Προς το περιεχόμενο

Δέμα από Αμερική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως εγραψα κ σε ενα αλλο post περιμενω απο την αμερικη ενα δεμα αποτα μεσα ιουνιου κ ακομα.για να μη μπλεκουμε τα πραγματα,τα ελτα δεν εχουν καμμια σχεση με τα τελωνεια

οταν το τελωνειο τελειωσει με το δεμα τοτε το παραδιδει στο ταχυδρομειο.

η θρασυτατη κυρια παντως στα ελωνεια πειραια απο τον ιολιο μο λεει να παρω μετα απο 2 βδομαδες γιατι τωρα εχουν διακοπες.

παρταυγο κ κουρευτο λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχουν πάθει πανικό φοβούνται μήπως "σκάσει" τίποτα μέσα σε κανένα αεροπλάνο.Έτσι τα έχουν πολύ καιρό μέσα σε αποθήκες μπορεί και 4 μήνες ούτως ώστε να περάσει το χρονικό περιθώριο που νομίζουν ότι το πακέτο μπορει να ενεργοποιηθεί.[/.quote]

 

Σιγά να μη το πέρνουν και σπίτι για να είναι σίγουροι!

 

Επειδή τα τελωνεία δεν έχουν πολύ δουλειά στα δέματα απο Ευρωπαϊκή Ένωση γιατί δεν υπάρχουν δασμοί κλπ ότι έρχεται απο Αμερική' date=' Αυστραλία και άλλες χώρες το "ξεσκίζουν" στην κυριολεξία.[/quote']

 

Τι ξεσκίζουν δηλαδή? Τα 6 ευρώ που χρεώνουν?

 

Έλεος ρε παιδιά! Τι αερολογίες είναι αυτές που λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο φιλε μου μονο ο θεος ΕΛΤΑ το γνωριζει......!!!!!

 

Πριν ακολουθησω και εγω την προσφιλη ελληνικη συνηθεια να τα φορτωσω στα ελτα να πω πως απο τον ιουνιο εχω λαβει γυρω στα 20 δεματα απο Γερμανια, Γαλλια και Ιταλια. Τα 19 μου ηρθαν σε διαστημα απο μια εβδομαδα εως μεγιστο 2 εβδομαδες απο την αποστολη τους(το 1 χαθηκε αλλα ευτυχως ηταν μικρης αξιας)...... :) :) :) :)

 

Τωρα βεβαια αυτο που δεν ξερω ειναι ......πρεπει να ευχαριστησω τα ΕΛΤΑ η τα ιταλικα, γερμανικα, γαλλικα ταχυδρομεια?????

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξεσκίζουν δηλαδή? Τα 6 ευρώ που χρεώνουν?

 

Έλεος ρε παιδιά! Τι αερολογίες είναι αυτές που λέτε?

 

Αγαπητέ fleamail δεν μας είπες τι εκτελώνησες και πλήρωσες μόνο 6 ευρώ κανένα σετ χορδές μήπως? Για να μην λέμε αερολογίες αναλυσέ μας τα Τέλη εκτελωνισμού ,τους δασμούς, την διαφορά του ΦΠΑ, και το χαρτόσημο ΝΑΙ πληρώνεις και τέτοιο και εάν έχεις κρατήσει την διασάφηση(έτσι λέγεται το χαρτί που παίρνεις από το τελωνείο) μας διαφωτίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...(το 1 χαθηκε αλλα ευτυχως ηταν μικρης αξιας)...... :) :) :) :)

Τωρα βεβαια αυτο που δεν ξερω ειναι ......πρεπει να ευχαριστησω τα ΕΛΤΑ η τα ιταλικα' date=' γερμανικα, γαλλικα ταχυδρομεια?????[/quote']

 

Ναι μπράβο να τους ευχαριστήσεις τους ανθρώπους που σου έχασαν το μικρής αξίας!!!! 8O

 

Και εάν χανόταν το μεγαλύτερης αξίας μήπως θα αποκτούσες και εσύ την "προσφιλή ελληνική συνήθεια"?

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα πραγματα ειναι απλα,μην παραγγελνετε ΠΟΤΕ το μηνα ΑΥΓΟΥΣΤΟ.

Τα ΕΛΤΑ & τα τελωνεια ουσιαστικα ΚΛΕΙΝΟΥΝ & λειπουν οι παντες.

Εκανα και φετος το λαθος να παραγγειλω στις 10 Αυγουστου 12 σετ χορδες απο Αμερικη και το πακετο (οπως και περυσι :twisted: τετοιο καιρο) χαθηκε,αντιθετα το πακετο που παραγγειλα στις 4 Σεπτεμβριου ηρθε στο σπιτι μου με απλο ταχυδρομειο απο ΗΠΑ σε 4 ημερες!!!

Η εξηγηση ηταν απλη,ο ταχυδρομικος διανομεας της γειτονιας μου ηταν σε αδεια,και το πακετο "εξαφανιστηκε".....

Τουλαχιστον ημουν τυχερος και οι Αμερικανοι μου επεστεψαν τα χρηματα μου (!) για τις χαμενες χορδες...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κανω πλακα ουτε ψεμα ειναι για να υποστηριξω την θεση μου περι ΕΛΤΑ.........ΣΥΝΕΒΗ ΣΗΜΕΡΑ και εχω μεινει αναυδος........:

 

Πηρα απο ebay Γερμανιας ενα μαγνητη και τον πληρωσα με paypal την Τριτη (12-9) το μεσημερι.......ο αποστολεας τον εστειλε Τριτη βραδυ.......

 

Σημερα (14-9) το πρωι φευγοντας για δουλεια το πακετο (που δεν ηταν express η οτιδηποτε αλλο......σταλθηκε σαν απλο γραμμα 4,50¤) ηταν στο γραμματοκιβωτιο μου....................Μιαμιση μερα δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε............. 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κανω πλακα ουτε ψεμα ειναι για να υποστηριξω την θεση μου περι ΕΛΤΑ.........ΣΥΝΕΒΗ ΣΗΜΕΡΑ και εχω μεινει αναυδος........:

 

Πηρα απο ebay Γερμανιας ενα μαγνητη και τον πληρωσα με paypal την Τριτη (12-9) το μεσημερι.......ο αποστολεας τον εστειλε Τριτη βραδυ.......

 

Σημερα (14-9) το πρωι φευγοντας για δουλεια το πακετο (που δεν ηταν express η οτιδηποτε αλλο......σταλθηκε σαν απλο γραμμα 4' date='50¤) ηταν στο γραμματοκιβωτιο μου....................Μιαμιση μερα δεν μου εχει ξανασυμβει ποτε............. 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O[/quote']

 

Περίμενε λίγο ακόμα και θα τα στέλνουν και με ...email.

Ή θα τα διακτινίζουν "Beam me up Scotty" :lol: :lol: :lol:

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου