Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για τοποθέτηση Ηχείων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα δωματιο,ο ενας τοιχος απ τον αλλο απεχει 310c,πισω απ τον ενα τοιχο εχει αλλο σπιτι(σε πολυκατικοια μενω),που θα ηταν καλυτερο να τοποθετησω τα monitor(adam a7) για να ενοχλουν λιγοτερο το διπλα σπιτι?

σε αυτον τον τοιχο η στον απεναντι(να κοιτανε δλδ τα ηχεια τον τοιχο που απο πισω εχει σπιτι)

Εστω και γι αυτη την ανεπεστιτη διαφορα(αν υπαρχει)

 

Υ.Γ ρωταω και δεν δοκιμαζω γιατι οι ανθρωποι λειπουν απο το σπιτι θα γυρισουν σε 2 μηνες ισως και περισσοτερο και αμα στησω τωρα τα μηχανηματα δεν ειναι ευκολο να κανω αλλαγες μετα.

 

οποιος μπορει να βοηθησει λεει.

 

Μπασοπαγιδες,πανελ κλπ εννοειται οτι θα μπουν στο δωματιο εχω ηδη παραγγειλει μετα απο μια ερασιτεχνικη μελετη στο χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπασοπαγιδες,πανελ κλπ εννοειται οτι θα μπουν στο δωματιο εχω ηδη παραγγειλει μετα απο μια ερασιτεχνικη μελετη στο χωρο.

 

Ξερεις φαντάζομαι οτι αυτά θα βοηθήσουν στην ακουστική διαμόρφωση του χώρου και όχι στην ηχομόνωση.

 

Εχεις ήδη παραγείλει χωρίς να έχεις στησει τα ηχεία και να δεις που δημιουργούνται προβλήματα?

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλησα για ηχομωνοση.Το ανεφερα τελειως ενημερωτικα γιατι σιγουρα καποιος θα βρισκοταν να μου πει πρεπει να βαλεις πανελ στον χωρο..

Η ερωτηση ειναι αλλη..

 

Επισης

μετα απο μια ερασιτεχνικη μελετη στο χωρο.

 

Την αναφερω ως ερασιτεχνικη ακριβως γιατι εκανα αυτο που λες,τοποθετησα τα ηχεια και με ενα μικροφωνο και ενα προγραμμα εκανα δοκιμες + τα αυτια μου :P

 

Επαναλαμβανω ομως οτι η ερωτηση ειναι αλλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι να σου απαντήσει κάποιος πιο ειδικός:

 

αν τα βάλεις με πλάτη στη μεσοτοιχία, θα "διαρεύσουν" κυρίως οι χαμηλές

 

αν τα βάλεις με μέτωπο στη μεσοτοιχία, θα διαρεύσουν κυρίως οι μεσαίες-υψηλές, οι οποίες όμως εξασθενούν περισσότερο από τους τοίχους σε σχέση με τις χαμηλές

 

αφού πιθανότατα έχεις κάποια μεσοτοιχία όπου και τα δύο δωμάτια είναι στον έλεγχό σου, κάνε δοκιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητο και σ'ευχαριστω.

Αν τα αφησω με πλατη στη μεσοτοιχια και βαλω 1-2 πανελ πετροβαμβακα 75αρη αφηνωντας και 5-10 εκατοστα απο τον τοιχο φανταζεσαι θα εχει καποιο αποτελεσμα με τις χαμηλες?

 

Συζητηση κανουμε ετσι εννοειται οτι θα τα δοκιμασω ολα αυτα που συζηταμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου