Προς το περιεχόμενο

Στην ζωη σου νασαι παντα συνεπης...


gemini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα...

Προχτες τελειωσα μια προχειρη μελλωποιηση απο ενα στιχο μου,και ειπα να την παρουσιασω...Προχειρη ειναι...Τα ηχητικα ειναι χαλια...Μιας και τα μεσα που διαθετω ειναι πολυ απλα και οι γνωσεις μου λιγες...Παντα ομως προσπαθω με τη μουσικη να δινω καποια μηνυματα...Ελπιζω να σας αρεσει.... ;)

Στην_ζωη_σου_νασαι_παντα_συνεπης.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι κακο... δεν ειναι καθολου κακο ! Απλο και μετρημενο χωρις τιποτα περιττο,με καλη ιδεα.

Αντε και εις ανωτερα ;)

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο τραγούδι. Παραπέμπει και σε προηγουμενες δεκαετίες, και αυτο μου αρεσε.

 

Θελει λίγη δουλειά ο στίχος πάντως, εχει καποιες ατέλειες.

 

Μπραβο απο μενα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζει Σιδηρόπουλο. Το ύφος ελληνόφωνο blues rock παλιάς σχολής το έχεις προσεγγίσει αρκετά. Επίσης φαίνεται να το διασκεδάζεις, και πολύ καλά κάνεις. Ένα άλλο θετικό είναι ότι το πας απλά.

 

Ηχοληπτικά πάσχει αλλά αυτό δεν με πολυαπασχολεί, αφού η ιδέα βγαίνει. Το θέμα είναι όμως ότι η ιδέα είναι περιορισμένων δυνατοτήτων. Πάσχει από πρωτοτυπία ενώ ακόμη και για το είδος, του λείπει η ευρηματικότητα. Ο στίχος είναι πολύ διδακτικός για τα γούστα μου, και αδούλευτος. Αν περνάς καλά και δεν σε ενδιαφέρει να δρέψεις δάφνες πρωτοτυπίας, είσαι μέσα στους στόχους σου. Αν θες κάτι παραπάνω, ψάξτο κι άλλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται σαν μπομπίνα εποχής... Η μουσική πολύ ωραία, αλλά ο στίχος δεν μου αρέσει σχεδόν καθόλου... Ανέβασε λίγο τη φωνή στη μίξη...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω φιλε funky bassman,που το ακουσες και απαντησες...Ειναι αληθεια οτι σε αυτο το θεμα μου ηρθε πρωτα ο στιχος και μετα η μουσικη...Και παντα οι γνωμες οσον αφορα τους στιχους,ειναι υποκειμενικες...Μεταξυ μας,απο οσους το ακουσαν,στους μισους,αρεσε πολυ,(ο στιχος)και στους αλλους μισους καθολου...Ετσι ειναι αυτα τα πραγματα και το ξερω και εγω απο τον εαυτο μου...Θα την ανεβασω την φωνη,και παλι σε αυχαριστω και για την γνωμη σου,και για την  ειλικρινεια σου... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου