Προς το περιεχόμενο

distortion για classic rock


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι ειναι ενα πεταλι το οποιο τωρα δεν πουλιεται καινουργιο παρα μονο αν το παρω μεταχειρισμενο και δεν εχω βρει καποιον να το δινει .. :-[

 

Θα σου πω το εξής: Ότι και να πάρεις,όσο καλό και αν είναι,μονίμως θα σε "τρώει" κάτι, γιατί θα σκέφτεσαι το παλιό που είχες που σου άρεζε...Στο λέω γιατί το έχω περάσει και εγώ,όχι με πεταλάκι,αλλά με ενισχυτή και κατέληξα να (ξανα)αγοράσω τον ίδιο...Eκτός αν εξαρχής το πάρεις απόφαση οτί δεν θα "ακούγεται" το ίδιο...

 

Με αφορμή μιά αγοραπωλησία,ένα παλικάρι από Αθήνα μου είπε για κάποιον τεχνικό που μπορείς να του πας ότι πετάλι θες και να σου φτιάξει το ίδιο.Εν ολίγοις,reverse engineering...Το δικό σου τι έπαθε ακριβώς και δεν επισκευάζεται;

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@scott: όντως...

 

@zappa: γιατί "ψευτο"?

 

@S9F: κι εγώ αυτό ρώτησα... μου φαίνεται δύσκολο να έχει όντως περάσει το PNR (point of no return) το πεταλάκι. Επίσης, στου Ι-μπέη βλέπω αυτή τη στιγμή τρία και σε χαμηλότατη τιμή.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πεταλακι δεν ξερω αν γινεται να επισκευαστει η οχι αλλα εδω στα χανια δεν ξερω αν υπαρχει καποιος που να γνωριζει απο επισκευες πεταλιων κλπ .. ειναι ενας ο οποιος επισκευαζει κιθαρες ( και λογικα γνωριζει απο πεταλια ) κλπ και υποστηριζει οτι το προβλημα το εχει ο ενισχυτης και οχι το πεταλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@S9F: κι εγώ αυτό ρώτησα... μου φαίνεται δύσκολο να έχει όντως περάσει το PNR (point of no return) το πεταλάκι.

 

Δεν το πρόσεξα...Ακριβώς για τον ίδιο λόγο επιμένω και εγώ...

 

Επίσης, στου Ι-μπέη βλέπω αυτή τη στιγμή τρία και σε χαμηλότατη τιμή.

 

man_wood μην το πολυσκέφτεσαι...

 

 

EDIT

 

το πεταλακι δεν ξερω αν γινεται να επισκευαστει η οχι...

 

Τότε μην βιάζεσαι...κατά πάσα πιθανότητα μπορεί να επισκευαστεί. ;)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κανένα πεταλάκι δεν θα ακουστεί σαν plexi αλλα θα προσεγγίσει κάποια χαρακτηριστικά

και κανένα v9 muff δεν θα ακουστεί σαν τα ram's head & triangle του gilmour αλλα θα προσεγγίσει κάποια χαρακτηριστικά τους.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε μην βιάζεσαι...κατά πάσα πιθανότητα μπορεί να επισκευαστεί. ;)

και πως θα επισκευαστει αφου δεν υπαρχει καποιος ειδικος για να το επισκευασει ?  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως θα επισκευαστει αφου δεν υπαρχει καποιος ειδικος για να το επισκευασει ?  :P

 

Δηλαδή αν υποθέσουμε οτί το πετάλι μπορεί να επισκευαστεί,δεν θα έμπαινες στον κόπο να το στείλεις έστω στην Αθήνα;  :P

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τη γνώμη μου την είπα κ στο αλλο thread, θα την πω και εδω: κανένα πεταλάκι των 50,60 ευρώ δε θα είναι τόσο καλό όσο το drive κανάλι ενός λαμπάτου marshall. Μήπως να εξερευνήσεις καλύτερα το βρώμικο κανάλι του ενισχυτή σου; Να παίξεις με το eq κτλ; Αν τελικά καταλήξεις ότι χρειάζεσαι πετάλι, κοίτα καλύτερα για overdrive/booster και όχι για distortion...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν υποθέσουμε οτί το πετάλι μπορεί να επισκευαστεί,δεν θα έμπαινες στον κόπο να το στείλεις έστω στην Αθήνα;  :P

υποθετω πως ναι  :P αλλα προσωπικα δν ξερω στην αθηνα καποιον να το φτιαχνει και αν δεχεται να του το στειλω να μου το φτιαξει και μετα να μπει στον κοπο να μου το στειλει πισω  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τη γνώμη μου την είπα κ στο αλλο thread, θα την πω και εδω: κανένα πεταλάκι των 50,60 ευρώ δε θα είναι τόσο καλό όσο το drive κανάλι ενός λαμπάτου marshall. Μήπως να εξερευνήσεις καλύτερα το βρώμικο κανάλι του ενισχυτή σου; Να παίξεις με το eq κτλ; Αν τελικά καταλήξεις ότι χρειάζεσαι πετάλι, κοίτα καλύτερα για overdrive/booster και όχι για distortion...

το drive του ενισχυτη ειναι ενα ωραιοτατο overdrive  με καλο booster αλλα επειδη παιζω και σε φεστιβαλ κλπ δεν μπορω να πηγαινω με το drive του καθε ενισχυτη που θα εχουν εκει περα  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου