Προς το περιεχόμενο

Charvel san dimas vs so-cal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα σε ολους,

 

επειδη βασανιζομαι τοσο καιρο να διαλεξω αναμεσα στις δυο θα ηθελα μερικες συμβουλες.

ξερω οτι ειναι ολοιδιες περα απ'το pickguard και τους μαγνητες[duncan,dimarzio].

οποτε για πειτε τη γνωμη σας και τις διαφορες.φυσικα παντα στο μυαλο υπαρχει η λυση

fender dave murray η jackson adrian smith.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κιθαρίστας μας έχει την so-cal και μόνο τα καλύτερα έχω να πω για τον ήχο της... Το μόνο περίεργο που δεν ξέρω πως και γιατί (κιθαρίστας δεν είμαι) είναι ότι στο floyd δεν είναι σκαμμένο το σώμα με αποτέλεσμα να μην πηγαίνει ανάποδα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατι που αλλαζει ευκολα μη σε τρελαινει πολυ. Μπορεις να παρεις τη so-cal και αμα δε σου κανουν ηχητικα οι μαγνητες (δε βλεπω το λογω να μη σου κανουν μονο και μονο επειδη δεν ειναι SD) βρισκεις πανευκολα κιολας το σετακι που εχει η san dimas και πουλας το σετακι των dimarzio :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το υφος των Dimarzio ταιριαζει πιο πολυ στο στυλ της συγκεκριμενης κιθαρας, οποτε so-cal και απο εμενα.

Ειχα την τυχη να παιξω με μια και ειχε πολυ καλο ηχο (χωρια που το look της μου αρεσει).

Δεν εχω δοκιμασει την san dimas.

Eιναι καθαρα θεμα γουστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατι που αλλαζει ευκολα μη σε τρελαινει πολυ. Μπορεις να παρεις τη so-cal και αμα δε σου κανουν ηχητικα οι μαγνητες (δε βλεπω το λογω να μη σου κανουν μονο και μονο επειδη δεν ειναι SD) βρισκεις πανευκολα κιολας το σετακι που εχει η san dimas και πουλας το σετακι των dimarzio :)

 

Αυτο εκανα και πλεον ειναι η βασικη μου κιθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου