Προς το περιεχόμενο

Site με καλα baking tracks.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

μηπως ξερει κανεις καποιο site η γενικοτερα καποιον τροπο να βρω backing tracks για τραγουδια με καλο ηχο ομως? Δηλαδη να ειναι αρκετα καλος ο ηχος ωστε να μπορω να τα χρησιμοποιησω σε ενα λαιβ σε ενα μικρο καφε. Να εχω ας πουμε 2 κιθαρες και φωνη,και drums απο το pc. Αν υπηρχε και ρυθμιση ωστε να βαζωβγαζω οποια οργανα θελω ακομα καλυτερα. Το guitar pro δεν με ικανοποιει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guitarbackingtrack.com/

 

Να εχω ας πουμε 2 κιθαρες και φωνη,και drums απο το pc. Αν υπηρχε και ρυθμιση ωστε να βαζωβγαζω οποια οργανα θελω ακομα καλυτερα

Δεν είναι αυτό που μπορείς να έχεις από αυτό το site.

Πάντως check it out.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο το ξερω  ;D αλλα πολλα τραγουδια δε τα χει, η δε τα χει οπως τα θελω εγω. Και επισης μπορεις να τα κατεβασεις σε mp3. Δε λεω μια χαρα ειναι,απλα αν υπηρχε και κατι καλυτερο καλυτερα θα ηταν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμάτια έχουν και φωνή? Επειδή ψάνχνω μπάκιντράκς για να γράφω εγώ τη φωνή και τη κιθάρα

Για σένα είναι ότι πρέπει!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμάτια έχουν και φωνή? Επειδή ψάνχνω μπάκιντράκς για να γράφω εγώ τη φωνή και τη κιθάρα

 

Φιλε απ οτι καταλαβαινω ο πιο εφικτος τροπος ειναι με guitar pro 6, κανεις μια μιξη με οτι οργανα θες (πχ mutαρεις τις κιθαρες, panning λιγο στα δεξια και το basso) και κανεις export σε .wav και ετοιμο το backing track.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε απ οτι καταλαβαινω ο πιο εφικτος τροπος ειναι με guitar pro 6, κανεις μια μιξη με οτι οργανα θες (πχ mutαρεις τις κιθαρες, panning λιγο στα δεξια και το basso) και κανεις export σε .wav και ετοιμο το backing track.

 

Καλά έ!!! Αυτό δε το είχα πάρει γραμμή ότι γίνεται στο  guitar pro! Πολύ καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου