Προς το περιεχόμενο

Μετρονόμος και προενίσχυση ακουστικών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπυρο εχω μια κρυφη ''πατεντα '' αλλα κοστιζει ακριβουτσικα .Για να καταλαβω ..εσυ παιζεις με μετρονομο αλλα τα ακουστικα σου ειναι ''χαμηλα '' και θελεις ενα ενισχυτη για τα ακουστικα ;

Απο τα ακουστικα θα ακους και την μπαντα ; η μονο τον μετρονομο ; Για εξηγα μπας και βοηθησω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο τί λέτε θα κάνει δουλειά?

http://www.trustedreviews.com/FiiO-E5-Headphone-Amplifier_Portable-Audio_review

πολύ μικρο σε μέγεθος με ενσωματωμενη μπαταρία που κρατάει 20 ωρες και φορτιζει από usb...

 

Xμ..Δεν πρέπει να είναι άσχημο,αλλά είναι πιο πολύ για ΜΡ3κλπ απο όσο κατάλαβα!Η τιμή του?Γιατί δεν την βρήκα....και βέβαι είναι πιο designατο....Μπαίνει και στην ζώνη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμ..Δεν πρέπει να είναι άσχημο,αλλά είναι πιο πολύ για ΜΡ3κλπ απο όσο κατάλαβα!Η τιμή του είναι αρκετά καλή....και βέβαι είναι πιο designατο....Μπαίνει και στην ζώνη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο εχω μια κρυφη ''πατεντα '' αλλα κοστιζει ακριβουτσικα .Για να καταλαβω ..εσυ παιζεις με μετρονομο αλλα τα ακουστικα σου ειναι ''χαμηλα '' και θελεις ενα ενισχυτη για τα ακουστικα ;

Απο τα ακουστικα θα ακους και την μπαντα ; η μονο τον μετρονομο ; Για εξηγα μπας και βοηθησω .

 

δε θελω να κοστιζει...μεχρι 30 ευρω...

 

από τα ακουστικά θα ακούω μόνο το μετρονόμο

 

αν θελω και τη μπάντα παίρνω ένα μείκτη 8καναλο και τέλος...αλλα γιατί να έχω ολοκληρη κουμουτσα τη στιγμη που ουσιαστικά χρειάζομαι ένα γκατζετάκι?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SlammingStick Ωραία οργάνωση!Να σου κάνω μια ερώτηση γιατί και εγώ κουβαλάω μαζί μου ένα μικρό μιξερ και τον Beatlab μετρονόμο?Το κουτί το μαύρο είναι απο κάποιο πετάλι?ή το έχεις αγοράσει απο κάπου?Έχουν φτάσει και τα Hardcase όπως και τα flight cases σε αρκετά υψηλές τιμές...

 

Το βαλιτσάκι είναι αυτό.

http://toolguyd.com/2010/06/nearly-here-bosch-sortimo-l-boxx-tool-storage/

 

20-30€ είχα δώσει, το πολύ.

 

Μόνο του "μειονέκτημα" αν έχεις σκοπό να το'χεις όλο μαζί και στο stage: στην ανοιχτή θέση του "καπακιού", αυτό μένει όρθιο, λόγω του μεντεσέ, όπως φαίνεται στις φωτογραφίες του link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαλιτσάκι είναι αυτό.

http://toolguyd.com/2010/06/nearly-here-bosch-sortimo-l-boxx-tool-storage/

 

20-30€ είχα δώσει, το πολύ.

 

Μόνο του "μειονέκτημα" αν έχεις σκοπό να το'χεις όλο μαζί και στο stage: στην ανοιχτή θέση του "καπακιού", αυτό μένει όρθιο, λόγω του μεντεσέ, όπως φαίνεται στις φωτογραφίες του link.

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το λίνκ!Ναι η αλήθεια είναι οτι αν έβγαινε το πάνω καπάκι,αν επενδύσεις μέσα και ένα κομμάτι αυγοθήκης θα ήταν τέλειο!Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ...Υ.Γ:Ελπίζω να βγαίνει και σε μαύρο χρώμα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σε περίπτωση που θες να ακούς μόνο εσύ πιό δυνατά τον μετρονόμο από τα ακουστικά, καλή λύση είναι το behringer καί το millenium λόγω χαμηλού κόστους.

 

Εναλλακτικά μπορείς την έξοδο του μετρονόμου να την στείλεις στην κανονική κονσόλα όπου σε αυτή την περίπτωση θα γίνει distribute το σήμα του μετρονόμου από τον ηχολήπτη όπως συμβαίνει καί με τα άλλα όργανα που σου στέλνει στα ακουστικά την ώρα της ηχογράφησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θελω να κοστιζει...μεχρι 30 ευρω...

 

από τα ακουστικά θα ακούω μόνο το μετρονόμο

 

αν θελω και τη μπάντα παίρνω ένα μείκτη 8καναλο και τέλος...αλλα γιατί να έχω ολοκληρη κουμουτσα τη στιγμη που ουσιαστικά χρειάζομαι ένα γκατζετάκι?

 

Noμιζω οτι σου χρειαζεται ενα σετ ακουστικων με ενισχυτη ενσωματομενο (και με vοlume ) .Αυριο θα εχεις απαντηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμιζω οτι σου χρειαζεται ενα σετ ακουστικων με ενισχυτη ενσωματομενο (και με vοlume ) .Αυριο θα εχεις απαντηση .

 

ευχαριστων μαν αλλα εχω τα EX-25 και δεν εχω ορεξη να μπανω στο κόπο να ταλλαξω...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου