Προς το περιεχόμενο

Vst δεν φορτωνουν σε παλια projects!!!HELP


swg0d0fmusic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello,

 

Εχω ενα προβλημα με καποια vst instruments.

Οταν ανοιγω νεο project φορτωνουν κανονικα!

Οταν ομως ανοιγω παλιο project ενω στο drop-down menu των vst instruments εμφανιζονται κανονικα,οταν παταω να τα ανοιξω δεν γινετε τιποτα!

Δεν φορτωνουν :s

 

Μιλαω για Cubase 4 τωρα.

Ξερει κανεις τι παιζει ? :S

 

Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα  :D :D

 

οταν πατας στο e στα inserts δεν στο βγαζει ?? εκει που σου δειχνω στην φωτο δλδ ??

cubase4_fullscr-16470554.thumb.jpg.2108b726786bb36ae4b1d915cb63975d.jpg

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα  :D :D

 

οταν πατας στο e στα inserts δεν στο βγαζει ?? εκει που σου δειχνω στην φωτο δλδ ??

 

Οχι στα inserts.ΜΙλαω για  vst instruments!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εισαι στην κεντρικη οθονη του qbase πατα F11 και εκει παλι εχει το e το μικρο - πατα το να δεις αν σου βγαινουν

και πες μου να προχωρησουμε αν δεν γινει κατι

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εισαι στην κεντρικη οθονη του qbase πατα F11 και εκει παλι εχει το e το μικρο - πατα το να δεις αν σου βγαινουν

και πες μου να προχωρησουμε αν δεν γινει κατι

 

Ανοιγω με F11 το παραθυρο με τα vst.Εκει που λεει "no  instrument" παταω πανω να βαλω ενα instrument.Μου βγαζει τη λιστα με τα instruments που εχω περασμενα και οταν κλικαρω να μου το ανοιξει απλα κλεινει η λιστα με τα instruments και δεν το ανοιγει!!!

Αυτο γινετε σε παλια project μου.Οταν θα φτιαξω νεο project μου ανοιγουν κανονικα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγω με F11 το παραθυρο με τα vst.Εκει που λεει "no  instrument" παταω πανω να βαλω ενα instrument.Μου βγαζει τη λιστα με τα instruments που εχω περασμενα και οταν κλικαρω να μου το ανοιξει απλα κλεινει η λιστα με τα instruments και δεν το ανοιγει!!!

Αυτο γινετε σε παλια project μου.Οταν θα φτιαξω νεο project μου ανοιγουν κανονικα !!!!

??? ??? ??? πρωτη φορα το ακουω το προβλημα σου - βασικα με το qubase τρυχαινουν πολλα κουλα και σε εμενα και το προβλημα το λυνω ή με format ή με απεγκατασταση ΟΛΩΝ των vst και ξαναπερασμα

συγνωμη αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω παραπανω :( :( λυπαμαι

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

??? ??? ??? πρωτη φορα το ακουω το προβλημα σου - βασικα με το qubase τρυχαινουν πολλα κουλα και σε εμενα και το προβλημα το λυνω ή με format ή με απεγκατασταση ΟΛΩΝ των vst και ξαναπερασμα

συγνωμη αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω παραπανω :( :( λυπαμαι

 

Δεν πειραζει μην ανχωνεσε :) Σε ευχαριστω πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς όταν λες "παλιά projects"? Είναι φτιαγμένα με την ίδια έκδοση του cubase?? Αν φτιάξεις ένα νέο project με vst, το αποθηκεύσεις και το ξανανοίξεις (θεωρείται παλιό) σου "κρατάει" τις ρυθμίσεις??

Και ένα τελευταίο. Στον φάκελο που αποθηκεύεις τα projects υπάρχει για κάθε ένα αρχείο cubase (*.cpr) και ένα αρχείο *.csh (αυτά στο cubase sx3 αλλά ίσως ισχύουν και στο 4).

Βλέπεις κάτι τέτοιο?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα των paths για τα Vst .Σε παλιά project σου το cubase προσπαθεί να βρεί το path για τα Vst απο τις πληροφορίες του παλιού project .Θα πρέπει να βρείς το παλιό path και να το εντάξεις και αυτό στα paths γαι τα Vst .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου