Προς το περιεχόμενο

πως βλέπεται την lexicon omega??(καρτα ηχου)


panos1911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν γνωριζω για τον μικτη απλοσ ενα παιδι πιο πανω μου αναφερε κατι για μικτη!οσο για τ μονιτορ τα κλεινω οταν παω ν χρησιμοποιήσω το mic..το cubase LE4 χρησιμοποιώ...στο guitar rig δεν μπορω με τιποτα ν κατεβάσω την καθυστέρηση..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν γνωριζω για τον μικτη απλοσ ενα παιδι πιο πανω μου αναφερε κατι για μικτη!οσο για τ μονιτορ τα κλεινω οταν παω ν χρησιμοποιήσω το mic..το cubase LE4 χρησιμοποιώ...στο guitar rig δεν μπορω με τιποτα ν κατεβάσω την καθυστέρηση.. 

 

Θα σου απαντήσω αργότερα σύμφωνα με τον εξοπλισμό σου τι μπορείς να κάνεις (εκτός και αν μέχρι τότε το κάνει κάποιος άλλος) γιατί δεν έχω χρόνο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και εγώ προτείνω τη συγκεκριμένη κάρτα. Υπάρχουν πολύ καλύτερες κάρτες εκει έξω.

Στα ίδια χαρακτηριστικά και λίγα περισσότερα χρήματα θα πρότιμούσα αυτή

http://www.thomann.de/gr/tascam_us_600.htm

 

Αλλιώς αν δεν σε ενδιαφέρουν πολλές είσοδοι ταυτόχρονα καμια Native instruments Kontol one

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την καθυστέρηση στο guitar rig τ μπορω να κανω?? δεν κατεβαίνει με τιποτα!

 

Κάτσε με μπερδεψες τώρα. Την έχεις ήδη την lexicon και θες να σου πούμε τον σωστό τρόπο χρήσης?

Αν όχι και παλεύεις με την onboard δοκίμασε ASIO4ALL αλλά και πάλι σοβαρή δουλειά δεν θα κάνεις αν δεν πάρεις κανονική κάρτα ήχου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπάντησε μου στο εξής:

 

Το Guitar Rig το χρησιμοποιείς φαντάζομαι ως VST Plug In στο Cubase σωστά;

Αν κάνεις Direct Monitoring από την κάρτα τότε το σήμα που ηχογραφείς από την κιθάρα σου πολύ φοβάμαι οτι δεν θα το ακούς Real Time με το modeling του Guitar Rig κατά την εγγραφή του. Συνεπώς ηχογραφείς το dry της κιθάρας σου κι εφαρμόζεις μετά το Guitar Rig και ακούς το modeling fx στο Playback. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το χρησιμοποιώ μεσα απο το cubase.. επειδή δεν ασχολουμε πολυ καιρο δεν καταλαβα τι ακριβως μου εγραψες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλιστα...δηλαδή να υποθέσω οτι όροι όπως Direct Monitoring και Constrain Delay Compensation σου είναι άγνωστοι;

 

Με το Guitar Rig τι θέλεις να κάνεις; Θέλεις καθώς ηχογραφείς την κιθάρα σου να ακούς το πώς το Guitar Rig σου επηρεάζει τον ήχο σου εκείνη την ώρα ή θες αφού ηχογραφήσεις τον ήχο της κιθάρας σου να προσθέσεις το εφφέ από το Guitar Rig;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτα δεν καταλαβαινω! θελω οταν ηχογραφω να ακουω τον παραμορφωμένο ηχο απο το guitar rig!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου