Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Καμια φορά χαζεύω βιντεάκια απο τον Jesus Molina , κολομβιανό πιανίστα επικεντρωμένο στη τζαζ. Αν και καμιά φορά η περιπλοκότητα των μελωδιών του με "κουράζει" , η άνεση με την οποία παίζει και το τελικό αποτέλεσμα γίνονται αντικείμενο θαυμασμού. 

 

Λόγω της πορείας του πιθανότατα να τον γνωρίζετε ήδη , όμως διαπίστωσα πως δεν έχει συζητηθεί κάτι γύρω απο το όνομά του στο forum , γι αυτό παραθέτω κανα δυο βιντεάκια (απο αυτά που καμια φορά χαζεύω 😄 ) και ένα συνοπτικό bio info. Έχει κάποιο υλικό στο κανάλι του στο youtube, δυστυχώς όμως δεν έχω βρει υλικό απο τη μπάντα στην οποία συμμετέχει . 

 

 

 

 

https://www.nordkeyboards.com/artist/jesus-molina

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος είναι.

Μου αρέσει πολύ και η αισθητική του, αλλά και το παίξιμο.

Μου άρεσαν επίσης πολύ και η κοπελίτσα στα τύμπανα στο 2ο βίντεο, και ο κιθαρίστας στο 1ο.

Συμπέρασμα ...

Κάνει παρέα με καλό κόσμο.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Συμπέρασμα ...

Κάνει παρέα με καλό κόσμο.

Σωστά, έχει κάνει συνεργασία ακόμα και με Jordan Rudess, είναι καταξιωμένος μουσικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Frank Zappa

Αν ουτε το πληρες ονομα σου λεει κατι αξιζει τον κοπο να τον ψαξεις

Εμενα αυτον μου θυμισε το ολο στυλ, γι αυτο τον ανεφερα

Επεξεργασμένο από qesh

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, qesh είπε

Frank Zappa

Πες το έτσι ντε 😉  . Εννοείται τον γνωρίζω ,μεγαθήριο της ροκ , κανένας μουσικόφιλος δε θα έπρεπε να αγνοεί το όνομά του. Αλλά τα όσα έχω ακούσει μου ταιριάζουν πιο πολύ στη γνωστή ροκ σκηνή παρά στην πολύπλοκη αρμονία της jazz που παίζει ο Jesus Molina. Μπορεί να μου διαφεύγουν ακούσματα απο τη δισκογραφία του Zappa βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου