Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για αγορά νέου set


tonihalk31

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εδώ και 3,5 χρόνια τα Sonor Force 507 το οποίο ήταν και το πρώτο μου σετ. Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός νέου σετ και κινούμαι περίπου γύρω στο ποσό των 1000 ευρώ. Τι πιστεύετε , αξίζει μια τέτοια αγορά ή είναι καλύτερο να μαζέψω κι άλλα χρήματα; Επίσης αν μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο σετ θα με βοηθούσε πολύ καθώς δεν γνωρίζω αρκετά καλά τα χαρακτηριστικά που κάνουν ένα σετ worth-buying.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eως 1000 ευρω για σετ ειναι καλα.Αυτο που θα κοιταξεις ειναι να εχεις πολυ καλα δερματα και πολυ καλο κουρδισμα !

 

Θελεις αλλα τοσα για καλα πιατα ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να κοιτάξεις και μεταχειρισμένα. Κοντά στα 1000 Ευρώ υπάρχουν εξαιρετικά σετ.

 

Με μια πρόχειρη ματιά στις αγγελίες:

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=100560

http://smart.noiz.gr/details.php?id=104875

http://smart.noiz.gr/details.php?id=108296

 

Η Hilite ήταν η κορυφαία σειρά της Sonor τη δεκαετία του 90. Απίστευτα τύμπανα.

Τα Superstar είναι μεσαίας κατηγορίας, αλλά τα έχω παίξει/ακούσει και είναι θαυμάσια.

Η Maple Custom Absolute δεν χρειάζεται συστάσεις. Επίσης πολύ καλό σετ.

 

Μπάμπη, 1000 Ευρώ για πιατίνια δεν είναι πολλά; Νομίζω ότι (πάλι ψάχνοντας στα μεταχειρισμένα) μπορεί κανείς να συγκεντρώσει ένα αξιοπρεπέστατο σετ ...μπρούτζου και με λιγότερα. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπάμπη, 1000 Ευρώ για πιατίνια δεν είναι πολλά; Νομίζω ότι (πάλι ψάχνοντας στα μεταχειρισμένα) μπορεί κανείς να συγκεντρώσει ένα αξιοπρεπέστατο σετ ...μπρούτζου και με λιγότερα. 

 

Χαρη στα πιατινια εννουσα καλυτερης ποιοτητας απο τυμπανα.Τα πιατα τα ακους , σου αρεσουν και θα σου αρεσουν παντα χωρις να μπορεις να τα κουρδισεις  ;D

Επενδυσε απο την αρχη σε πολυ καλα πιατα για να τα εχεις μια ζωη.Ενα κομπλε σετ paiste 2002 πχ με hats/ride/2 crash/china και αντε 1-2 σπλασακια το μαζευει χαλαρα το χιλιαρικο χωρις να ειναι και high end πιατα.Βεβαια δεν ειναι εποχες για καινουρια και στις αγγελιες του noiz εχει πολυ καλες ευκαιριες πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα κομπλε σετ paiste 2002 πχ με hats/ride/2 crash/china και αντε 1-2 σπλασακια το μαζευει χαλαρα το χιλιαρικο χωρις να ειναι και high end πιατα.

Φυσικά ένα τέτοιο σετ το πιάνει άνετα το χιλιάρικο. Απλά εγώ είχα στο μυαλό μου κάτι πιο light, του τύπου ένα ή δύο crash, ένα ride και hihats.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου