Προς το περιεχόμενο

Gregg at guitar wars '10


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε θυμαμαι αν το εχω ποσταρει στο παρελθον. Ηταν για ενα διαγωνισμο που ελαβε χωρα περυσι. Τα αποτελεσματα μου διαφευγουν ακομα :P

 

guitar wars 2010

 

:)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσεις.  :D

 

Ελπίζω να μπορεί να απολαύσει κανείς τα ωραία σου σόλο  και σε live καταστάσεις. Είναι ωραίο να βλέπεις μια μπαντα με τόσο ωραίο lead παίχτη.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γρηγόρης είναι η απάντηση στους αδύνατους κιθαρίστες που όλες οι γυναίκες τους κοιτάζουν, ότι και εμείς οι εύσωμοι μπορούμε να παίξουμε  8) (καλά ο Γρηγόρης πιο πολύ  ;))

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μπορεί να απολαύσει κανείς τα ωραία σου σόλο  και σε live καταστάσεις. Είναι ωραίο να βλέπεις μια μπαντα με τόσο ωραίο lead παίχτη.  ;)

 

Αυτα του τυπου τα σολο δυστυχως οχι :-\ Δεδομενου οτι οι μπαντες μου ειναι αλλου  παικτικου προσανατολισμου. Να'σαι καλα :)

 

Ο Γρηγόρης είναι η απάντηση στους αδύνατους κιθαρίστες που όλες οι γυναίκες τους κοιτάζουν, ότι και εμείς οι εύσωμοι μπορούμε να παίξουμε  8) (καλά ο Γρηγόρης πιο πολύ  ;))

 

Να'σαι καλα φιλε μου ;) Αλλα μετα τον Albert King ας πουμε, το statement ειναι ηδη σαφες ;D

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γρηγόρης είναι η απάντηση στους αδύνατους κιθαρίστες που όλες οι γυναίκες τους κοιτάζουν, ότι και εμείς οι εύσωμοι μπορούμε να παίξουμε  8) (καλά ο Γρηγόρης πιο πολύ  ;))

Mα είμαστε οπαδοί των Bachman-Turner-Overdrive, του Leslie West, Holywwod Fats κλπ. ;)

 

Γρηγόρη είσαι πάντα ωραίος, σ' όλα τα στυλ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μπλουζ που σε εχω δει εισαι πολυ ωραιος παιχτης. Οχι οτι εδω δεν παιζεις ωραια, απλα αισθανομαι πως εδω ηθελε "το κατι παραπανω του" περα απο πεντατονικες, οταν μπαινεις σε αλλα λημερια η αισθηση μου ειναι πως το παιξιμο ειναι αρκετα "επιφανειακο", σε αντιθεση με τα μπλουζ που τα εχεις σε βαθος. Στα τεχνικα, το βομπρατο σου φαλτσαρει αρκετες φορες, και μερικα bends ειναι οριακα out of tune. Αυτα, κατα τα αλλα μια χαρα!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο παικτης, μπραβο Γρηγορη.

 

Να'σαι καλα ;)

 

Στα μπλουζ που σε εχω δει εισαι πολυ ωραιος παιχτης. Οχι οτι εδω δεν παιζεις ωραια, απλα αισθανομαι πως εδω ηθελε "το κατι παραπανω του" περα απο πεντατονικες, οταν μπαινεις σε αλλα λημερια η αισθηση μου ειναι πως το παιξιμο ειναι αρκετα "επιφανειακο", σε αντιθεση με τα μπλουζ που τα εχεις σε βαθος. Στα τεχνικα, το βομπρατο σου φαλτσαρει αρκετες φορες, και μερικα bends ειναι οριακα out of tune. Αυτα, κατα τα αλλα μια χαρα!  :)

 

Θενκς για το σχολιο Jim. Αν θες ξεχωρισε κανα 2 φαλτσα και point them out . Θα με βοηθησει :) 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορη οπως παντα,ΩΡΑΙΟΣ!

 

Απο κει και περα,νομιζω οτι κανει μπαμ το οτι εισαι μπλουζ-ροκ παιχτης ακομα και μ αυτο το μπακιντρακ το οποιο θα συμφωνησω με τον Jimmy Pap,ηθελε κατι,οχι παραπανω,κατι πιο ''συγχρονο'' ισως.

Αυτο που με ξενισε,ειναι το οτι διαισθανομενος το παραπανω,προσπαθησες να ''στολισεις'' το τελικο αποτελεσμα με μινορε και αρπετζιακια τα οποια αν και πολυ καλα παιγμενα,μου ακουστηκαν πολυ εμβολιμα για το ''σωνει και καλα''.

Με λιγα λογια,το ''ολον'' δεν ειχε ταυτοτητα και συνοχη ως υφος.

Θα προτιμουσα να σε ακουσω σε πεντατονικη (την οποια ξεσκιζεις)απ την αρχη ως το τελος και ασε τους σρενταδες που θελουν μαλμστινο αρπετζιο μπουρμουληθρες με ταπινγκ να γκρινιαζουν.. ;) ;D

Οπως εχει πει κι ο Βάης  ''Καλυτερο ειναι να δουλευεις για βελτιωση και να δινεις στον κοσμο,αυτο στο οποιο εισαι καλος''. ;D

 

Ασχετα με τα παραπανω,εισαι ενας πολυ καλος παιχτης και αυτο ειναι αδιαπραγματευτο. ;)

Thanks for sharing!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'σαι καλα μαν!! Αυτη η φραση του Βαη (την ακουσα σε ενα σεμιναριο μεσα σε ενα guitar center σε καποιο βιντεο) ειναι πραγματικα πολυ σοφη οπως και σχεδον ολα οσα λεει :)

 

Σχετικα με το σολο, θυμαμαι οτι ειχα ακουσει διαφορες συμμετοχες πριν αποφασισω οτι θα παρω μερος. Απ'οτι θυμαμαι κανεις δεν ειχε προσεγγισει (μεχρι εκει που ειχα δει τουλαχιστον) με το συγκεκριμενο υφος το πρωτο μερος. Αλλα ηθελα να υπαρχει και κατι στο δευτερο μερος που να σπαει τη διαθεση που παιρνεις απο τα πρωτα 0:43. Προκειται για συνειδητη επιλογη δηλαδη του υφους και στα 2 μερη. Προσωπικα μ'αρεσει :P .Δεν αισθανομαι οτι του λειπει συνοχη ή ταυτοτητα, αλλα καταλαβαινω οτι μπορει να μη γινεται σαφης (για τον οποιονδηποτε λογο) στα αυτια και στην ψυχη ενος αλλου ανθρωπου (του οποιου by the way λαμβανω πολυ σοβαρα τη γνωμη υπ'οψιν γιατι ειναι και εξαιρετικος μουσικος συν τοις αλλοις).

 

Να'σαι καλα Σταυρο :)

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου