Προς το περιεχόμενο

Yamaha SG2000s


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι,ειναι ολες πολυ βαριες (εχουν 2-3 ....κιλα...brass κατω απο τη γεφυρα για περισσοτερο sustain & ειναι και neck through....& maple)

 

Συμφωνώ.Ένας ακόμη λόγος για να την κρατήσεις. Είναι οργανάρα η άτιμη! Μάζεψε λεφτά και πάρε την strat. Επίσης δεν είναι τυχαίο που ο Phil X έχωντας στην κατοχή του άψογες και πάμπολλες παλιές και νέες κιθάρες να παίζει αποκλειστικά τώρα πιά στα live του μόνο με παλιές Yamaha. Αλλά απο την άλλη όπως είπα και παραπάνω δικιά σου είναι η κιθαρούλα.

 

Υ.Γ. Κάνε coil tap τους μαγνήτες (αν δεν είναι ήδη) για να παίζεις και strat τόνους άμα λάχει!  ;)

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι οντως την εχω βαρεθει (δεν ειναι θεμα μεσης) bloody_sunday, οπως ειπα πιο πανω θα ηθελα εντελως διαφορετικο ηχο και μακαρι να ειχα τα λεφτα για να εχω κι αλλες κιθαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε coil tap τους μαγνήτες (αν δεν είναι ήδη) για να παίζεις και strat τόνους άμα λάχει

 

Εχει απο τη μανα της τη δυνατοτητα να κανεις τους μαγνητες "μονους" ή διπλους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθε ποντεσιομετρο του τονου, Deadmeat, λειτουργει και σαν διακοπτης για την εναλαγη του μαγνητη σε μονο-διπλο,ευχαριστω παντως  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επειδη και εμενα ο ηχος των διπλων δεν μου αρεσε ειχα βαλει καποια στιγμη Ρ90 και η κιθαρα σκοτωνε ,ακου καποιες κιθαρες με Ρ90 και αν σου αρεσει ο ηχος τοτε απλα βαλε στην κιθαρα σου τετοιους μαγνητες (που ετσι κι αλλοιως ειναι το Α & το Ω στον ηχο μιας κιθαρας),υπαρχουν direct retrofit P90 σε μεγεθος διπλου οποτε δεν χρειαζεται να σκαψεις την κιθαρα.

 

Αυτος ο ηχος ας πουμε σου αρεσει?

 

   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, ετσι κι ετσι ο ηχος Superfunk, εχω κολησει τελικα με τον ηχο της STRAT.Παντως η χροια του μοιαζει πολυ με τον ηχο της Yamaha μου με μονο μαγνητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάααα τέλος...θέλει να την δώσει. Πολύ τυχερός όποιος την πάρει τελικά! Καλές αγορές σου εύχομαι φίλε!  ;)

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου