Προς το περιεχόμενο

distortion για classic rock


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γιατί να μην τον κουβαλάς? Εκτός αν δουλεύεις συνεχώς με νοικιασμένο backline...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και γιατί να μην τον κουβαλάς? Εκτός αν δουλεύεις συνεχώς με νοικιασμένο backline...

μα αυτο λεω και εγω . γιατι να τον κουβαλαω καθε φορα και να εχω και το αγχος μην παθει τιποτα και γιαυτο θελω να παρω ενα πεταλι να τελειωνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αυτο λεω και εγω . γιατι να τον κουβαλαω καθε φορα και να εχω και το αγχος μην παθει τιποτα και γιαυτο θελω να παρω ενα πεταλι να τελειωνω

 

και με πετάλι, θα εξαρτάσαι από το πώς θα δέσει το πετάλι σου με τον Χ ενισχυτή που θα βρεις, σίγουρα ξέρεις πως δεν δένουν όλα με όλους, κι όταν δένουν, δεν δένουν με το ίδιο αποτέλεσμα

 

γι' αυτό σου προτείνω να κοιτάξεις προς πεταλιέρα, που θα σου δώσει:

 

- πλήθος παραμορφώσεων

- πλήθος άλλων εφέ

- noise reduction

- προσομοίωση καμπινών

- ευχρηστία/βολικότητα

- έξοδο σε XLR ώστε να βγαίνεις κατευθείαν στην κονσόλα και να έχεις τον ήχο σου απείραχτο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με πετάλι, θα εξαρτάσαι από το πώς θα δέσει το πετάλι σου με τον Χ ενισχυτή που θα βρεις, σίγουρα ξέρεις πως δεν δένουν όλα με όλους, κι όταν δένουν, δεν δένουν με το ίδιο αποτέλεσμα

 

γι' αυτό σου προτείνω να κοιτάξεις προς πεταλιέρα, που θα σου δώσει:

 

- πλήθος παραμορφώσεων

- πλήθος άλλων εφέ

- noise reduction

- προσομοίωση καμπινών

- ευχρηστία/βολικότητα

- έξοδο σε XLR ώστε να βγαίνεις κατευθείαν στην κονσόλα και να έχεις τον ήχο σου απείραχτο

 

 

εχω ηδη μερικα πεταλακια και το μονο που μου λειπει ειναι το distortion, γιαυτο αλλωστε δεν το εχω ψαξει καθολου για πεταλιερα  . Εγω για πεταλιερες απο φιλους και γνωστους δεν εχω ακουσει καλα πραγματα  επειδη χρειαζονται ακομα κατι επιπλεον ρυθμισεις ( δεν ξερω ακριβως τι παιζει )για οταν αλλαζουν ενισχυτη , δεν το εχω ψαξει το θεμα απλα ετσι εχω ακουσει ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όντως η πιο ολοκληρωμένη λύση (και αυτή που θα σου έδινε τον ίδιο ήχο πάντα) θα ήταν μια καλή πεταλιέρα κατευθείαν συνδεδεμένη στην κονσόλα. Ένα βρωμοπεταλάκι μπορεί να βρει το ιδανικό του ταίρι σε έναν Α ενισχυτή, αλλά να ακούγεται φτωχό με τον Β. Και όσο ξεφεύγουμε από λύσεις που λίγο-πολύ πάνε με όλα (όπως η κοκακόλα) σαν πχ. το tubescreamer, τόσο πιο δύσκολο γίνεται να βρεις πεταλάκια - πασπαρτού. Εκτός αν είσαι σχεδόν σίγουρος πχ. ότι θα βρίσκεις παντού τον ίδιο ενισχυτή στο backline, πχ. έναν silverface Twin Reverb, οπότε διαλέγεις πετάλι που να ακούγεται καλά με αυτόν.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για πεταλιερες απο φιλους και γνωστους δεν εχω ακουσει καλα πραγματα  επειδη χρειαζονται ακομα κατι επιπλεον ρυθμισεις ( δεν ξερω ακριβως τι παιζει )για οταν αλλαζουν ενισχυτη , δεν το εχω ψαξει το θεμα απλα ετσι εχω ακουσει ..

 

έχοντας πεταλιέρα δεν θα χρειάζεσαι ΚΑΝ ενισχυτή, αυτό σου είπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχοντας πεταλιέρα δεν θα χρειάζεσαι ΚΑΝ ενισχυτή, αυτό σου είπα

α ! σορρυ αλλο καταλαβα.. και ποια πεταλιερα προτεινετε εσεις ? γιατι εγω οπως ειπα δεν ξερω τιποτα απο πεταλιερες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται εκτος θεματος η πεταλιερα , οταν η ερωτηση ειναι  ''εχω πεταλια και μου λειπει ενα distortion 50-60 ευρω''

 

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται εκτος θεματος η πεταλιερα , οταν η ερωτηση ειναι  ''εχω πεταλια και μου λειπει ενα distortion 50-60 ευρω''

 

αυτό ας το κρίνει ο ΟΡ

 

ο οποίος έχει αναλύσει τις απαιτήσεις του από τότε που πρωτοπόσταρε, και έχουν διαφανεί και νέες επιλογές που μπορεί να τις καλύπτουν καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απειραχτος ηχος;;;; χμ δε ξερω γι αυτο

αλλα σιγουρα not my style ηχος

αν ενδιαφερθηκε ομως ο OP , απλα επιμενω στην ψηφο μου σε οποιο muff (ειναι ενα σωρο man) και πασο

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου