Προς το περιεχόμενο

Μακρυ μαλλι και κοινωνικος ρατσισμος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο πολυ θεμα εποχης μου κανει παρα οτιδηποτε αλλο.Πχ την δεκαετια του 70 ηταν περιεργο να μην ησουνα μακρυμάλλης, αργοτερα τα κουρεψαν ολοι και ο clapton και o Jagger και ο Dickinson κλπ κλπ.Σημερα το μαλλι free rock (οχι το μελος) style ξενιζει λιγο.

 

 

Μη βριζεις τους Μαγιας,ειχαν πολιτισμο αυτοι & δεν ειχαν χρεοκοπησει.

Με τοσους δούλους που να χρεοκοπήσεις

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πιο πολυ θεμα εποχης μου κανει παρα οτιδηποτε αλλο.Πχ την δεκαετια του 70 ηταν περιεργο να μην ησουνα μακρυμάλλης, αργοτερα τα κουρεψαν ολοι και ο clapton και o Jagger και ο Dickinson κλπ κλπ.Σημερα το μαλλι free rock (οχι το μελος) style ξενιζει λιγο.

Με τοσους δούλους που να χρεοκοπήσεις

 

Μωρε και οι Αρχαιοι Ελληνες ειχαν δουλους αλλα να χρεοκοπησουν το καταφεραν.... ;D

 

http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=420924

 

και που να δεις τι εκαναν οι Ρωμαιοι & οι Βυζαντινοι.... ;D ;D..που οποτε ξεμεναν απο..λεφτα νοθευανε τα χρυσα νομισματα με χαλκο.... ;D

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως αυτες οι πολεις που δεν μπορεσαν να αποπληρωσουν απο μοναρχια (με δουλους) το γυρισαν εν τω μεταξυ στον .....σολσιαλισμο? ;D

 

Ενδιαφερον αρθρακι παντως

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ, ΜΗ, ΦΤΑΝΕΙ, ΘΑ ΑΥΤΟΠΥΡΠΟΛΗΘΩ.

 

Με τις τρίχες ξεκινήσαμε, στο haircut θα καταλήξουμε.

 

Αν συνεχίσετε, θα σας τραγουδήσω.  :o

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Κρήτη σε κοιτάνε στραβά αν έχεις μαλλιά, στα Εξάρχεια αν έχεις γραβάτα και κουστούμι, και στο Κολωνάκι αν τολμήσεις να περάσεις του δρόμους τους με αμάξι αξίας μικρότερης των 30.000 ευρώ...

 

Κάθε υποκουλτούρα έχει και τα στερεότυπα της... έχω βρεθεί σε όλα τα παραπάνω (και μαλλιάς και κουστουμάτος και οδηγός vintage mazda 82' ) και το μόνο που χρειάζεται είναι ψυχραιμία...

 

Παντού υπάρχουν τύποι που είναι μαγκιά, κλανιά και εξάτμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε υποκουλτούρα έχει και τα στερεότυπα της...

... και για να εισπράξει το αφεντικό από την ιδιότροπη-χοντρή-αναιδής-fakegay πελάτισσα στέλνει τον μαλλιά+μουσάτο+χεβιμεταλλά υπάλληλο του...

 

 

...ώσπου τον γνωρίζει  η ιδιότροπη-χοντρή-αναιδής-fakegay πελάτισσα και γίνεται διαλλακτική+ναζιάρα+καλοπλήρωτη+wannabe nypho...

 

 

ακόμα τρέχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα σε περιοδεια στη σκανδιναβια οι motorhead σταματησαν σε ενα μικρο χωριο να αγορασουν απο το ψιλικατζιδικο τσιγαρα κτλ μολις τους ειδε η κυρια που καθοταν στο ταμειο τους εδωσε τη ταμειακη μηχανη ολοκληρη με τις εισπραξεις μεσα και χωρις κουβεντα. ο lemmy ακομα εχει να το λεει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μια φορα σε περιοδεια στη σκανδιναβια οι motorhead σταματησαν σε ενα μικρο χωριο να αγορασουν απο το ψιλικατζιδικο τσιγαρα κτλ μολις τους ειδε η κυρια που καθοταν στο ταμειο τους εδωσε τη ταμειακη μηχανη ολοκληρη με τις εισπραξεις μεσα και χωρις κουβεντα. ο lemmy ακομα εχει να το λεει!!!

 

Τελικά είτε εκεί, είτε εις τας Σέρρας εις την θέα των... Ροξ οι αντιδράσεις είναι κοινές  ;D Τι να κάνουμε, το άγνωστο τρομάζει...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω βρεθεί σε όλα τα παραπάνω (και μαλλιάς και κουστουμάτος και οδηγός vintage mazda 82' ) και το μόνο που χρειάζεται είναι ψυχραιμία...

Τριχασμένη προσωπικότητα? ::)

Πέραν την πλάκας όμως επειδή και εγώ έχω καταγωγή από Κρήτη και πηγαίνω συχνά, αλλά και από τη Νάξο που έχω καλύτερη άποψη το μακρύ μαλλί ήταν πιο απενοχοποιημένο από την άλλη Ελλάδα... Το συζήταγα προχθές με την κοπέλα μου που είναι κρητικιά και αυτή (εντάξει χανιώτισσα αλλά δεν λέει κάτι) και γενικά ειδικά αν είσαι από βουνό με τους βόσκαρους παντού γύρω σου τα μαλιά και τα μούσια είναι Must... Γενικά υπάρχει ένας μικρός "ρατσισμός" και κυρίως από τους μπάτσους απέναντι στους μακρυμάλληδες αλλά φταίει ότι δεν ήταν καλοί μαθητόμπατσοι και δεν έχουν παρατηρήσει πως όλοι οι "επικίνδυνοι" τρομοκράτες είναι με κοντά μαλλιά... :P Φταίει και λίγο ο Φώσκολος που ο Άγγελος τιμωρός είχε μακριά μαλλιά... :-X Ε νάτο το πλήγμα στις μεγάλες ηλικίες και στους μπάτσους... Στους ηλικιωμένους να λες ότι το πρότυπό σου είναι ο Jesu και άρχισες από τα μαλιά και στους μπάτσους ότι "ήρεμα ήρεμα δεν είμαι τρομοκράτης, ήρεμα ήρεμα είμαι το θύμα μιας αγάπης"... ;D

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(εκτος και αν ανηκεις σε φοιτητικη νεολαια οπου απο οτι εχω καταλαβει ειναι υποχρεωτικα και τα δυο...)

 

Ποσα χρονια εχεις να πας σε πανεπιστημιο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου