Προς το περιεχόμενο

Aλλαγή μαγνητών σε κιθάρα,Γνωμες αξίζει?


chaous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά εγώ το συγκριτικό τεστ το έχω κάνει 3 φορές στη ζωή μου και έχω μπερδευτεί χειρότερα... :-X

Σε έναν Gallien Krueger Backline 250s 125 watt με καμπίνα 2x12 έχω καρφώσει το Ibanez SR600 και το SR700 που είναι ΑΚΡΙΒΩΣ οι ίδιοι μαγνήτες και ακριβώς τα ίδια ηλεκτρικά με μόνη διαφορά τα ξύλα του ΣΩΜΑΤΟΣ και όχι της ταστιέρας και είχα διαφορά στον ήχο... Και μεγάλη διαφορά... :-X

Στον ίδιο ενισχυτή έχω καρφώσει ένα Fender Jazz Bass με Noizless μαγνήτες, ένα Squir Classic Vibe με τους ίδιους μαγνήτες και ένα Squir Vintage Modified με τους Duncan Disgned και στις 3 περιπτώσεις αν και υπήρχαν μικρές διαφορές (κυρίως το VM) πάντα ήταν ο ήχος ενός JAZZ BASS!

Σε έναν Harley Benton 150 watt combo με 1Χ15 είχα καρφώσει ένα Cort Curbow με τον MK1 Bartolini (που δεν είναι καν από ξύλο το σώμα του και η ταστιέρα του) και το Ibanez SR506 πάλι με MK1 Bartolini και οι ήχοι μοιάζανε πολύ μεταξύ τους!

Βγάλτε άκρη εσείς από εκεί και πέρα και πείτε μου τι παίζει και πως ???

(μην σχολιάσετε τον Harley Benton είναι από τους πιο καλούς ενισχυτές στα λεφτά του και μέχρι και για ενισχυτές στην διπλάσια τιμή από αυτόν...)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατυχώς...είναι τα ίδια, όταν δεν μπορείς να βαρέσεις τη ΛΑ.... :'( :'(

 

(Παραδόξως) θα συμφωνήσουμε!  :D Την...LA υπάρχουν οι προοπτικές να μάθουμε να τη βαράμε,το καυσόξυλο,όμως,δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να γίνει ξύλο της προκοπής... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Παραδόξως) θα συμφωνήσουμε!  :D Την...LA υπάρχουν οι προοπτικές να μάθουμε να τη βαράμε,το καυσόξυλο,όμως,δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να γίνει ξύλο της προκοπής... ;D

Το καφασόξυλο;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την...LA υπάρχουν οι προοπτικές να μάθουμε να τη βαράμε,το καυσόξυλο,όμως,δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να γίνει ξύλο της προκοπής... ;D

Μέχρι να γίνει το θαύμα να μάθουμε να βαράμε τη Λα...που ξέρεις...για θαύματα δεν μιλάμε? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου