Προς το περιεχόμενο

Tαξίδι στον Thomann για αγορά LesPaul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sehr geehrter Noizaden, στο τέλος του μήνα θα ταξιδέψουμε με έναν φίλο μέχρι το Treppendorf της Γερμανίας,στη φωλιά του Θωμά,για να αγοράσει μία Gibson LesPaul 1958VOS.

Ο σκοπός του ταξιδιού είναι προφανώς να καταφέρει να δοκιμάσει όσες περισσότερες κιθάρες μπορεί πριν αποφασίσει και φυσικά το συνολικό κόστος, μαζί με τα έξοδα του ταξιδιού, είναι χαμηλότερο από την τιμή της κιθάρας στην Ελλάδα (όπου άντε να κατάφερνε να δοκιμάσει 1 κιθάρα μόνο).

 

Θα ήθελα να ακούσω εμπειριές και συμβουλές από όποιους έχουν ήδη επισκεφθεί το Thomann Musicstore για το πώς είναι σαν περιβάλλον και αν ταξιδιωτικά υπάρχει κάτι ενδιαφέρον κοντά,καθώς επίσης και tips για την επιλογή της καταλληλότερης LesPaul- π.χ. να κοιτάξουμε το βάρος?να τις δοκιμάσει πρώτα χωρίς ενισχυτή?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και tips για την επιλογή της καταλληλότερης LesPaul- π.χ. να κοιτάξουμε το βάρος?να τις δοκιμάσει πρώτα χωρίς ενισχυτή?

Εάν δεν ξέρει ο ίδιος τι να προσέξει...νομίζω ότι θα αγοράσει την κόκκινη... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν ταξιδιωτικά υπάρχει κάτι ενδιαφέρον κοντά

 

αν σου αρεσει η φυση υπαρχει ενα...δασακι εκει κοντα

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Spreewald

 

:)

 

αν βαρεθεις παντως η ωραιοτερη πολη του.... κοσμου (Βερολινο).. ;D... ειναι μια γκαζια δρομος απο εκει (350 χιλιομετρα).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εύχομαι στο φίλο σου να βρει την καλύτερη!

Από 'κει και πέρα σας προτείνω να πάρετε μία κάμερα μαζί σας και να κάνετε ένα Ελληνικό Tour στις εγκαταστάσεις του "Θωμά", μετά μπορείτε να το παρουσιάσετε στο Youtube (που θα είναι το πρώτο Ελληνικό Thomann Tour)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν ξέρει ο ίδιος τι να προσέξει...νομίζω ότι θα αγοράσει την κόκκινη... ;)

 

Μπα,μάλλον για αυτό το finish πάει  http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_1958plaintopvos_it.htm .

Η ερώτηση έγινε γιατί ο άνθρωπος 1-2 φορές έτυχε να παίξει με VOS.Απ όσο γνωρίζω υπάρχουν άτομα στο φόρουμ που έχουν τριφτεί πολύ περισσότερο με τη συγκεκριμένη σειρά της Gibson και μπορούν με την πείρα τους να πουν κάτι χρήσιμο.

 

αν σου αρεσει η φυση υπαρχει ενα...δασακι εκει κοντα

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Spreewald

 

:)

 

αν βαρεθεις παντως η ωραιοτερη πολη του.... κοσμου (Βερολινο).. ;D... ειναι μια γκαζια δρομος απο εκει (350 χιλιομετρα).

 

Φαίνεται απίστευτο το δάσος!Και αναρωτιόμουν πως θα τη βγάζαμε 2 ημέρες μόνο στο Bamberg! ;D

Από Berlin θα γίνει η απόβαση και θα κάτσουμε και εκεί κάποιες μέρες.Αν και έχω ξαναπάει αυτή η πόλη μου δίνει την αίσθηση οτι δεν θα την βαρεθώ ποτέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ όσο γνωρίζω υπάρχουν άτομα στο φόρουμ που έχουν τριφτεί πολύ περισσότερο με τη συγκεκριμένη σειρά της Gibson και μπορούν με την πείρα τους να πουν κάτι χρήσιμο.

Θέλω να πώ...ότι πάει ένας άνθρωπος να δοκιμάσει μία (πολλές) κιθάρα, χωρίς να ξέρει πολλά πράγματα (από ότι φαίνεται), σε ένα ενισχυτή που δεν είναι ο δικός του, σε ένα περιβάλλον που δεν θα ξαναβρεί εύκολα ίδιο κλπ, κλπ...

ΣΙΓΟΥΡΑ θα αγοράσει μία πολύ καλή κιθάρα, αυτή που θα του κάνει κλικ...γι αυτό μην τα πολυψειρίζετε. Απολαύστε το ταξίδι, χαζέψτε, κάντε βόλτες..και φέρτε οφθαλμόλουτρο και για μάς ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται απίστευτο το δάσος!Και αναρωτιόμουν πως θα τη βγάζαμε 2 ημέρες μόνο στο Bamberg! ;D

 

 

παρε και το επισημο λινκ του ....δασους

 

http://www.spreewald.de/the-spreewald/index.html

 

Από Berlin θα γίνει η απόβαση και θα κάτσουμε και εκεί κάποιες μέρες.Αν και έχω ξαναπάει αυτή η πόλη μου δίνει την αίσθηση οτι δεν θα την βαρεθώ ποτέ..

 

για να τη βαρεθεις πρεπει να την...εξαντλησεις και αυτο ειναι...κομματακι δυσκολο λογω μεγεθους,ποικιλιας και ....δραστηριοτητων....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δέχεται ο thomann επισκέπτες/πελάτες στις εγκαταστάσεις του για δοκιμές/αγορά?

 

υγ.πόσο πωλείται η συγκεκριμένη στην Ελλάδα που η διαφορά να καλύπτει ταξίδι και διαμονή δύο ατόμων στη Γερμανία? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πρόλαβε ο Hot Sauce... (ναι, ο Θωμάς είναι κανονικότατο μαγαζί εδώ και πολλά χρόνια. Κάτι σαν Ντίσνεϊλαντ του music tech)

 

Sehr geehrter Noizaden, στο τέλος του μήνα θα ταξιδέψουμε με έναν φίλο μέχρι το Treppendorf της Γερμανίας,στη φωλιά του Θωμά,για να αγοράσει μία Gibson LesPaul 1958VOS.

Ο σκοπός του ταξιδιού είναι προφανώς να καταφέρει να δοκιμάσει όσες περισσότερες κιθάρες μπορεί πριν αποφασίσει και φυσικά το συνολικό κόστος, μαζί με τα έξοδα του ταξιδιού, είναι χαμηλότερο από την τιμή της κιθάρας στην Ελλάδα (όπου άντε να κατάφερνε να δοκιμάσει 1 κιθάρα μόνο).

 

Να ρωτήσω κάτι... η VOS του λινκ κάνει 3170 ευρώ. Πόσο κάνει η κιθάρα στην Ελλάδα από ένα αξιοπρεπές μαγαζί? Γιατί λες πως 3170 ευρώ + εισιτήρια aller retour + ενοικίαση αμαξιού + βενζίνη + διαμονή για μερικές μέρες + φαγητό θα είναι λιγότερα από την ελληνική τιμή. Bέβαια συμφωνώ με την κίνηση αυτή - κι εγώ θα ήθελα να δοκιμάσω αρκετές όπως κάνω πάντα - απλά το ανωτέρω με παραξένεψε.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου