Προς το περιεχόμενο

Stay


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστροφή από τας εξοχάς με ένα κομμάτι του οποίου η μελωδία τριγύριζε κάμποσο καιρό στο μυαλό μου αλλά ήμουν "αλλού".

 

Υπάρχουν διάφορα θέματα στη μίξη και κάποια λάθη που δεν κατάφερα να διορθώσω καθότι η γνώση μου είναι περιορισμένη. Σε κάθε περίπτωση, ελπίζω να σας αρέσει.

 

JJ

 

Υ.Γ. Τελικά το noiz δέχεται για upload αρχεία έως 6 ή έως 5 MB;

Stay.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπεροχος ηχος στη lead κιθαρα και εξαιρετη μελωδια!Το μονο που θα ελεγα ειναι οτι θα μ αρεσε μετα τα σολος να ξαναγυρνα στη μελωδια που ειναι και το δυνατο σημειο.Ισως σε περιοριζει και το μεγεθος του αρχειου.Και μαλλον η lead θελει λιγο πιο "εξω".

Στο τελος τελος ομως το παιξιμο και το κομματι ειναι παρα πολυ ωραιο οπως παντα.

Γυρισες δυνατος Σπυρε!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενκ γιου Γεώργιε. Καλώς σε βρήκα  :)

 

Το μονο που θα ελεγα ειναι οτι θα μ αρεσε μετα τα σολος να ξαναγυρνα στη μελωδια που ειναι και το δυνατο σημειο.Ισως σε περιοριζει και το μεγεθος του αρχειου

 

Όντως. Το κομμάτι αρχικά, είχε ακόμη ένα chorus και έσβηνε με τη μελωδία αλλά έπρεπε να το συμπιέσω αρκετά λόγω μεγέθους. Προτίμησα να κάνω το fade out νωρίτερα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι πολύ καλό. Η μελωδία εξελίσεται όμορφα. Νομίζω όμως ότι τα drums που πρέπει να είναι σε loop εξαντλούν την χρησιμότητα τους πολύ γρήγορα.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαυμάσια μελωδική γραμμή, ωραίος ήχος όπως πάντα

Όντως πολύ "δυνατή" μελωδία και καταπληκτικός ήχος.

Το μόνο που θεωρώ ότι ίσως λείπει είναι μια περισσότερο "tension and release" προσέγγιση στο σόλο (σηκώνει πολλά το άτιμο το κομμάτι).  ;) ;) ;)

Μου άρεσε!! :D :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραμορφώσεις ακούω. Barber?

 

Τα αυτιά σου αποδεικνύονται πιο δυνατά από ποτέ  ;D (Tele - Boss CS-3 - Barber)

 

Το μόνο που θεωρώ ότι ίσως λείπει είναι μια περισσότερο "tension and release" προσέγγιση στο σόλο (σηκώνει πολλά το άτιμο το κομμάτι)

 

Συμφωνούμε. Επέλεξα την πιο μελωδική οδό παρότι κάποια takes είχαν και αρκετά άλλα πράγματα μέσα. Όταν τα άκουσα τελικά, μου φάνηκαν ψιλοβαρετά. Δεν το πολυέχω κι όλας...

 

Σας ευχαριστώ για την ακρόαση και τα σχόλια.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου