Προς το περιεχόμενο

Yamaha SG2000s


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά τότε το βάζεις στις Αγγελίες και δεν γράφεις τρίχες κατσαρές έτσι απλώς για να λέμε και για να προμοτάρεις την πώληση, έτσι;  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειλικρινα δεν ειχα τετοιο σκοπο audiokostas και χιλια συγνωμη αν εδωσα τετοια εντυπωση, ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δεν ειχα τετοιο σκοπο audiokostas και χιλια συγνωμη αν εδωσα τετοια εντυπωση, ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις τους

Σόρρυ αν ήμουν έντονος αλλά έχεις δυο σελιδες συμφορουμίτες να σου λένε πόσο καλό όργανο είναι και να μην το δώσεις (απαντώντας στην ερώτησή σου) και το κλείνεις με "δε με νοιάζει εγώ το δίνω τέρμα και πείτε μου πόσα διατίθεστε".

Ακούγεται κάπως, έτσι δεν είναι;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είχα αυτή , είχα την ακριβότερη και μεταγενέστερη αδερφούλα της 3000 κι ένα κάρο vintage  Ibanez Musician & Artist.

Ολες με εξαιρετικό ήχο και ποιότητα κιθάρες , αλλά δυστυχώς όπως και οι 70's Gibson LP's , ήταν ασήκωτες .

 

Αγκυρες τις λένε τα αμερικανάκια !

 

Ητανε κούκλες , με πολύ όμορφα φανταχτερά ξύλα κι ένα σωρό χλιδάτα μπιχλιμπίδια και φτιασιδώματα .

Τίς χάζευα , τίς χάϊδευα και καμιά φορά ταξίδευα καβάλα πάνω στο φημισμέμο και κρεμώδες ουρλιαχτό τους .

 

Στο τέλος πάντα βρισκόμουνα με καμιά ελαφριά στράτο ή κανα σκάφος στο χέρι κι αυτές να αναπαύονται "εν ειρήνη" στα stand ή στις θήκες !

 

Δυστυχώς , στο τέλος πάντα νικάει η βαρύτητα !  ;)

 

 

 

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"δε με νοιάζει εγώ το δίνω τέρμα και πείτε μου πόσα διατίθεστε".

Ακούγεται κάπως, έτσι δεν είναι;

[move]You couldn't have said that, much bettaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.[/move]

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρόκειται για φανταστική κιθάρα που πέρασε από τα χέρια μου για ένα φεγγάρι και το μετανοιώνω που την αποχωρίστηκα (για τους ίδιους λόγους...).

 

Ο καθένας μπορεί να πουλάει ένα όργανο (ακόμα και αγαπημένο) για τους Χ δικούς του λόγους. Εδώ μόνο πρακτικά μπορούμε να μιλήσουμε. Πρακτικά λοιπόν, πιστεύω ότι η κιθάρα σου ΔΕΝ θα αυξήσει σημαντικά την αξία της με τα χρόνια. Παρακολουθώ από μαζοχιστικό βίτσιο τις τιμές των SG1000/2000 στο ebay τα τελευταία χρόνια, και είναι εκεί ακριβώς που είναι και σήμερα.

 

Το μοντέλο συνέχισε να βγαίνει (στο εργοστάσιο της Ταΐβάν) για πολλά χρόνια, και πρόσφατα η Yamaha έβγαλε καινούργια σειρά (σε τιμές δηλητήριο) για της SG (ή SGB όπως είναι σωστότερο).

 

Αν έχεις αποφασίσει να την πουλήσεις, δοκίμασε μεν της Αγγελίες του Noiz, αλλά το καλύτερο bet είναι να την βγάλεις στο ebay. Ειδικά στη Γερμανία και την Ευρώπη γενικότερα, πάρα πολλοί αναζητούν SG2000, πολύ περισσότερο αν είναι και σε καλή/original κατάσταση.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για φανταστική κιθάρα που πέρασε από τα χέρια μου για ένα φεγγάρι και το μετανοιώνω που την αποχωρίστηκα (για τους ίδιους λόγους...).

of toppic...οn

Πώς μπορείτε και πουλάτε κιθάρες? ???

of toppic...οff

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

of toppic...οn

Πώς μπορείτε και πουλάτε κιθάρες? ???

of toppic...οff

 

Filos, άνοιξε άλλο θέμα για να καταλάβουμε τι εννοείς... πως πείθουμε τους άλλους να τις αγοράσουν ή πως το διαχειριζόμαστε ψυχολογικά;

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@marathon

 

1.Βάζεις αγγελία

2.*χτυπά το τηλέφωνο*

3."εμπρός?"

4."για την κιθάρα παίρνω. από που μπορώ να την παραλάβω?"

5."περάστε από την [διεύθυνση]"

6. περνά κάποια ώρα

7.*κουδούνι πόρτας*

8."εμπρός?"

9."έχω έρθει για την κιθάρα"

10.*άνοιγμα πόρτας*

11. "αυτή εδώ είναι"

12. "οκ, ορίστε τα χρήματα, [τιμή] €"

13. "με γεια σας η κιθάρα, και καλοπαίξιμη"

 

You are welcome.

 

σοβαρά? ποιά είναι η ερώτηση? μήπως να άνοιγες ένα νέο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου