Προς το περιεχόμενο

Συνθέτες-Στιχουργοί Millionaires


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε menelae κανεις δε θαβει κανέναν.

τις προσωπικες του απόψεις για ένα πολύ υποκειμενικό θέμα λέει ο καθενας μας,άλλες φορές σε "υψηλούς τόνους" άλλες φορές σε ηπιοτερους, όπως εσύ.

 

ο γραπτός λόγος δυστυχώς δεν έχει την αμεσότητα του προφορικού και ο καθένας θα πρέπει να είναι πολύ-πολύ προσεκτικός στο πως θα διατυπώσει ορισμένα πράγματα αν δε θέλει να παρεξηγηθεί.

αναγνωρίζω οτι ανεβασα τους τόνους αλλά το έκανα γι αυτό ακριβώς ,για να δω ποιος θα με παρεξηγησει ...και για να αναψουν τα αιματα όπως είχε ζητηθεί :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να ειμαι και λιγο ο δικηγορος του διαβολου..Για ενα διαστημα ετοιμαζα καποιες δουλειες για ενα studio' date=' οπου καποιοι "καμμενοι" ερχονταν και ζητουσαν κομματια γνωστα, αλλα χωρις φωνη, στα οποια θα τραγουδουσαν και θα το εστελναν ως demo σε καποιες εταιριες.. Οσες παραγωγες ειχαν σχεση με Φοιβο, "εφευγαν" αμεσως..Η ενορχηστρωση ηταν λογικη, σωστη και παν'απ'ολα ταιριαζε! Δεν ξερω τι κομματια βγαζει ( και προσωπικα δεν τα πολυπηγαινω, αλλα το εκανα για τα χρηματα ), αλλα σαν μουσικος αξιζει παρα πολλα! Αν καποιος ακουσει προσεκτικα παραγωγες απο αλλους "συνθετες" του ειδους, θα διακρινει μεγαλες διαφορες στον ηχο, στην παραγωγη , ακομα και στη συνθεση![/quote']

ακριβως αυτο!!!παιδια ο φοιβος ειναι τρελο ταλεντο.

αυτο που κανεις αυτος τοσο ανετα δεν μπορει να το κανει κανεις στην ελλαδα!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνω ρε παιδιά είναι γιατί τόσο κόλλημα με συγκεκριμένα άτομα! Γιατί σας πείραξε ο Φοίβος, τι το τόσο κακό κάνει; Γράφει μουσικές και τραγούδια που ίσως να γουστάρει, ίσως όχι. Το ότι πληρώνεται γι' αυτό έχει να κάνει με την κατάσταση της ελληνικής μουσικής σκηνής, νομίζετε ότι αν δεν υπήρχε ο Φοίβος και ο κάθε Φοίβος τα λεφτά που παίρνουν αυτοί θα τα παίρνατε εσείς κι εγώ;

 

ΟΧΙ και αντί να κριτικάρουμε το Φοίβο και το συνάφι του που καταστρέφουν τη μουσική συνείδηση των Ελλήνων, καλύτερα να κάτσουμε να γράψουμε καμιά μουσική κι εμείς, ο καθένας για τους λόγους του.

 

¶λλος για να εκφραστεί, άλλος για να πληρωθεί, άλλος για να σώσει την Ελλάδα από την υποκουλτούρα, άλλος για την ψυχή της μάνας του, οτιδήποτε. Αλλά εγώ δεν κρύβω ότι και μπούρδες να γράφει ο Φοίβος (που δεν γράφει μόνο μπούρδες, γράφει και κομματάρες που και που) τουλάχιστον έχει καταφέρει να κάνει κάτι που δεν κατάφερε κανείς άλλος, εκτός κι αν έχει πουλήσει κάποιος από το Noiz μισό εκατομμύριο δίσκους με παραγωγές του. Όποιος γράφει κομματάρες και μπορεί να κάνει τις παραγωγές του Φοίβου, να βγει, να το κάνει, να κονομήσει 5 φορές τα φράγκα που κονομάει ο Φοίβος και μετά να με κεράσει κι ένα Oasys! :D

 

Για να συνοψίσω, ο καθένας έχει ένα ταλέντο που δεν τίθεται προς αμφισβήτηση. Καλώς ή κακώς, η Ελλάδα ακούει νεοσκυλοπόπ και γουστάρει. Εγώ που ακούω ροκ και τα συναφή καλύτερα να πάω στην Αμερική να κάνω την τύχη μου και όχι να προσπαθώ να κάνω όσα περιέγραψε έυστοχα ο Wow!.

 

Κοινώς, ας το βουλώσουμε γιατί ΔΕ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ! :wink:

 

Φιλικά προς όλους... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι....για να μαθαινουμε το παρελθον του αγαπητου Φοιβου...σε μια απο τις πιο σκληροπυρηνικες ελληνικες πανκ μπαντες του 80!!!

Χαιρε Φοιβε........!!!!!! :D :D :D

Προτιμω εκεινες τις εποχες σου........αλλα και τωρα καλα ξηγιεσαι..δινεις στα σκουπιδια ...σκουπιδια!!!!!Νομιζω φιλαρακι οτι γνωριζεις πολυ καλα τι κανεις και τους ρουφας τα φραγκα...ωραιος ρε πανκη...συνεχισε!!!!!! :D

 

τι λες τωρα ρεεε;καλα στους ex humans ηταν ο φοιβος;; 8O :lol:

απο τα ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ μου συγκροτηματα :wink:

ανεβηκε λιγο στην εκτιμηση μου τωρα και ας αλλαξε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ακούει ο κόσμος αυτά που μου αρέσουν κι εμένα

 

Τώρα θα με πείτε πάλι παράξενο' date=' αλλά εμένα μου συμβαίνει το ανάποδο: άμα δω κανά βλάκα να ακούει κάτι που μου αρέσει και εμένα, αρχίζω να αναρωτιέμαι "τι δεν πάει καλά με εμένα".[/quote']

 

Από ολόκληρο το thread αυτό το πλέον άξιο συζήτησης ζήτημα είναι αυτό. Κι εγώ θα συμφωνήσω με takis και Wow! ότι αυτό το συναίσθημα με καταλαμβάνει συχνά και ανησυχώ για τον εαυτό μου και τα γούστα του. Μήπως λοιπόν και το να μην πουλάνε κάποια είδη πάρα πολύ και να ντύνονται με το μανδύα του "ψαγμένου", "εναλλακτικού" κλπ. είναι μια στρατηγική του marketing των δισκογραφικών εταιρειών. Μήπως κι εμείς οι "διαφορετικοί" διαλέγουμε μουσική με κριτήρια σε ένα βαθμό επιπβεβλημένα από άλλους ; Κάθε πελατεία έχει το κουμπί της, και αρχίζω να προβληματίζομαι μήπως και η alternative πελατεία καθοδηγείται μια χαρά από το δισκογραφικό κύκλωμα, απλά δεν το καταλαβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά φίλε Μενέλαε εμείς σε πολλά συμφωνούμε! Μήπως να αρχίσω να ανησυχώ;;; :lol:

 

¶σε, και είμαι και girlfriendless αυτή την περίοδο :lol: Κλασσική περίοδος αποκλειστικής πορτοφαγίας ρε γαμώτο. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινώς, ας το βουλώσουμε γιατί ΔΕ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ!

 

αυτό ακριβώς δε γουστάρω...

γιατι να το βουλώσουμε?

μάγκας ο φοιβος που έχει πουλησει 500.000 δισκους ακόμη πιο μάγκας ο παραγωγος της britney που έχει πουλησει 50.000.000 (και πλεον) δισκους.

 

αυτο τι σημαινει? οτι πρεπει να τον θαυμαζω και ως μουσικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου