Προς το περιεχόμενο

M-Audio Fast Track Pro vs Ultra


BILLYDELUXE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

ερωτηση στην ερωτηση - γιατι σε ενδιαφερει να εχει καλο προενισχυτη ?

 

η focusrite ειναι αξιπρεπεστατη για τα λεφτα της και ειναι καλυτερη επιλογη απο την pro

 

Καταρχην ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Με ενδιαφέρει ο προενισχυτής γιατί εχω το πυκνωτικό ΝΤ1 και θέλω να έχω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στην κατηγορία..

 

Υπαρχει κάποιο site που να μπορώ να βάλω σε άμεση σύγκριση 2 καρτες ήχου ??? (οπως γίνετε με καρτες γραφικων κτλ...)

 

Γιατι μου είπαν οτι κάθε εταιρία έχει την δικία της τεχνολογία και ειναι δύσκολο να πεις ποιος ειναι ο καλύτερος προενισχυτης..θα με βοηθούσε να εχω μια συγκριση μετα απο δοκημές που θα έχουν κάνει..

 

Ειπες οτι η Focusrite ειναι καλήτερη απο την PRO..πιστευεις οτι ειναι καλύτερη και απο την ULTRA???

 

Και η Native Instruments μου εκανε κλικ..αλλα ίσως να φταιει το design!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειπες οτι η Focusrite ειναι καλήτερη απο την PRO..πιστευεις οτι ειναι καλύτερη και απο την ULTRA???

 

Είχα την Fast Track Ultra και εδώ κι ένα χρόνο, έχω την Focusrite 6 USB. Παρότι φθηνότερη και με λιγότερα κανάλια, η Focusrite αποδείχτηκε καλύτερη σε τρία σημεία:

 

- Από άποψη προενισχυτών (έχω βάλει ξεχωριστές ηχογραφήσεις "δίπλα-δίπλα" για σύγκριση. Όσο αυτό μπορεί να αποτελέσει κριτήριο για σένα)

 

- Από άποψη drivers και συνεργασία με τα windows. Η Ultra παρουσίαζε αρκετά προβλήματα (βέβαια η M-AUDIO έχει βγάλει updated drivers πλέον) ενώ η Focusrite δουλεύει εξαρχής εντελώς απροβλημάτιστα.

 

- Το online support της M-AUDIO είναι ανύπαρκτο (δεν ξέρω αν έχει πλέον βελτιωθεί). Υπάρχει knowledge base και forum (όπου σου απαντούν μόνο χρήστες) αλλά κανένα από τα email που τους έστειλα, απαντήθηκε ποτέ. Αντιθέτως, όταν χρειάστηκα μια πληροφορία σχετικά με τη Focusrite, η απάντηση από το support έφτασε την επόμενη μέρα της αποστολής του email μου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

- Από άποψη προενισχυτών (έχω βάλει ξεχωριστές ηχογραφήσεις "δίπλα-δίπλα" για σύγκριση. Όσο αυτό μπορεί να αποτελέσει κριτήριο για σένα)

 

 

Πάνω που ειπα οτι θα πάρω την ULTRA και οτι γίνει εχω καινούργια δεδομενα!!!

 

Η συγκρίση που έκανες ήταν κάτω απο τις ίδιες συνθήκες ? εκτος της κάρτας εννοείτε ..

Φωνή σύγκρινες?

 

Δηλαδη η άποψη σου ειναι υπέρ της FOCUSRITE ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκρίση που έκανες ήταν κάτω απο τις ίδιες συνθήκες ? εκτος της κάρτας εννοείτε ..

Φωνή σύγκρινες?

 

Δηλαδη η άποψη σου ειναι υπέρ της FOCUSRITE ?

 

Η σύγκριση περιελάμβανε ηχογραφήσεις κιθάρας με τα ίδια μικρόφωνα. Όχι φωνητικά δυστυχώς.

 

Η άποψή μου είναι σαφώς υπέρ της Focusrite για όλους τους λόγους που προανέφερα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άποψή μου είναι σαφώς υπέρ της Focusrite για όλους τους λόγους που προανέφερα.

επισης απαντησε στην ερωτηση σου προς εμενα ο Jazzjoker για ποιον λογο "θεωρω" οτι ειναι καλυτερη η focusrite ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρώτησα και αλλού αλλά απάντηση δεν πήρα. Η m-audio fast track με fast track pro τι διαφορές έχουν (εκτός απο τα inputs)?

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης απαντησε στην ερωτηση σου προς εμενα ο Jazzjoker για ποιον λογο "θεωρω" οτι ειναι καλυτερη η focusrite ;)

 

Γεια και πάλι!

 

Κοιτουσα την FOCUSRITE και παρατηρησα οτι ειναι συμβατη με Windows XP SP2, Vista (all versions)....εχω WIN7 64bit...την έχεις δοκιμάσει σε WIN?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρώτησα και αλλού αλλά απάντηση δεν πήρα. Η m-audio fast track με fast track pro τι διαφορές έχουν (εκτός απο τα inputs)?

στα khz

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη για την παρεμβαση

εγω συνηθως γραφω με midi και vsti

με την saffire 6 θα εχω προβλημα καθυστερησης λογω του οτι ειναι usb 1 ??? (παιζω αρκετα γρηγορα και δεν θελω να με ενοχλει πια αυτο το γαμ**latency)

 

(ειμαι μεταξυ fast track pro και saffire 6)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πότε θα κανετε μια αναζητηση σε σχετικα θεματα πριν λετε οτι εχετε ολοι το ιδιο προβλημα ?

 

ποσο χρονων ειναι δλδ ο υπολογιστης σου και εχει usb 1 ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου