Προς το περιεχόμενο

"Συνολικά" Monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kalispera paidia. Exete kamia idea gia monitors girw sta 250 eyrw pou na hi-fi izun kai ligo. Ta thelw kiriws gia mix alla kai na akuw ti musiki mu , pou parepiptodws tin thelw xromatismeni...px to eq pada to pirazw...

ta m-audio ine kali lisi?

 

ta multimedia ixeia na ta xehasw kalitera? p.x. i altec vgazei kati axiopreph kommatia pou EXUN KAI MESAIES!!!

Genika padws me ligotera lefta borei na vrei kaneis nomizw mulimedia ixeia me paromia xaraktiristika( EKTOS TIS UDETEROTITAS TU IXU) me keina twn monitors..

 

p.s. sto chat den benei pote kaneis i egw exw kanei kati lathos...???

 

--- thanx guys----

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το τσατ περνάει περιόδους ανομβρίας. Κάποια στιγμή θα ξαναζωντανέψει.

 

Σε σχέση με τα ηχεία, εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα να κάνω τις hi-fi ακροάσεις μου από "μόνιτορ" ηχεία. Οπότε μην κολάς στην ψυχολογία ότι "αμάν, θα πάρω μόνιτορ οπότε δεν θα μπορώ να ακούσω τίποτε από τους δίσκους που ακούω κάθε μέρα". Αντίθετα, ένα μόνιτορ ηχείο θα σου αποκαλύψει πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες για τους αγαπημένους σου δίσκους και θα τους ξαναχαρείς.

 

Τώρα, το αν μπορείς να πάρεις μόνιτορ ηχεία με αυτά τα χρήματα... έχω τις αμφιβολίες μου. Αν δεν βιάζεσαι, μάζεψε περισσότερα χρήματα.

 

Τα multimedia ηχεία είναι ο σίγουρος τρόπος για να χαλάσεις τα αυτιά σου και τις προσπάθειές σου να μιξάρεις μουσική.

 

Τέλος, μην γράφεις grenglish σε αυτό το site.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta multimedia ixeia na ta xehasw kalitera? p.x. i altec vgazei kati axiopreph kommatia pou EXUN KAI MESAIES!!!

Genika padws me ligotera lefta borei na vrei kaneis nomizw mulimedia ixeia me paromia xaraktiristika( EKTOS TIS UDETEROTITAS TU IXU) me keina twn monitors..

 

Φαντάζομαι λες τα Altec Lansing MX5021.. Και εγώ σκέφτομαι να τα πάρω, φαίνονται καλά. Αν και θα ήθελα 8'' woofer...

 

 

Αν τα πάρεις/πήρες, γράψε μας την γνώμη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , αυτά λέω. Μοιαζουν καλά αν και δε νομίζω οτι είναι στα επιπεδα ενος monitor....Αν κάποιος εχει εμειρια απο multimedia ηχεία με αξιοπρεπή ήχο , ικανό και για mixing , ας μασ ενημερώσει παρακαλώ...

 

p.s. το ρημάδι το monitoring τί ειναι??? Ειναι, ας πουμε μια ασχολιά σα να ψαρεύεις τον ήχο, ενα πραμα( εεε???) ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα λεφτά δεν μπορείς να πάρεις σοβαρά μόνιτορς. Μια πολύ καλή λύση είναι της Tascam τα VL-X5 τα οποία έχω και τα προτείνω ανεπιφύλακτα σαν οικονομική λύση. Ο αντιπρόσωπος τα έχει στα 280 ευρώ αλλά δεν ξέρω αν έχει στοκ αυτή τη στιγμή. Εγω τα πήρα από Αγγλία επειδή δεν τα έβρισκα πουθενά αλλού στην Ευρώπη. Σε αυτήν την κατηγορία (μέχρι 500 ευρώ δηλαδή) είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει. Αν θες περισσότερες πληροφορίες κοίταξε στα reviews έκανα μια αναφορά και αμα θες ακόμα περισσότερες πληροφορίες στείλε μου πμ.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λάθος αυτη η εμονη στον διαχωρισμο monitor και hi fi ηχείων.

Αυτα ειναι κολπα των εταιρειών για να δικαιολογησουν φτηνες κατασκευές.

 

Υπαρχουν μονο Καλα και Κακά ηχεία.

 

Δηλαδη σε ενα καλο ηχείο που ακουει κανείς τέλεια και με φυσικοτητα μια συμφωνική ορχηστρα, δεν μπορει ν ακουσει την μιξη του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά υπάρχει κόσμος που θέλει "καλά" ηχεία για το σαλόνι του' date=' και δεν εννοεί flat. :)[/quote']

Λυπαμαι αλλα αυτα δεν θεωρουνται καλα ηχεια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου