Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Refills


Johnny

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,

 

Έχω 3 sound libraries σε μορφή refills. Επειδή το reason 3.0 απ' ότι είδα δεν μου κάνει (βασικά δεν με ενδιαφέρει να το μάθω), υπάρχει κάποιος τρόπος να μετατρέψω αυτά τα refills σε κάποιο άλλο format (π.χ. REX2, EXS etc)? Ώστε να τα χρησιμοποιήσω με κάποιο άλλο VST. Απ ότι έψαξα βρήκα ενα refill unpacker το οποίο όμως λειτουργεί μόνο σαν refill viewer. Δηλαδή έχεις ένα γρήγορο navigation στο sound library (όπως με το cdxtractor) αλλά απο κει και πέρα δεν μπορείς να κάνεις translate 2 another format.

 

Καμια ιδέα?

 

Thanx,

Johnny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ταχύτητά σας.

 

Spirou : Νομίζω ότι το chicken's translator δεν το κάνει. Απο reviews που διάβασα δεν βρήκα format refill.

 

Eyeprotocol : Γνωρίζω ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν rewire, αλλά το μπλέξιμο δεν το γλιτώνεις. Δεν είναι το ίδιο απλό σα να είχες το sound library στο halion. Λέμε τώρα.....

 

So?

 

Johnny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το ίδιο απλό σα να είχες το sound library στο halion.

 

Όχι δεν είναι. Πάντως (γνωρίζοντας ότι ασχολείσαι σοβαρά) δεν βλέπω που θα κολλήσεις ψάχνοντας το Reason, απλό πρόγραμμα είναι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το reason είναι πολύ απλό, και αν το συνδυάσεις με το sequencer σου μέσω rewire γίνεται ακόμα απλούστερο. Κοίτα το γιατί αξίζει τον κόπο, it pays off... Μην τεμπελεύεις! :lol:

P>Πρρουτ!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Reason 3.0 ειναι πανισχυρο midi suite..Προτεινω να το ψαξεις περισσοτερο..Μην περιμενεις με 1 εβδομαδα απασχοληση να τα βρεις ολα ( ιδιαιτερα αν ξεκινησες κατευθειαν με το reason 3.0 ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου