Προς το περιεχόμενο

Πώς σας φάνηκε το "Dizality" των DiZZY DiZIGN;


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συντοπίτες, εκ Μεσσηνίας ορμώμενοι θα σας δώσω τα συγχαρητήριά μου για τη προσπάθειά σας. Μπράβο που επιλέξατε ένα δύσκολο είδος για να εκφραστείτε. Εκπληκτικό εξώφυλλο.

Όσον αφορά τη μουσική τώρα, νομιζω ότι έχετε μπλέξει λιγο τα πράγματα μ' αποτέλεσμα να μην είναι απόλυτα σαφές το τι συμβαίνει στο κάθε κομμάτι (απ' τα 2 που άκουσα). Σίγουρα διέκρινα εκτελεστικές δυνατότητες που κάποιες φορές όμως λειτουργούν εις βάρος της σύνθεσης. Νομίζω τόσες εναλλαγές των time signatures αλλά και του ύφους κουράζουν και δεν ξεκουράζουν το αυτί. Μη μου πείτε ότι αυτές είναι οι επιταγές του Prog-Rock, γιατί δεν είναι. Στ' αρνητικά η προφορά και ο new wave τρόπος ερμηνείας του τραγουδιστή, αλλά και ο ήχος της κιθάρας. Στα θετικά υπάρχουν πολλά όμορφα θέματα που αν είχαν τοποθετηθεί όχι τόσο άναρχα, πιθανά να μιλάγαμε για το next big thing. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντοπίτες, εκ Μεσσηνίας ορμώμενοι θα σας δώσω τα συγχαρητήριά μου για τη προσπάθειά σας. Μπράβο που επιλέξατε ένα δύσκολο είδος για να εκφραστείτε. Εκπληκτικό εξώφυλλο.

Όσον αφορά τη μουσική τώρα, νομιζω ότι έχετε μπλέξει λιγο τα πράγματα μ' αποτέλεσμα να μην είναι απόλυτα σαφές το τι συμβαίνει στο κάθε κομμάτι (απ' τα 2 που άκουσα). Σίγουρα διέκρινα εκτελεστικές δυνατότητες που κάποιες φορές όμως λειτουργούν εις βάρος της σύνθεσης. Νομίζω τόσες εναλλαγές των time signatures αλλά και του ύφους κουράζουν και δεν ξεκουράζουν το αυτί. Μη μου πείτε ότι αυτές είναι οι επιταγές του Prog-Rock, γιατί δεν είναι. Στ' αρνητικά η προφορά και ο new wave τρόπος ερμηνείας του τραγουδιστή, αλλά και ο ήχος της κιθάρας. Στα θετικά υπάρχουν πολλά όμορφα θέματα που αν είχαν τοποθετηθεί όχι τόσο άναρχα, πιθανά να μιλάγαμε για το next big thing. ;)

Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σου.

Με μια συνολική ματιά εκ των υστέρων, μπορώ να σου πω πως συμφωνούμε με πολλά απ' αυτά που αναφέρεις.

Αλλά καταλήγουμε στο ότι, δεδομένων των συνθηκών (που δε λέει και δε χρειάζεται να αναλύσουμε), το τελικό αποτέλεσμα είναι τουλάχιστον ικανοποιητικό.

 

Θα χαρούμε πολύ να τσεκάρεις το lp ώστε να έχεις και να μας δώσεις ολοκληρωμένη άποψη. :)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστούμε πολύ παιδιά για τις απόψεις σας..

 

@SpyroCh: Σπύρο σε ευχαριστούμε πάρα πολύ και για τον χρόνο σου στις ηχογραφήσεις, αλλά και για τα καλά σου λόγια.

 

@Nestoras: Είναι αλήθεια ότι το άλμπουμ γράφτηκε σε δύσκολες συνθήκες, τόσο χρόνου όσο και χρημάτων. Είναι αυτό που είπε και ο Παναγιώτης πιο πάνω. Αν πάντως επιθυμείς, θα σου πρότεινα να ακούσεις όλο το άλμπουμ προσεκτικά και να μας παραθέσεις την άποψή σου ξανά.

 

Για τα φωνητικά, θα συμφωνήσω (όντας ο τραγουδιστής της μπάντας). Χρειαζόταν περισσότερη δουλειά, αλλά εξήγησα πιο πάνω. Όσον αφορά τον new wave τρόπο, είναι δυστυχώς, το κουσούρι του Έλληνα (ΟΧΙ όλων) να προσπαθεί να τραγουδήσει Αγγλικά, με Αμερικάνικη προφορά, γιατί θεωρεί ή όντως του βγαίνει πιο εύκολα. Δεν μου αρέσει και δουλεύω ώστε να διορθωθεί.

 

Για τον ήχο της κιθάρας θα συμφωνούσα στον τομέα των καθαρών, όχι όμως και σε αυτό της παραμόρφωσης. Θεωρώ, ότι είναι καλή η δουλειά στην παραμόρφωση, εννοώντας, πετύχαμε αυτό που θέλαμε.

 

@progmetalas: Σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου.

 

Αν μπορείτε παίδες, γράψτε και άλλοι την γνώμη σας. Θα το εκτιμούσαμε.

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα διαχωρίστηκε από το Δελτίο Τύπου μετά από ευγενική παράκληση του group.

 

Συνεχίζουμε εδώ την συζήτηση.

Καλή επιτυχία στα παιδιά. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου