Προς το περιεχόμενο

Entry Wound (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα κομμάτι το οποίο ουσιαστικά δουλεύει ως σύνδεση/προϊδεασμός μεταξύ των υπολοίπων του καινούριου πονήματος...Και με αυτό εννοώ ότι σαν κομμάτι περιέχει ιδέες και μέρη φωνητικών γραμμών τα οποία επαναλαμβάνονται και αναπτύσσονται εκτενέστερα-"αργότερα"  στη διάρκεια της ιστορίας.

 

Γενικά ισχύει ότι και στα προηγούμενα θέματα (μη έτοιμο 100%, παίξτε το δυνατά καθότι γυμνό από compressors κλπ κλπ). Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

Entry_Wound.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι φαινεται θα ειναι πολυ ενδιαφερον το καινουριο πονημα. Παρα πολυ ωραιο το κεντρικο θεμα, και ωραια και η ''πειραματικη'' προσεγγιση. Η ενορχηστρωση επισης. Καποιοι ηχοι δεν μου ταιριαξαν παρα πολυ, οπως και τα φωνητικα. Σα να δινουν πιο ''dance mood'' σε ενα κομματι που θα το εκλαμβανα πιο ''κουλτουριαρικο'' και πειραματικο. Λιγο μονοτονο και το beat μετα απο ενα σημειο.

Τοση ωρα ομως μιλαω λες και εγω αποφασιζω πως θα γινει το κομματι ;D 

Τα συγχαρητηρια μου, ειναι εμπνευσμενο, συγχρονο και κατι που θα προσεχα σιγουρα. Καλη συνεχεια  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραία πράματα !

Εγω και κουλτούρα είδα και πείραμα. ;D

Αλλά το σημαντικότερο είναι οτι ό,τι ανεβάζεις μου αρέσει περισσότερο από το προηγούμενο. Ανυπομονώ για το επόμενο και για το "ολόκληρο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο, μα πολύ ωραίο λέμε. Εφιαλτικό ενώ δίνει την εντύπωση ότι υπάρχει κάποια ιστορία πριν και μετά. Concept είναι η καινούρια δουλειά σου;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mικρέ, κάθε καινούργια προσπάθειά σου έχει τόσο ενδιαφέρον που σ' έχει αναβιβάσει στο top 3 των μουσικών εδώ μέσα (για μένα). Εύγε, το καινούργιο κομμάτι σου είναι καταπληκτικό. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοιχειωμένο! Κρίνοντας και από τα άλλα που έχεις ανεβάσει, είσαι πολυυυυυυυυυυύ μπροστά συνθετικά και ενορχηστρωτικά.  :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για να πω την αλήθεια ο Νέστορας μου κίνησε την περιέργεια να το ακούσω...

 

Ενδιαφέρουσα ατμόσφαιρα, φοβική, σκοτεινή, με μια υποψία αγωνίας να πλανάται στον αέρα... Έχει κάτι από την κατάσταση των ημερών μας... Χάος που υποβόσκει, οργή και σκοτάδι...

 

Για κάποια αιτία μου θύμισε κάτι από τους παλιούς καλούς Stereo Nova

 

Keep on...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το σημαντικότερο είναι οτι ό,τι ανεβάζεις μου αρέσει περισσότερο από το προηγούμενο. Ανυπομονώ για το επόμενο και για το "ολόκληρο".

Aυτο ακριβως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο το κομμάτι καλό αλλά σίγουρα πολύ διαφορετικό απ ό,τι άλλο μας έχεις ποστάρει εδώ.

Εγώ έχω κάποιες παρατηρήσεις γύρω απ το beat και αυτές επειδή με παραπέμπει σε πιο "ηλεκτρονικές" καταστάσεις και όχι σε φυσικό ροκ ντράμερ.

1. το συγκεκριμένο beat που έχεις χρησιμοποιήσει θυμίζει περισσότερο back beat. Θέλει κάτι για να βγούν τα ισχυρά μερη πιο μπροστά. Πχ. δοκίμασε με ένα δευτερό ταμπούρο διαφορετικής χροιάς να τονίσεις ή δώσε λίγο παραπάνω όγκο στην πρώτη μπότα κάθε μέτρου

2. και βάλε κάποιο break να σπάσει η τόση μονοτονία.

 

με ρησπέκτ και γιο!

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου