Προς το περιεχόμενο

Q U E E N ! ! !


menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από ένα νέο μέλος! Ελπίζω να έχω προσγειωθεί στο σωστό thread 8)

 

Αν και καιρό τώρα παρακολουθώ τις συζητήσεις στο forum, το θέμα των QUEEN ήταν αυτό που με παρακίνησε να γίνω μέλος στο noiz (όπως ακρίβώς άρχισα να ακούω συνειδητοποιημένα ροκ μουσική από τη στιγμή που το αυτί μου κόλλησε στους QUEEN, λίγο πριν το θάνατο του Freddie).

 

Αφού προσθέσω σε όσα ειπώθηκαν παραπάνω ότι και κατά τη δική μου γνώμη πρόκειται για την τελειότερη μπάντα που έγινε ποτέ, και επειδή η κουβέντα έφερε και προσπάθειες που έχουν γίνει από διάφορους ερμηνευτές να τραγουδήσουν QUEEN, έχει κανείς ακούσει QUEEN από τον Jeff Scott Soto (τραγουδιστής των TALISMAN, πρώην τραγουδιστής του Malmsteen) στο Annual Queen Convention?

 

Μερικά samples θα βρει κανείς εδώ:

http://lexilyn.be/jssmedia/page5/page5.html

Έχω αγοράσει το CD (περίπου 45 τραγούδια, με παραγγελία από το site του καλλιτέχνη) και μπορώ να πώ ότι η ερμηνεία (όχι ως προσπάθεια μίμησης, πράγμα που δεν επιχείρησε να κάνει, αλλά ως φόρος τιμής στο Freddie) ήταν συγκινητική (αν συνυπολογίσει κανείς ότι ο Soto δεν χάνει νότα, ότι έχει φοβερό συναίσθημα στη φωνή του και ότι είμαι τρελλός φαν του JS Soto και των Queen).

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου