Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τα ΜΡ3.


soundstorm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα προβλημα με τα mp3 που αποθηκευω στο pc.Αν απο cd αποθηκευσω κατι και δεν το ακουω ειναι μια χαρα,αν το ακουω,η το χρησιμοποιω μετα απο λιγο καιρο αρχιζει και βγαζει ενα τσικ-τσικ,τοσο δυνατο που πικαρει και την κονσολα.Αν το μετατρεψω σε audio για να το γραψω σε ενα cd παλι το κανει.δεν ειναι καποια συγκεκριμενη συχνοτητα που το κανει και δεν μπορω να το διορθωσω με καποιο προγραμα ηχου γιατι στην προσπαθεια να το αφαιρεσω κοβω και μουσικη.Τι φταιει γι' αυτο?Εχει καποιος καμια ιδεα?

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα προβλημα με τα mp3 που αποθηκευω στο pc.Αν απο cd αποθηκευσω κατι και δεν το ακουω ειναι μια χαρα' date='αν το ακουω,η το χρησιμοποιω μετα απο λιγο καιρο αρχιζει και βγαζει ενα τσικ-τσικ,τοσο δυνατο που πικαρει και την κονσολα.[/quote']

 

Πώς ξέρεις ότι είναι μια χαρά αφού ΔΕ το ακούς???? :? :? :roll: :roll: :?:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ξέρεις ότι είναι μια χαρά αφού ΔΕ το ακούς???? :? :? :roll: :roll: :?:

 

Έυτυχώς που τον ρώτησες εσύ - από το πρωί το έχω στην άκρη της γλώσας μου :) :) :) Ίσως η λύση είναι να μην τα ακούει ποτέ :) :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα προβλημα με τα mp3 που αποθηκευω στο pc.Αν απο cd αποθηκευσω κατι και δεν το ακουω ειναι μια χαρα' date='αν το ακουω,η το χρησιμοποιω μετα απο λιγο καιρο αρχιζει και βγαζει ενα [b']τσικ-τσικ[/b],τοσο δυνατο που πικαρει και την κονσολα?

 

 

Kλειστους ενα ραντεβου στο ΙΚΑ για ενα Τσικ-απ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να εχει προβλημα το drive απο το οποιο τα rip-αρεις,αλλαξε το

και δοκιμασε παλι.εγω ειχα αυτο το προβλημα το αλλαξα και ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Διευκρίνησε τι σέταπ έχεις. Συνδεσμολογία και προγράμματα που χρησιμοποιείς στη διαδικασία κλπ. (Σαν loop feedback ακούγεται...)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ΔΕΝ τα ακουω,εννοω σε καθημερινη βαση.Συχνα εστω.Δεν υπαρχει καμια συνδεσμολογια,αυτο ειναι το παραξενο. απλα παιρνω ενα line out της καρτας και το στελνω στην κονσολα για να παιζουν οι λουπες.

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Αυτά τα Mp3 ακούγονται έτσι μόνο στο σύστημά σου ή όπου και να τα παίξεις;

- Το πρόβλημα με το τσικ-τσικ είναι μόνο με τα Mp3 ή ακούγεται όποιο αρχείο ήχου και να παίξεις (π.χ. ένα wav);

- Το πρόβλημα υπάρχει με όποιο πρόγραμμα και να παίξεις τα Mp3 (ή παίζουν σωστά με το Winamp αλλά όχι σωστά με κάτι άλλο);

- Τι υπολογιστή έχεις (επεξεργαστή/μνήμη);

- Τι κάρτα ήχου έχεις;

- Πόση εμπειρία έχεις να συνδέεις αυτά τα πράγματα; Έχεις ακούσει ποτέ σωστό ήχο από τον υπολογιστή προς τον μίκτη;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω pendium 2,564ram,terateck face 22 καρτα ηχου,allen & heath ml 4000 κονσολα.Το κανει με οποιο προγραμα και αν τα τρεχω αλλα μονο στα mp3.ενα pc που απλα το χρησημοποιω για να παιζει τις λουπες σε ενα λαιβαδικο ειναι.2 χρονια μια χαρα δουλευε.Απο τον υπολογιστη φευγει παει σε 2 di κ στη συνεχεια σε mic εισοδο.Ετσι δουλευω οτι line εχει χρειαστει να στειλω στην κονσολα.Δοκιμασα κ με στερεο εισοδους,κ σε line in.Το ιδιο.

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου