Προς το περιεχόμενο

Συνθέτες-Στιχουργοί Millionaires


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ινδιανικη' date='χαβανεζικη, και ειδικα ινδικη αυτη με το sitar.... κ.....α

 

εσυ?[/quote']

 

Μην αρπαζεσε δε σε ειρωνευομαι. Ουτε κανω καμια επιθεση. Απλα ρωτησα ωστε να σου δωσω την απαντηση μου μετα με καποια τεκμηριωση.

 

H exotica ειναι απο τις αγαπημενες μου.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και μία άλλη περίπτωση : να μην φταίει κανείς σε τίποτε' date=' διότι δεν υπάρχει τίποτε αξιόμεμπτο. Επειδή εμάς μας τη σβούριξε ότι πρέπει στην Ελλάδα να ακούνε ροκ, σημαίνει ότι έχουμε δίκιο και ότι οι άλλοι είναι κόπανοι;[/quote']

 

+1. Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Θα ήθελα να ακούει ο κόσμος αυτά που μου αρέσουν κι εμένα, θα ήθελα να μπορεί ένα ελληνικό rock group (αν υποθέσουμε ότι δημιουργείται κάποιο αρκετά καλό) να γεμίσει το ΟΑΚΑ, αλλά αυτό δε θα πει κι ότι είναι "λάθος" να μην είναι έτσι η αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ινδιανικη' date='χαβανεζικη, και ειδικα ινδικη αυτη με το sitar.... κ.....α

 

εσυ?[/quote']

 

:lol: :lol: :lol:

παιδια για τοσο γελιο θεμα,εχω πλακωθει μονο εγω(rosewood vs maple κτλ...) μην το κανετε και εσεις δεν αξιζει.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Life's SHIT' date=' δηλαδη....[/quote']

 

μπα, όχι.

 

Και τι θελει τοτε μεσα σε τετοιο σκατοκοσμο ο κακοποιρος μπασιστας? Οχι ο φιλος του disco, ο καθενας?

 

και που να πάει δηλαδή?Έτσι που τα λες θα έπρεπε ο καθένας να ξέρει να κάνει 5 δουλειές, ώστε κα βρίσκει ένα μοντέλο που γενικά απο πάνω ως κάτω είναι κομμένο και ραμένο στα μέτρα του. Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό. Μαθαίνεις κάτι, και δουλεύεις σε ότι οικονομικό τομέα το χρησιμοποιεί. Ακόμα και έρευνα όταν κάνεις πχ, μετά απο κάποια χρόνια το όποιο αποτέλεσμα σου θα χρησιμοποιηθεί κάπου που μάλλον δεν θα σου αρέσει, σε κάποια στρατιωτική ή εμπορική εφαρμογή πχ. Τι να κάνεις δηλαδή? Να πάρεις τα βουνά?

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το παλέψεις οικονομικά και πολιτικά με μία άλλη εταιρεία, με το πολιτικό κομμάτι που ασχολείται με τον τομέα που σε ενδιαφέρει κτλ. Όλα αυτά απλώς ισχύουν ΠΑΝΤΟΥ δεν είναι μόνο στη μουσική.... Απλώς εκεί παραέχουν ξεφύγει σε σχέση με άλλους τομείς οι βιομηχανίες....

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως!

 

Τι εννοείς; Ότι είναι κόπανοι;

 

χαχαχα...οχι ρε εννοω οτι ειναι πολυ σωστη η αποψη σου οπως την τεκμηριωσες! :wink:

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα........

 

Πάντως diSco, αν μου επιτρέπεις μία συμβουλή : μην πιστεύεις την γκρίνια ενός αποτυχημένου επαγγελματία διότι συνήθως δεν σου λέει τον πραγματικό λόγο της αποτυχίας του. Τι να κάνουμε τώρα, ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είναι, πες του ότι κανείς ποτέ δεν θα τον πληρώσει για να κάνει αυτά που θα έκανε και απλήρωτος.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μάλλον πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε ότι η μουσική είναι μουσική και το εμπόριο εμπόριο. Και όταν είσαι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ κάνεις ΕΜΠΟΡΙΟ γιατί ΠΟΥΛΑΣ κάτι και άλλοι το ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ. Τώρα αν κάνεις εμπόριο με νεροχύτες, τσιγάρα ή μουσική δεν επηρεάζει. Εκ των πραγμάτων ο άνθρωπος χρειάζεται λεφτά για να ζήσει. Οπότε ή πάει έξω μπας και ζήσει παίζοντας rock, ή το προσπαθεί εδω πέρα και τελικά (συνήθως) καταλήγει να παίζει σε μαγαζιά που δεν του αρέσουν. Ε ΚΑΙ; Γιατί να τον κατηγορούμε; Κάνει τίποτα κακό; Κλέβει; Κάνει κακό σε κανέναν; Κάνει μια τίμια δουλειά για να ζήσει. Σιγά πια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που να πάει δηλαδή?Έτσι που τα λες θα έπρεπε ο καθένας να ξέρει να κάνει 5 δουλειές' date=' ώστε κα βρίσκει ένα μοντέλο που γενικά απο πάνω ως κάτω είναι κομμένο και ραμένο στα μέτρα του.[/quote']

 

Ναι ομως αυτο δεν τον αποποιει κιολας απο την ευθυνη της συντηρησης αυτης της καταστασης.

 

Αν δεν σου αρεσει φευγεις, δεν το συντηρεις. Και τις αλλες 5 δουλειες να τις μαθεις αμα χρειαζεται. Εκτος πια αν μιλαμε για ανθρωπους τοσο μεγαλης ηλικιας. Αλλα παλι δε νομιζω οτι πρεπει να μεγαλωσει κανεις τοσο πολυ για να δει και να καταλαβει τη κατασταση της μουσικης βιομηχανιας στην Ελλαδα. Ποσο μαλλον ενας επαγγελματιας μουσικος... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου