Προς το περιεχόμενο

Patches για το zoom G2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Μέσα από κάποια ανταλλαγή ήρθε στα χέρια μου το zoom G2, μαζί με το expression pedal του FP02.

 

  Θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποιος από εσάς, που θα μπορούσα να βρω προτεινόμενες ρυθμίσεις για ήχους, που πλησιάζουν, κατά κύριο λόγο, προς το stoner και το post-pock, γιατί δεν είμαι εξοικειωμένος, γενικότερα, με τη χρήση πεταλιέρας (έχω το v-amp3,που κάνει και έχει τα στοιχειώδη) και ψιλοχάθηκα. :P

 

  Ψάχνοντας στο forum, το πιο κοντικό που βρήκα, ήταν ένα post του bloody_sunday.. ::)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=9054.msg124632#msg124632

 

  Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε βρεις κάτι εδώ --> http://www.haax.se/manualsite/index.php?unit=G2 πολύ δύσκολα θα βρεις αλλού :)

 

+1

 

Αυτό το site περιλαμβάνει presets για πολλές πεταλιέρες και πολυεφφέ και μερικά απ'αυτά είναι διαμάντια.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το οποίο φυσικά λινκ αναφέρεται αυτούσιο στο ανωτέρω ποστ μου που είπε πως διάβασε ο Hadgi...

 

 

 

 

...αλλά καλύτερα να αναφερθεί πάλι εδώ για να μην αναγκαστεί να υποστεί κάποιος το μαρτύριο να διαβάσει αυτά που έγραφα τότε (εδώ δεν το αντέχω εγώ ;D).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το οποίο φυσικά λινκ αναφέρεται αυτούσιο στο ανωτέρω ποστ μου που είπε πως διάβασε ο Hadgi...

...αλλά καλύτερα να αναφερθεί πάλι εδώ για να μην αναγκαστεί να υποστεί κάποιος το μαρτύριο να διαβάσει αυτά που έγραφα τότε (εδώ δεν το αντέχω εγώ ;D).

 

το ιστορικό πρώτο σου ποστ...  8) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι, αν και παρακολουθούσα το φόρουμ για πολύ καιρό πριν (μη καταδεχόμενος να ποστάρω και ως εκ τούτου να συγχρωτισθώ με την ξεπεσμένη μπασκλασαρία και το λούμπεν κανιμόθριο μαχόγκανι... ;D )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, με ένα γρήγορο τεστ, αν και υπερπαραμετροποιήσιμο, το g2 χωλαίνει ελαφρώς στα drives.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου