Προς το περιεχόμενο

Εδώ μπορώ να καθήσω;


DrRhythm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και τώρα γεννιέται το ερώτημα... πόση ώρα μπορεί να παίξει έτσι ένας ντράμερ που δεν έχει κάνει σε ειδικές δυνάμεις, δεν είναι xmen, δεν έχει διδαχτεί kung fu και είναι ένας μέσος άνθρωπος αλλά δεινός ντράμερ :?: :roll: 8O :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Και τώρα γεννιέται το ερώτημα... πόση ώρα μπορεί να παίξει έτσι ένας ντράμερ που δεν έχει κάνει σε ειδικές δυνάμεις, δεν είναι xmen, δεν έχει διδαχτεί kung fu και είναι ένας μέσος άνθρωπος αλλά δεινός ντράμερ?"

 

Δεν ξέρω για ένα μέσο άνθρωπο, αλλά ο Buddy Rich που είχε κάνει όλα τα παραπάνω (δεν παίρνω όρκο για τους X-Men, αλλά ακούγοντάς τον να παίζει είμαι σίγουρος ότι ήταν μεταλλαγμένος!) το κράτησε μερικά δευτερόλεπτα...

 

"Μήπως βρίσκεται και ο κόπερφιλντ ο μέγας μάγος κάπου έκει;"

 

Όχι, ο μόνος μάγος ήταν ο B. Rich!

 

 

"Μόνο ένας drumer θα μπορούσε να σκεφτεί κάτι τέτοιο"

 

Επειδή είμαι καλοπροαίρετος, υποθέτω ότι το λες για καλό... :-)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΑ!

 

(ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΣΠΙΤΙ Η ΠΑΜΕΛΑ :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι καλοπροαίρετος' date=' υποθέτω ότι το λες για καλό... :-)[/quote']

 

Tι μυγιάγγιχτα άτομα που είστε εσείς οι κρουστοί βρε παιδάκι μου, καλό καλό ανάλογα αν είσαι ντράμερ ή όχι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς, kwstas79 έχεις βρει το ΤΕΛΕΙΟ avatar!! :lol: :lol:

 

 

Επιστρέφω στο θέμα μας...

 

Εγώ παιδιά ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κάθεται πάντα, καλά και σώνει, ο drummer πίσω από ΟΛΟΥΣ. Μου φαίνεται πολύ κουλό. Αν έχει σχέση με τον ήχο της μπάντας ή κάτι τέτοιο λειτουργικό, παρακαλώ τους γνώστες του αντικειμένου να μας διαφωτίσουν...

 

Αν μη τι άλλο, το να βάζεις τον drummer ΠΑΝΤΑ πίσω-πίσω και (αν εξαιρέσεις τους αμιγώς συναυλιακούς χώρους) χωρίς ΚΑΝ βάθρο (χωμένο δηλαδή βαθιά), δείχνει και μία έλλειψη φαντασίας στο στήσιμο των groups.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να πω τις ιδέες μου για στησίματα, όπως τα βρίσκω εγώ (ως ντράμερ) πιο σωστά, είναι απλά ΤΑ ΠΑΝΤΑ, πέρα από το κλασικό "ΠΙΣΩ ο ΝΤΡΑΜΕΡ". Μ'αρέσει πολύ σαν στήσιμο κι αυτό, αλλά κάποια στιγμή θέλω και κάτι διαφορετικό.

 

Να μην ξελαιμιάζεται κάποιος που θέλει να δει τον drummer, περνώντας το βλέμμα του μεταξύ κιθαρίστα και τραγουδιστή, στρίβοντας αριστερά στο μπασίστα και σκύβοντας κάτω από τα πλήκτρα. Θέλω ο drummer, όπως ο τραγουδιστής, ο κιθαρίστας, ο μπασίστας και όλοι οι υπόλοιποι να ΦΑΙΝΕΤΑΙ επί σκηνής γιατί κι αυτός είναι ένας performer, και μάλιστα ένας εντυπωσιακός performer. Hey, μήπως αυτό φοβούνται όλοι; Μην τους πάρει τη δόξα;

 

Θέλω όταν παίζω και δίνω κάτι από μένα στο κοινό, αν μη τι άλλο το κοινό να ΜΠΟΡΕΙ να με δει (το αν θέλει είναι μια άλλη ιστορια).

 

Περίμενω τις απάντησεις σας...

 

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου