Προς το περιεχόμενο

Sweet Penelope...Gypsy Style


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειτα απο τα covers,και τις διασκευες που εκανα σε καποια Gypsy και ελληνικα τραγουδια ειπα να αρχησω να ανεβαζω και το δικο μου υλικο. Οριστε λοιπον ενα δικο μου τραγουδι με ελληνικο στοιχο σε Gypsy Style.Πειτε μου λοιπον τις γνωμες σας..

 

Ευχαριστω πολυ

Sweet_Penelope.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Πολύ ωραία ιδέα! Μήπως να κάνεις κι ένα άλλο take λιγουλάκι πιο αργό; Στο λέω επειδή παρ'ότι άκουγα μια χαρά τους στίχους, πιστεύω θα ανασάνει καλύτερα το τραγούδι. Αυτή η ταχύτητα μου κάνει πιο πολύ για instrumental :)

    Δοκίμασέ το και κράτα αυτό που γουστάρεις καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

     Πολύ ωραία ιδέα! Μήπως να κάνεις κι ένα άλλο take λιγουλάκι πιο αργό; Στο λέω επειδή παρ'ότι άκουγα μια χαρά τους στίχους, πιστεύω θα ανασάνει καλύτερα το τραγούδι. Αυτή η ταχύτητα μου κάνει πιο πολύ για instrumental :)

    Δοκίμασέ το και κράτα αυτό που γουστάρεις καλύτερα

 

Δεν εχεις και αδικο,ειναι λιγο πλακωμένο και το καταλαβα οταν πηγα να το τραγουδήσω...μου τελείωναν οι ανασες !!. Θα το δοκιμασω.Ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ενώ φτιάχτηκα στην αρχή, χαλάστηκα πολύ όταν μπήκαν οι στίχοι - ίσως και λόγω ελληνικών...

Για κάποιο λόγο μου ήρθε στο μυαλό ο Λογο. Και αυτό δεν είναι καλό.

Οι κιθάρες άψογες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ενώ φτιάχτηκα στην αρχή, χαλάστηκα πολύ όταν μπήκαν οι στίχοι - ίσως και λόγω ελληνικών...

Για κάποιο λόγο μου ήρθε στο μυαλό ο Λογο. Και αυτό δεν είναι καλό.

Οι κιθάρες άψογες...

 

Ευχαριστω για το σχολιο σου..Δεν σου αρεσουν γενικα τα ελληνικα ή το σηγκεκριμενο? Γενικα γραφω σε αυτο το στυλ,(Λογο,Γιοκαρινη κλπ κλπ)βεβαια δεν ξερω αν αντιγραφο αλλα αν σου ηρθε στο μυαλο ο Λογο οντως δεν ειναι καλο...οπως και να εχει παντως ευχαριστω για την αποψη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι φταίει αλλά πραγματικά μου γύρισε ανάποδα το κομμάτι.

Ξέρεις πόσο μου αρέσουν τα παιξίματά σου - και τα παλιά και τα καινούργια. Στο'χω γράψει. Αλλά στο προκείμενο, δεν μου κάθισε. Δεν ξέρω πώς ακριβώς να το θέσω. Δεν είναι ακριβής η περιγραφή, αλλά κάπως με το που μπήκαν οι στίχοι μου "φτήνυνε" ένα καλλιτέχνημα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολύ καλό  και πρωτοτυπο, ο στίχος δεν με χάλασε καθόλου , λιγο πιο αργά θα του πήγαινε για να διώξει λιγο το άγχος, να υποθέσω οτι παίζεις και τις δυο κιθάρες μονος.

Αν ναι , τα ντουέτα ειναι παντα πιο δημιουργικά.

Πάντα τετοια!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι φταίει αλλά πραγματικά μου γύρισε ανάποδα το κομμάτι.

Ξέρεις πόσο μου αρέσουν τα παιξίματά σου - και τα παλιά και τα καινούργια. Στο'χω γράψει. Αλλά στο προκείμενο, δεν μου κάθισε. Δεν ξέρω πώς ακριβώς να το θέσω. Δεν είναι ακριβής η περιγραφή, αλλά κάπως με το που μπήκαν οι στίχοι μου "φτήνυνε" ένα καλλιτέχνημα...

 

"φτήνυνε" ένα καλλιτέχνημα...   ;D ;D σε ευχαριστω για το καλλιτεχνημα. Το βρηκα τι θα κανω ...μια απο αυτες τις μερες θα το φτιαξω και θα το ανεβασω σαν instrumental...μπορει να εχεις δικιο και να μην "τραβανε" οι στιχοι για το κομματι.

 

ΥΓ. Η ηχογραφηση πως σου φανηκε? Επαιξα δυο φορες τα ρυθμικα και τα εσπασα ενα αριστερα ενα δεξια .Τα γεμισματα τα εβαλα κυριως δεξια και το σολο καπου στην μεση.Ακουγεται καλυτερα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολύ καλό  και πρωτοτυπο, ο στίχος δεν με χάλασε καθόλου , λιγο πιο αργά θα του πήγαινε για να διώξει λιγο το άγχος, να υποθέσω οτι παίζεις και τις δυο κιθάρες μονος.

Αν ναι , τα ντουέτα ειναι παντα πιο δημιουργικά.

Πάντα τετοια!

 

Σε ευχαριστω πολυ,να σαι καλα.Οντως πρεπει να το παιξω λιγο ποιο αργα.

 

ΥΓ . Ψαχνω κιθαριστα για συνεργασία ,εχω ετοιμασει ρεπερτοριο πανω κατω και θελω να παιξουμε.Αν ακουσεις κατι πες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Έχω φίλο που έχει καεί χρόνια με gypsy, είχε γράψει τουλάχιστον κανα 2 πολύ όμορφα κομμάτια (το ένα με στίχους ελληνικούς- πολύ γουστόζικο!)

    Δεν ασχολείται πλέον ιδιαίτερα παρά το νεαρόν του.. αλλά θα' χω το νου μου @mick77

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου