Προς το περιεχόμενο

AX3000G - Boss GT-8 - Zoom G9.2tt ή Nova System για εφεδιέρα;


loukask6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι,

 

Όπως λέει ο τίτλος, έχω τον ενισχυτή Vox Nighttrain, από τον οποίο είμαι ευχαριστημένος (προς το παρόν!) από τον ήχο του. Μου αρέσει να παίζω “καρφί στον ενισχυτή” αλλά κάποιες φορές (το επιβάλλουν κάποια κομμάτια) απαιτούνται και τα στοιχειώδη εφέ (Reverb, Delay, Wah, Boost, Compressor κλπ). Επιπλέον drive ή distortion κλπ δεν χρειάζομαι, μιας και ο ενισχυτής δίνει όσο χρειάζομαι. Ούτε προσομοιώσεις ενισχυτών (αφού έχω αυτό που θέλω… ζωντανό).

Ποια από τις παραπάνω πεταλιέρα/εφεδιέρα (ασχέτως τιμής) θα με κάλυπτε περισσότερο λέτε;

Δεν έχω δοκιμάσει καμιά, θεωρητικά τις έχω μόνο ακουστά.

Στα θέματα που έχουν ανοιχτεί γι' αυτές, θίγονται κυρίως οι προσομοιώσεις ενισχυτών (κάτι που δεν με ενδιαφέρει), γι' αυτό δεν έχω πάρει τις πληροφορίες που ψάχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την είχα στο νου μου!

 

Ψαχούλεψα λίγο. Πράγματι, προσομοιώνει μόνο πεταλάκια. Αν εξαιρέσεις οτι είναι λίγο "μπούγιο", κατά τα άλλα δείχνει να είναι αυτό που ψάχνω. Θα της ρίξω μια "ματιά".

 

Thanks ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δες και τη Μ9 που είναι πιο μαζεμένη. Για την περίπτωση η σειρά M αλλά και το Nova System είναι ταμάμ. Αν μπορείς παίξε για να δεις ποιο σου κάνει περισσότερο.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου