποπ κομμάτια της τελευταίας 10ετίας. Αλλά άντε να το πεις αυτό σε τζαζο/μπλουζο/ροκαδικη παρέα...  ;)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ομως υπαρχουν πολλοι που δεν εχουν ακουσει, η εχουνε ακουσει και δεν τους αρεσουν οι Βeatles. Γεγονος.

 

κι εγώ έτσι νόμιζα, αλλά η πρόχειρη στατιστική που έχω κάνει αναμεσά σε γνωστούς μου λέει ότι το 90% απο αυτούς έχουν ακούσει μόνο το Please please me, και το 10% έχει ακούσει και το yesterday

 

Επίσης σε αρκετές περιπτώσεις τους αρέσουν πολλά τραγούδια των beatles και απλά δεν ξέρουν ότι είναι των beatles ( είτε τα έχουν ακούσει απο διασκευές-επανεκτελέσεις, είτε απλά δεν αναγνώρισαν τις φωνές και τον ήχο της δευτερης τετραετίας)\

 

 

Όσο για τις ένοχες απολαύσεις, σας προτείνω να αφήσετε τα μυαλουδάκια σας να απελευθερωθούν από τα κολλήματα της εφηβείας, όπου το μουσικό είδος που ακούγαμε καθόριζε και την ένταξή μας σε κάποια "ομάδα"...

Αν το κάνετε αυτό τότε θα έχετε 100% απόλαυση χωρίς ενοχές!!!!

 

και για να παραφράσω λίγο την γνωστή ατάκα ( που έχει αποδοθεί σε πολλούς γνωστούς):

Υπάρχουν δύο είδη μουσικής: αυτή που σου αρέσει και αυτή που δεν σου αρέσει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι γι αυτό δεν νιώθω πολλές ενοχές, γιατί το θεωρώ από τα καλύτερα ποπ κομμάτια της τελευταίας 10ετίας. Αλλά άντε να το πεις αυτό σε τζαζο/μπλουζο/ροκαδικη παρέα...  ;)

 

Και εγώ.. αυτό με το κόκκινο το θεωρώ ένα από τα καλύτερα κομμάτια της δεκαετίας.. να μη σου πω και περισσότερο...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τις ένοχες απολαύσεις, σας προτείνω να αφήσετε τα μυαλουδάκια σας να απελευθερωθούν από τα κολλήματα της εφηβείας, όπου το μουσικό είδος που ακούγαμε καθόριζε και την ένταξή μας σε κάποια "ομάδα"...

Και ποιος σου είπε ότι δεν το έχουμε κάνει - μερικοί από εμάς εδώ και πολλά χρόνια. Γι αυτό άλλωστε και δεν μασάμε να τις δημοσιεύσουμε. Μην τα παίρνεις όλα τόσο σοβαρά, ένα ελαφρύ θρεντ είναι.

 

Και εγώ.. αυτό με το κόκκινο το θεωρώ ένα από τα καλύτερα κομμάτια της δεκαετίας.. να μη σου πω και περισσότερο...

Εμένα πάλι δεν με χαλάει κανένα από τα τρία χρώματα. ;)

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωναρα!

 

Και ναι παλιοτερα αν ακουγες hard η metal και τα συναφη ηταν

δυσκολο να παραδεχθεις οτι σ αρεσε αυτο:

KC & The Sunshine Band - SHAKE YOUR BOOTY.mpg

 

Eπειτα αλλαξαν τα πραγματα και ακουγε οποιος

ηθελε οτι ηθελε και καλως εκανε.Στεγανα υπαρχουν μονο στο μυαλο μας.

Και η πλακα ειναι οτι ο ΟP ανοιξε το θεμα με Cinderella που ειναι γκρουπαρα.

Και ναι ειναι ενοχο αλλα ζηλευω κι εγω τον SF που τους εχει δει τοσες φορες live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου