Προς το περιεχόμενο

Μερικα clips από μένα


itasoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλι εγω...  ;D Αν και ειμαι Gn'r Freak με τον καιρο εχω να ανεβασω και αλλα πολλα καλουδια!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=kj5lcjkfAOk

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγχαρητηρια μου! Πολυ καλος, μου θυμισες πραγματα που(κακως) τα ειχα σχεδον ξεχασει! Αυθεντικος πορωμενος gibson τυπος! Τα κομματια τα επαιξες πολυ καλα και με πολυ καλο ηχο! Δε θα κολλησω στα ''μικρολαθακια'' γιατι απλα δε με χαλασαν καθολου!

Μπραβο και thanks για τα clips!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου πολυ ωραιος!! ;D ;D και γκιπσονακιας!! να σε 2 πραγματακια?? στο πρωτο βιντεο ποιο ειναι ακριβως το μοντελο της κιθαρας? επισης με τι ενισχυτεσ/πεταλια παιζεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ με τον Gianniss 100% ! Θα ήταν και μια ευχάριστη παρένθεση (βλέπω ότι έχεις τουλάχιστον 2 epiphone standard και μια gibson studio), μιας και είμαστε στο ΝΟΙΖ, να μας πεις τη γνώμη σου στο κατα πόσο διαφέρουν αυτές οι κιθάρες(studio-epiphone std.). Ξέρω βέβαια ότι είναι ΧΙΛΙΟΕΙΠΩΜΕΝΟ αυτό το θέμα (όχι μόνο εδώ, σε όλα τα μουσικά φόρουμ  :P) αλλά δεδομένου ότι εσύ είσαι κάτοχος και των 2 θα μπορούσες να αναφέρεις λίγο τις απόψεις σου...? ::)

(σε αυτό το θρέντ,μην μας πάρουν χαμπάρι γιατι θα φάμε κράξιμο  :P )

 

Σόρρυ για το όφτοπικ  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου πολυ ωραιος!! ;D ;D και γκιπσονακιας!! να σε 2 πραγματακια?? στο πρωτο βιντεο ποιο ειναι ακριβως το μοντελο της κιθαρας? επισης με τι ενισχυτεσ/πεταλια παιζεις??

 

οσον αφορα την κιθαρα στο πρωτο βιντεο σου παραθετω αναλυτικα "ποια ειναι και τι της εχω κανει" αυτο http://xtreme-guitar.blogspot.com/2009/11/epiphone-les-paul-standard-plain-top_25.html

 

οσον αφορα με τι πεταλια παιζω πληροφοριες εδω http://xtreme-guitar.blogspot.com/2009/12/my-pedal-board-update.html

 

και ο ενισχυτης ειναι αυτος http://xtreme-guitar.blogspot.com/2009/11/blackheart-little-giant-half-stack.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ με τον Gianniss 100% ! Θα ήταν και μια ευχάριστη παρένθεση (βλέπω ότι έχεις τουλάχιστον 2 epiphone standard και μια gibson studio), μιας και είμαστε στο ΝΟΙΖ, να μας πεις τη γνώμη σου στο κατα πόσο διαφέρουν αυτές οι κιθάρες(studio-epiphone std.). Ξέρω βέβαια ότι είναι ΧΙΛΙΟΕΙΠΩΜΕΝΟ αυτό το θέμα (όχι μόνο εδώ, σε όλα τα μουσικά φόρουμ  :P) αλλά δεδομένου ότι εσύ είσαι κάτοχος και των 2 θα μπορούσες να αναφέρεις λίγο τις απόψεις σου...? ::)

(σε αυτό το θρέντ,μην μας πάρουν χαμπάρι γιατι θα φάμε κράξιμο  :P )

 

Σόρρυ για το όφτοπικ  ::)

 

λοιπον απο που να αρχισω και που να τελειωσω. Διαφορα οπως και να το κανεις υπαρχει η οποια ομως ειναι πολυ μικρη συγκρινοντας μια Epi Standard με μια Gibson Studio (ισως κατα ενα 10% το οποιο δεν μπορω να προσδιορισω που οφειλεται, πιθανοτατα στο ξυλο). Εννοειτε οτι δεν συγκρινω μια stock Epi αλλα μια φτιαγμενη αλλιως δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

 

Για να συγκριθει μια Epi με μια Gibson ειναι απαραιτητα στην πρωτη η αλλαγη μαγνητων, κλειδιων, γεφυρας, ποτενσιομετρων, πυκνωτων και toggle switch (οπως και εχω κανει). Τοτε υπαρχει περιπτωση η Epi να ειναι ισαξια ή ακομη και καλυτερη της Gibson.

 

Προσωπικη μου αποψη, παιξτε με Epiphone αφοβα. Μην ξεχνατε ποτε οτι ο Les Paul την πρωτη ομωνυμη (αν μπορω να το πω ετσι) κιθαρα την εφτιαξε σε εργοστασιο της Epiphone πριν την παρει η Gibson. Τελευταια παντως βλεπω ολο και περισσοτερους να παιζουν με Epiphone, πχ δες τον Zakk Wylde και τον μπασιστα απο U2.

 

Για να κλεισω, καλο ειναι καποιος που γουσταρει να παιζει να αποκτησει καποια στιγμη και μια Gibson στην κατοχη του. Ετσι για το γ***το!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου