Προς το περιεχόμενο

Εδώ μπορώ να καθήσω;


DrRhythm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο ντραμμερ πρεπει να καθετε στην κλασσικη θεση . κ - και ειμαι απολθτος γιατι εχω τραυματικη εμπειρια:

 

Ολα ξεκηνισαν μια εβδομαδα περιπου φυγαμε για Live με το συγκροτημα σε μια φανταστικη μερια της κρητης εγω με τον τραγουδιστη μεσα στην κλουβα να κουβαλαμε κονσολες κ τα λοιπα κ τα υπολοιπα κωλοπαιδα να ειναι μεσα στο αμαξι του σολιστα μας ολα καλα ολα οραια μεχρι που βλεπουμε το μαγαζι που θα παιξουμε....αστα οχι ο drummer δεν χορουσε κ οι κιθαρες με το ζορι εκει που ηθελε να στησουμε ο μαγαζατορας........τα περνουμε στο κρανιο κ στηνουμε στο <<καλητερο>> μερος που βρικαμε γραφοντας τον μαγαζατορα στα ΟΟ μας μεχρι που αρχησε να στηνει ο ντραμμερ......

 

 

 

Ο ΧΑΜΟΣ!!!!!! :oops:

 

Αποτελεσμα?οι κιθαρες μαζι με τραγουδιστη κ μπασιστα μονο που δεν πιναμε τον ποτο με τον κοσμο οταν παιζαμε :?

αλλα τελικα ο κοσμος ηταν γαματος κ κερδισαμε κ τους τουριστες με τα ξενα μας....μεχρι κ εγω με την αγριοφωναρα που ειπα Hendrix.... οποτε το συμπερασμα ειναι ενα ετσι κ κανω παιδι κ βγει αγορι....ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΤΡΑΜΣ!!!!!!!!!! :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι ο ντράμερ και όλη η μπαντα να στήνεται όπως ακριβώς θα ήθελαν να ακούγεται και ο ήχος τους αν παίζαν χωρίς μικρόφωνα και ηχεία. Αν υπάρχει χώρος βέβαια. Συνήθως το μπάσο και τα ντράμς τα θες στη μέση σε μια μίξη.. εκεί πρέπει να μπαίνουνε τότε και οι οργανοπαίχτες. Το ίδιο ισχύει και για τους άλλους.. αν τα πλήκτρα παίζουν συνέχεια πλάτες.. τότε να είναι δίπλα στον ντράμερ και πίσω από τις κιθάρες. Πιστεύω πως το οπτικό πρέπει να συμβαδίζει και με το ηχιτικό αποτέλεσμα.. Τώρα είναι και ανάλογα και με το είδος μουσικής και ανάλογα το χώρο και χίλια δυό άλλα..Αλλά δεν θα ήθελα να ακούω στη μέση τη μπότα και να βλέπω σε μια άκρη τον ντράμερ και να ψάνχνω να βρώ πως καμπυλώνεται ο ήχος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναστατικό στήσιμο μπάντας έχουν εφαρμόσει οι Tool...Έχω δει bootleg σχετικό...

 

Σκηνή ψιλο-ρόμβος, κάθε μουσικός σε διαφορετικό επίπεδο (δηλ. 1/4 του ρόμβου "δικό του") Keenan & Carey πίσω, Chancellor & Jones μπροστά.

 

Που να βλέπατε και το light show σε κομματάρες όπως The Grudge...

 

8O :? 8O :D :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου